Rola współczynnika RTP w ocenie szans i ryzyka w grach hazardowych online
    Dzisiaj jest sobota, 18 maja 2024 r.   (139 dzień roku) ; imieniny: Alicji, Edwina, Eryka M. Dzień Muzeów    
 |   serwis   |   wydarzenia   |   informacje   |   skarby Ziemi Proszowskiej   |   Redakcja   |   tv.24ikp.pl   |   działy autorskie   | 
 |   struktura powiatu   |   nasze parafie   |   konkursy   |   prossoviana   |   zaduszki ZP   |   poszukujemy   |   okaż serce INNYM   |   różne RAS   |   porady, inf.   |   RAS-2   |   RAS-3   | 

serwis IKP / informacje / RAS-2... / Rola współczynnika RTP w ocenie szans i ryzyka w grach hazardowych online
O G Ł O S Z E N I A
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
Kursy walut
NBP 2023-01-24
USD 4,3341 +0,23%
EUR 4,7073 -0,24%
CHF 4,7014 -0,22%
GBP 5,3443 -0,38%
Wspierane przez Money.pl


Współczynnik RTP - klucz do oceny szans i ryzyka w grach hazardowych

(źródło: https://pl.pinterest.com/pin/1007117535403678546/)

29-08-2023

     W dzisiejszych czasach nowe technologie i wszechobecna postępująca cyfryzacja zrewolucjonizowały wiele dziedzin rozrywki elektronicznej, w tym branżę internetowego hazardu. Kasyna online stały się popularnym miejscem gry dla osób poszukujących dreszczyku emocji i szansy na wygraną, lub po prostu odprężenia i rozrywki. Istotnym elementem, pomocnym w ocenie ryzyka i szans w poszczególnych grach, jest współczynnik RTP, który odgrywa kluczową rolę w oszacowaniu prawdopodobieństwa ewentualnej wygranej. Czym dokładnie jest, co oznacza, jak jest obliczany i w czym jest pomocny?

Współczynnik RTP - czym jest i co oznacza?

     Współczynnik RTP, czyli Return To Player oznacza zwrot dla gracza i jest wyrażany procentowym wskaźnikiem, który określa, ile z postawionych w danej grze hazardowej pieniędzy wraca do graczy w dłuższej perspektywie czasu. Przykładowo, jeśli gra ma współczynnik RTP na poziomie 95%, to z każdych 100 złotych postawionych przez graczy, średnio 95 złotych wróci do nich w formie wygranych. Wskaźnik RTP jest zwykle określany przez producenta gry lub dostawcę oprogramowania kasyna. Jest to skonfigurowane matematycznie, uwzględniając mechanikę gry, prawdopodobieństwo wygranych oraz kombinacje symboli lub liczby w przypadku gier losowych.

     Warto wiedzieć, że RTP nie działa na zasadzie natychmiastowego zwrotu dla każdego gracza i jest obliczane na podstawie długoterminowej rozgrywki, lub w oparciu o symulację setek tysięcy, a nawet milionów zakładów w darmowym trybie demo. Jaki wskaźnik RTP mają najpopularniejsze gry online?

(źródło: https://pl.pinterest.com/pin/1043146332416131303/)

Wskaźnik zwrotu dla gracza zależy od gry

     Współczynnik Return To Player ma kluczowe znaczenie dla graczy, ponieważ pomaga ocenić szanse na wygraną w danej grze. W przypadku automatów do gier, RTP waha się od 90% do 99%, natomiast dobry wynik to minimum 95%. Najlepsze sloty ze wskaźnikiem zwrotu na poziomie 99% to między innymi Mega Joker od znanego producenta NetEnt oraz Ooh Aah Dracula, od marki Barcrest. Pozostałe godne uwagi automaty do gry w kasyno z wysokim RTP to: Jackpot 6000 od NetEnt - 98,86%, 1429 Uncharted Seas od Thunderkick - 98,5%, Joker Strike od QuickSpin - 98,11%, The Catfather od Pragmatic Play - 98,10%, Jokerizer od Yggdrasil, Blood Suckers od NetEnt oraz Bob The Epic Viking Quest - wszystkie trzy po 98%.

     Natomiast jeśli chodzi o gry stołowe, to ruletka amerykańska ma wskaźnik zwrotu dla gracza na poziomie 94,7%, podczas gdy jej europejska odmiana może pochwalić się wynikiem 97,3%. W przypadku gier karcianych, takich jak bakarat, blackjack czy poker, ciężko jednoznacznie określić współczynnik RTP, jako że mają na to także wpływ taktyka oraz strategia grających. Współczynnik Return To Player jest jednym z czynników, które gracze mogą wziąć pod uwagę przy wyborze gry w kasynie online. Gry z wyższym RTP mogą zapewnić większe szanse na wygraną w perspektywie czasu. Warto jednak pamiętać, że wybór gry hazardowej to nie tylko kwestia RTP, ale także indywidualnych preferencji, dopasowanego rodzaju rozrywki, a także przemyślanej strategii w wymagających tego grach.

Nie mylić Return To Player z ImageHit

     Zdarza się, że w kasynach online stosuję się także inny wskaźnik, mianowicie ImagineHit, który oznacza częstotliwość trafiania zwycięskich układów na automatach. Gry o wysokim współczynniku trafień, jak video poker, oferują co prawda częstsze wygrane, ale zwykle na mniejsze kwoty. Analogicznie, automaty o niskiej wartości ImagineHit dają wygraną rzadziej, ale za to wyższą, często skumulowaną Jackpotem. Niektóre sloty dają graczom możliwość wyboru rodzaju gry - z większą szansą na trafienie, ale niskich wygranych lub mniejszą, ale o wiele wyższych.

     Wiarygodność zarówno współczynnika RTP - Return To Player, określającego procentową wartość zwrotu postawionych stawek w perspektywie czasu, jak ImagineHit, obrazującego procentową częstotliwość zwycięskich trafień, gracze mogą sprawdzić w praktyce, bez ryzyka utraty własnych środków, dzięki darmowym trybom demo na wirtualne monety, a także środkom bonusowym na grę czy darmowym spinom.

     Warto pamiętać, że hazard to tylko rozrywka, nie sposób na zarabianie. Uprawiając hazard można stracić kontrolę nad graniem i uzależnić się. Uprawianie patologicznego hazardu, czyli tego, będącego wynikiem uzależnienia, może w skrajnych przypadkach prowadzić do zadłużenia, problemów zdrowotnych, zawodowych oraz rodzinnych.

red.   idź do góry powrót


 warto pomyśleć?  
Tańcz, zanim muzyka się skończy.
Żyj, zanim Twoje życie się skończy.
(cytaty bliskie sercu)
maj  18  sobota
[00.00-15.00, 15.00-24.00]   (Proszowice, Ostrów)
Proszowicki Triathlon Lotników - jazda na rowerze, biegi
[17.00-23.00]   (Miechów)
Noc Muzeów, otwarcie wystawy "Widziały już Racławice Armaty wzięte na kosy..."
[...]   (Małopolska)
26. edycja Małopolskich Dni Dziedzictwa Kulturowego - Nic dziwnego!
maj  19  niedziela
[00.00-15.00]   (Ostrów)
Proszowicki Triathlon Lotników - biegi
[13.00]   (Proszowice)
VIII. Stary Motór w Proszowicach
[14.00]   (Czajęczyce)
uroczyste otwarcie świetlicy, 50-lecia założenia Koła Gospodyń Wiejskich w Czajęczycach
[...]   (Małopolska)
26. edycja Małopolskich Dni Dziedzictwa Kulturowego - Nic dziwnego!
maj  20  poniedziałek
maj  21  wtorek
DŁUGOTERMINOWE:
PRZYJACIELE  Internetowego Kuriera Proszowskiego
strona redakcyjna
regulamin serwisu
zespół IKP
dziennikarstwo obywatelskie
legitymacje prasowe
wiadomości redakcyjne
logotypy
patronat medialny
archiwum
reklama w IKP
szczegóły
ceny
przyjaciele
copyright © 2016-... Internetowy Kurier Proszowski; 2001-2016 Internetowy Kurier Proszowicki
Nr rejestru prasowego 47/01; Sąd Okręgowy w Krakowie 28 maja 2001
Nr rejestru prasowego 253/16; Sąd Okręgowy w Krakowie 22 listopada 2016

KONTAKT Z REDAKCJĄ
KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ