2013
 |   11-12
  2013
 |

serwis IKP / redakcja / archiwum IKP / lata 2012-2013 / marzec - kwiecień 2013 / Emocje - dwa sety na przewagi
Wspierane przez Money.pl

MKS Wieliczka - Paleo Pogoń Proszowice 1:3 (20:25, 26:28, 27:25, 17:25)

(fot. ikp)
Proszowice, 19-03-2013

Mecz z Wieliczką w dniu 17 marca 2013 roku, bez względu na wynik nie zmieniał sytuacji klubów w tabeli. Miał charakter lokalnych derbów, których pewnym dodatkiem jest gra w zespole Paleo Pogoń, dwóch, wyróżniających się zawodniczek z Wieliczki, Agnieszki Woźniak i Małgorzaty Żyły. Obie w trakcie meczu w pełni pokazały swoje możliwości sportowe.

Pierwszy set przebiegał w spokojnej atmosferze. Zespół z Proszowic osiągał powolną ale stałą przewagę. Set zakończył się wynikiem 20:25 dla Pogoni. Znamiennym dla meczu jest też fakt, że właściciel sieci sklepów, mieszkaniec Wieliczki, jest szczerym sympatykiem klubu z Proszowic.

(fot. ikp)
     Zupełnie innym był drugi set, punkt za punkt, 10:10, 11:11, 12:12, 16:16, w pewnym momencie było 21:24 dla naszego zespołu. Zwycięski punkt był tuż, tuż, ale stawało się nerwowo dla naszego zespołu, bo gospodynie doprowadziły do stanu 24:24. Z dużym emocjonalnym stanem nasze wygrały seta 26:28.

Trzeci set, przegrany przez Paleo Pogoń 27:25 miał pasjonującą historię, przegrywaliśmy go w pewnym momencie 11:3. W tej sytuacji trener wprowadził zmienniczki. Te, ku ogólnemu zdumieniu omal nie wygrały seta, ulegając po dogrywce 27:25. Czwarty set był podobny do pierwszego, z tym, że zespół D.Pomykalskiego osiągał wyraźniejszą przewagę, by pokonać zespół gospodyń 17:25.

(fot. ikp)
     W kwietniu, cztery pierwsze zespoły będą walczyć o awans do I ligi. Proszowianki wyjada do Rzeszowa, głównego pretendenta do awansu. Zespoły z Rzeszowa i Krosna mają ogromny potencjał sportowy. Niektórzy oceniają, że nawet na poziomie extraklasy. Czekamy jak zespół Dariusza Pomykalskiego poradzi sobie z tymi potęgami.

Skład zespołu PPP w meczu z Wieliczką: Ela Koperczak, Kaja Rydzyńska, Dorota Szymska, Jagoda Szkodny, Agnieszka Woźniak, Małgorzata Żyła, Mariola Bucka, Klaudia Noga, Ola Kośmider, Ola Pasternak, Julka Skowron.