2013
 |   11-12
  2013
 |

serwis IKP / redakcja / archiwum IKP / lata 2012-2013 / listopad - grudzień 2012 / Było ciężko, ale wygrały

Proszowice, 10-12-2012

Pogoń Paleo Proszowice - Dalin Myślenice 3:1. Gospodarzem meczu o mistrzostwo II ligi kobiet w dniu 8 XII 2012r, były Myślenice. Dalin to klub o dużych tradycjach. Jego początki sięgają 1921 roku. Ma on ogromne zasługi dla rozwoju kultury fizycznej w Myślenicach i regionie. W różnych dyscyplinach osiągał sukcesy w skali województwa i kraju. Promocja sportu w tym mieście imponuje. Pośrednim tego wyrazem jest duża ilość hal sportowych, w których można organizować zawody na wyższym poziomie niż tylko towarzyskim.

Do tych sekcji, które wpisały się w krajobraz miasta należy piłka siatkowa kobiet. Jeszcze z początkiem bieżącego wieku była drużyną walczącą skutecznie w ówczesnej I lidze. Aktualnie Dalin prowadzi siatkę dziewcząt w kategorii młodziczek, kadetek, juniorek i seniorek w II lidze.

Od czasu zaistnienia na mapie województwa siatki dziewcząt Paleo Pogoń Proszowice mecze z tym klubem były zawsze pasjonujące i nieprzewidywalne. W pierwszym okresie częściej wygrywały zawodniczki w biało - zielonym kolorze. W poprzednim sezonie był remis. W Myślenicach wygrały nasze dziewczęta, by u siebie przegrać.

(fot. ikp)
     W obecnym, pierwszy mecz PP Proszowice, jako gospodynie wygrały pewnie 3:0. Można było mieć pewność, że u siebie, zawodniczki Dalinu będą dążyć do skutecznego rewanżu.

Pierwszy set meczu do 10:8 dla zespołu znad Szreniawy, zapowiadał zaciętą walkę. Obie strony dobrze broniły i atakowały. Dalsze minuty napawały nadzieją na szybkie i łatwe zwycięstwo. Świadczyły o tym kolejne punkty, w których proszowianki prowadziły 5:10, 20:14, by ostatecznie wygrać 25:17.

W II secie, mimo wygranej, było znacznie trudniej. W kolejnych etapach walki wynik brzmiał 5:3, 10:9, 15:14, 20:15, by ostatecznie zakończyć set 25:22. Końcówka II seta uskrzydliła zawodniczki Dalinu. Do trzeciego seta przystąpiły one z animuszem. U naszych dziewcząt dał się zauważyć brak pewności i lekkie przygnębienie. Wiele - zbyt wiele było nieskutecznych akcji przeprowadzanych przez zawodniczki PP Proszowice. Set zakończył się przegraną 23:25. Można się było poważnie niepokoić o dalsze losy pojedynku.

Czwarty set, po zmiennych kolejach losu, na zasadzie przewaga, równowaga, zakończył się wygraną zespołu z Proszowic 25:21.

(fot. ikp)
     Moim zdaniem w meczu, nie popisali się sędziowie. Na pewnym etapie mieli kłopoty z ustaleniem aktualnego stanu punktów, a w czwartym secie nie "widzieli" dotknięcia piłki przez zawodniczkę Dalinu. Punkt przy stanie 10:10 zaliczony został niesłusznie Dalinowi. O skali trudności meczu świadczy pośrednio fakt, że trener przez okres meczu "nie dał pograć" zawodniczkom stanowiącym zaplecze pierwszej szóstki. Przez krótki okres włączona została do gry Julia Skowron i skutecznie, Iza Zemełka.

Niewątpliwie i w tym meczu, najbardziej skuteczną była Agnieszka Woźniak. Każda pozycja, by atakować lub bronić, była dla niej dobrą. Paleo Pogoń umocniła wysoką, czwartą pozycję w II lidze kobiet.

Zespół Paleo Pogoń Proszowice wystąpił w składzie: (trener: Dariusz Pomykalski), Eliza Koperczak, Klaudia Noga, Ola Pasternak, Kaja Rydzyńska, Julia Skowron, Jagoda Szkodny, Justyna Szwajca, Dorota Szymska, Agnieszka Woźniak, Iza Zemełka, Małgorzata Żyła.