facebook
Życie z pasją

    Dzisiaj jest niedziela, 20 czerwca 2021 r.   (171 dzień roku) ; imieniny: Bogny, Rafaeli, Rafała Ś. Dzień Uchodźcy    
 |   serwis   |   wydarzenia   |   informacje   |   skarby Ziemi Proszowskiej   |   Redakcja   |   tv.24ikp.pl   |   działy autorskie   | 
 |   ludzie ZP   |   miejsca, obiekty itp.   |   felietony, opracowania   |   kącik twórców   |   miejscowości ZP   |   ulice Proszowic   |   pożółkłe łamy...   |   RP 1944   | 

serwis IKP / Skarby Ziemi Proszowskiej / kącik twórców / Życie z pasją
 pomóżcie!!! ;)  
Jeżeli posiadacie informacje, materiały dotyczące prezentowanych w Serwisie twórców, artystów,
macie propozycję innych osób związanych z Ziemią Proszowską,
albo zauważyliście błędy w naszym artykule;
prosimy o kontakt!

skarby@24ikp.pl.

Inne kontakty z nami: TUTAJ!
Redakcja IKP
O G Ł O S Z E N I A


Życie z pasją

Karolina Koperczak
grafika, malarstwo...

(fot. zbiory Karoliny Koperczak)
bez tytułu - technika mieszana, 2019
(fot. zbiory Karoliny Koperczak)

Proszowice, 23-04-2021

     Jakże ubogie byłoby życie bez talentów, które posiadamy? Bo przecież każdy z nas je ma. Trzeba tylko je odkryć, rozwijać pod dobrym kierunkiem, prowadzić cały czas tym prostym torem sztuki, gdzie: barwa, linia, temat i technika są nam wyznacznikami tej artystycznej drogi. Do osiągnięcia tego celu potrzebni są nam ludzie z osobistym talentem, doświadczeniem i pasją. Ludzie, którzy nam w tym pomogą.

     Jedną z nich jest Karolina Koperczak, która mimo iż pochodzi z województwa lubelskiego, to na dobre i z pożytkiem "zaaklimatyzowała się" w naszej nadszreniawskiej krainie. Ta ziemia potrzebuje takich osób "jak twierdzy", z duszą artystyczną, kulturalną i oświatową.

Karolina Koperczak urodziła się 22 lipca 1983 roku, w Zamościu. Swój talent plastyczny doskonaliła w rodzinnym mieście, gdzie mieści się Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. B. Morando. Później, w 2010 roku ukończyła studia na Wydziale Malarstwa, krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki, uzyskując dyplom w pracowni prof. Adama Wsiołkowskiego.

     Wtedy miała też miejsce jej indywidualna wystawa malarstwa pt. "Animalistyka", w Galerii Akademii Górniczo-Hutniczej (AGH) w Krakowie.

Od 2012 roku mieszka na stałe w miejscowości Zielona (gmina Koniusza), która leży niedaleko od rodzinnej miejscowości męża

Zuzia - pastela, 2019 (fot. zbiory Karoliny Koperczak)

     Artystka uczestniczyła w kilku wystawach indywidualnych i zbiorowych, m.in. w wystawie zbiorowej malarstwa pt.: "Pejzaż" - w krakowskim dworze Czeczów. Zaprezentowała tam m.in. pejzaże ze swej miejscowości.

     Na co dzień pani Karolina zajmuje się malarstwem olejnym, akrylowym, rysunkiem i grafiką. W swoich pracach poszukuje kolorów, światła i cieni, badając ich wzajemne relacje. W swojej pracy twórczej łączy przede wszystkim swoje dwie największe pasje: sztukę oraz zamiłowanie do zwierząt, które są głównymi tematami jej prac.

     W jej twórczości pojawiają się też takie tematy jak: pejzaż, portret, czasem abstrakcja. Wykonuje również prace na zamówienia indywidualne. Posiada swój autorski sklep internetowy: karolinakoperczakart.shopshood.com.

Cień - olej na płótnie, 2009
(fot. zbiory Karoliny Koperczak)

     Jej głównymi zainteresowaniami są: muzyka klasyczna, psychologia, czytanie książek przyrodniczych, przyroda, zwierzęta, kynologia. Uwielbia psy, jest właścicielką trzech owczarków szetlandzkich, nieodłącznych towarzyszy każdego dnia. Artystka uczestniczy również w organizowanych wystawach psów i zajmuję się ich hodowlą.

Bohaterka artykułu jest także absolwentką Studium Pedagogicznego krakowskiej ASP.

     Po godzinach prowadzi zajęcia z rysunku i malarstwa w GOK Koniusza. Zajęcia te cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży (także spoza terenu gminy). Co sprawia nauczycielce wielką radość, dającą satysfakcję z realizacji tego zadania. Na warsztatach tych odkrywa i rozwija liczne talenty dzieci, dla których jest wzorem i przykładem do naśladowania. Tak oto, w lecie 2019 roku, zorganizowała koniuskim GOK-u wystawę prac swoich uczniów pt.: "Świat Wokół Nas". Starsza młodzież nasza artystka przygotowuje także do egzaminów na uczelnie wyższe.

wernisaż prac młodych uczestników zajęć z p. Karoliną w GOK Koniusza, 7.07.2018
(fot. zbiory Karoliny Koperczak)


Marcin Szwaja   


fot. zbiory Karoliny Koperczak
zdjęcia ...   publikacja: 23-04-2021idź do góry powrót


 warto pomyśleć?  
Ciesz się drobiazgami, a wielkie szczęście wejdzie w Twoje życie.
(autor nieznany)
czerwiec  20  niedziela
czerwiec  21  poniedziałek
czerwiec  22  wtorek
czerwiec  23  środa
DŁUGOTERMINOWE:


PRZYJACIELE  Internetowego Kuriera Proszowskiego
strona redakcyjna
regulamin serwisu
zespół IKP
dziennikarstwo obywatelskie
legitymacje prasowe
wiadomości redakcyjne
logotypy
patronat medialny
archiwum
reklama w IKP
hierarchia
parametry
miejsce prezentacji
ceny
przyjaciele
copyright © 2016-... Internetowy Kurier Proszowski; 2001-2016 Internetowy Kurier Proszowicki
Nr rejestru prasowego 47/01; Sąd Okręgowy w Krakowie 28 maja 2001
Nr rejestru prasowego 253/16; Sąd Okręgowy w Krakowie 22 listopada 2016

KONTAKT Z REDAKCJĄ
KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ