serwis IKP / redakcja / archiwum IKP / rok 2015 / luty / Kadetki Pogoni Proszowice trzecią drużyną małopolski
GBP 5,3443 -0,38%
Wspierane przez Money.pl

Pogoń Proszowice: Patrycja Leśniak, Julia Skowron, Gabriela Leśniak, Paulina Szczesiul, Aleksandra Gudowska, Anna Nowak, Anna Płatek, Weronika Barnaś, Wiktoria Miechowska, Kalina Piątek, trener - Dariusz Pomykalski (fot. Adam Psica)
Proszowice, 16-02-2015

W dniach od 13 do 15 lutego br., w proszowickiej hali sportowej, odbył się finał Mistrzostw Małopolski Kadetek w piłce siatkowej. Po serii turniejów, w hali nad Szreniawą spotkały się zespoły, STS Sandecja z Nowego Sącza, MUKS Poprad ze Starego Sącza, KS Dalin z Myślenic, MKS MOS z Wieliczki, Sparta Kraków (na koszulkach i dresach, których widniał napis Szkoła Mistrzostwa Sportowego i AZS-UE Kraków), Setbol z Oświęcimia i Pogoń z Proszowic.

Dariusz Pomykalski (trener Pogoni), przed turniejem, mówił o wyrównanym poziomie sportowym uczestniczących w finale zespołów. Każdy kolejny mecz, w tym Pogoni, dostarczał wielu emocji. Siła uderzeń piłki i ich obrona była godna podziwu, a kadetki, to wiek gimnazjalistek i najwyżej pierwszej klasy szkoły średniej.

mecz półfinałowy Pogoń-Sandecja (fot. sportkrak.tv)

W piątkowym spotkaniu, Pogoń w pojedynku ze Spartą, w pierwszym secie, przy stanie 23:22 i towarzyszących temu wielkich emocjach, była krok od wygrania tego seta. Sędzia uznał jednak, że zawodniczka Sparty, posłała piłkę poza boisko, jednak Gabrysia Leśniak przyznała się do dotknięcia piłki. Było ono dla sędziego i siedzących blisko kibiców niezauważalne. To godna szacunku postawa!... Set został przez nasze kadetki przegrany.

Podobnie następne, w których, wg mojej opinii, sędzia dwukrotnie, w decydujących momentach, skrzywdził nasze zawodniczki. Przegrana nie napawała optymizmem. Dzięki wygranej Pogoni z zespołami z Wieliczki i Oświęcimia, Pogoń w niedzielę (15 lutego) o 10.00 spotkała się z Sandecją. Był to pierwszy półfinał.

Po pewnie wygranych dwóch setach nasze kadetki załamały się. Stare, siatkarskie powiedzenie, kto nie wygra 3:0, to przegra 2:3, poleśnie sprawdziło się w przypadku dziewczyn z proszowskiej drużyny. W takiej sytuacji, Pogoń aby awansować do ćwierćfinałów mistrzostw Polski, musiała wygrać mecz o trzecie miejsce z kadetkami Myślenic, która przegrała drugi mecz półfinałowy ze Spartą.

mecz o trzecie miejsce Pogoń-Dalin (fot. sportkrak.tv)

Na szczęście zespół Pogoni, spotkanie z Dalinem wygrał 3:1. To olbrzymi sukces naszych kadetek.

Mecz o pierwsze miejsce rozegrały Sparta Kraków z Sandecją Nowy Sącz. Przebieg był pasjonujący, szczególnie w II secie, który zakończył się wygraną 30:28 przez drużynę z Nowego Sącza.

Mistrzem Małopolski została drużyna z Nowego Sącza, wygrywając ze Spartą 3:1.

mistrzynie z Nowego Sącza (fot. Adam Psica)

Każdemu meczowi towarzyszył żywiołowy doping przy zapełnionych ławach nie tylko przez kibiców z Proszowic, ale także przez licznie przybyłych kibiców z miast uczestników Finału. Dawno w proszowickiej hali nie było tak głośno...

Okolicznościowe dyplomy i puchary wręczali burmistrz Proszowic G.Cichy i wicestarosta proszowicki J.Pławecki.