Polscy skoczkowie przetestują nową skocznię w Trondheim
    Dzisiaj jest piątek, 01 grudnia 2023 r.   (335 dzień roku) ; imieniny: Blanki, Edmunda, Eligiusza Dzień walki z AIDS    
 |   serwis   |   wydarzenia   |   informacje   |   skarby Ziemi Proszowskiej   |   Redakcja   |   tv.24ikp.pl   |   działy autorskie   | 
 |   struktura powiatu   |   nasze parafie   |   konkursy   |   prossoviana   |   zaduszki ZP   |   poszukujemy   |   okaż serce INNYM   |   różne RAS   |   porady, inf.   |   RAS-2   |   RAS-3   | 

serwis IKP / informacje / RAS-2... / Polscy skoczkowie przetestują nową skocznię w Trondheim
O G Ł O S Z E N I A
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
Kursy walut
NBP 2023-01-24
USD 4,3341 +0,23%
EUR 4,7073 -0,24%
CHF 4,7014 -0,22%
GBP 5,3443 -0,38%
Wspierane przez Money.pl


Polscy skoczkowie przetestują nową skocznię w Trondheim

(źródło: https://pl.pinterest.com/pin/54043264265486271/)

22-08-2023

     Po Letnim Grand Prix w Szczyrku nasi skoczkowie mieli okazję trochę odpocząć. Mogliśmy dowiedzieć się choćby o tym, że Kamil Stoch wraz ze swoją żoną Ewą przebywał na Suwalszczyźnie. Wszystko, co dobre jednak szybko się kończy - przed Honorowym Obywatelem Proszowic i resztą polskich skoczków ciężka praca. Co możemy powiedzieć o planach kadry A?

Przetestowanie areny MŚ 2025

     Jeszcze w sierpniu nasi reprezentanci udadzą się do Skandynawii, gdzie przetestują skocznię w Trondheim. Trondheim będzie gospodarzem mistrzostw globu w 2025 roku. Wiadomo też, że plan trenera Thomasa Thurnbichlera i reszty sztabu zakłada treningi w Oberstdorfie. Oberstdorf to miasto, którego fanom skoków narciarskich raczej nie trzeba przedstawiać - to właśnie tam rozpoczyna się każdy Turniej Czterech Skoczni. Plany dotyczą rzecz jasna kadry A. W kadrze tej mamy Kamila Stocha, Dawida Kubackiego, Piotra Żyłę, Pawła Wąska, Aleksandra Zniszczoła i Kacpra Juroszka.

     Treningi w Trondheim i Oberstdorfie to kolejny etap na drodze do tego, aby polscy skoczkowie zimą błyszczeli formą. Jest też jeszcze Letnie Grand Prix, ale najistotniejsze jest to, co wydarzy się podczas Pucharu Świata. Do końca letniej rywalizacji pozostały zmagania w Rasnovie, Hinzenbach i Klingenthal. Poza tym w drugiej połowie października czekają nas mistrzostwa kraju, które zostaną rozegrane na torach lodowych. Zawody te powinny pokazać, czego kibice będą mogli spodziewać się w trakcie zimy.

Kto sięgnie po Kryształową Kulę?

     Typowanie zwycięzcy Kryształowej Kuli jest na tym etapie bardzo trudnym zadaniem, ale bukmacherzy mimo to mają na ten temat swoje przemyślenia. Gdyby kogoś interesowały szczegóły, nie pozostaje nic innego jak zapoznanie się z ofertą, którą ma Ivibet. Naturalnie nie można też zapomnieć o letnich konkursach. Wielu skoczków nie przywiązuje do Letniego Grand Prix wielkiej wagi, ale emocje i tak są ogromne - czy ktoś spodziewał się wybuchu formy Zografskiego?

Związek Stocha z Proszowicami

     W kontekście Kamila Stocha często słyszymy o skoczku z Zębu. Trzykrotny mistrz olimpijski pochodzi z Zębu, ale jest dość mocno związany z Proszowicami. To właśnie tu Kamil mieszkał w czasie studiów. Ponadto w Proszowicach od 12 lat działa fanklub legendy skoków. Możemy nawet rozmawiać o corocznych spotkaniach Stocha z kibicami. Ostatnie takie spotkanie miało miejsce 2 czerwca tego roku.

     Impreza nie po raz pierwszy odbyła się na Dworze w Wierzbnie. Co więcej, oprócz zawodnika z Zębu można było zobaczyć choćby Dawida Kubackiego, Stefana Hulę, Kacpra Skrobota (serwismen) czy Adama Bilana (związany z Eve-nement Team i Kamilandem). Punktem kulminacyjnym ostatniego spotkania było uświetnienie kariery Stefana Huli - byłemu skoczkowi wręczono okolicznościową statuetkę z postacią Stańczyka na tle proszowickiego kościoła. Stefan Hula po sezonie 2022/23 zdecydował się zakończyć sportową karierę, ale w jego przypadku nie oznaczało to rozstania się ze skokami narciarskimi. Od sezonu 2023-24 Hula jest asystentem trenera kadry kobiet.

Kiedy Kamil Stoch zakończy karierę?

     O końcu kariery dość często mówi się też w kontekście Kamila Stocha. Nie może to jednak dziwić, ponieważ nasz skoczek ma już 36 lat. Niemniej jednak sam zawodnik na razie nie myśli o tym, aby kończyć ze skakaniem. Stoch cały czas ma mnóstwo motywacji. Ponadto Kamil cały czas wierzy, że może wrócić do ścisłej światowej czołówki.

     Mowa o zawodniku, który poprzedni sezon Pucharu Świata zakończył na czternastej pozycji i był bliski tego, aby wywalczyć medal w trakcie mistrzostw globu (skończyło się na czwartym i szóstym miejscu). To pokazuje, z jak niezwykłą osobą mamy do czynienia. Człowiekiem, który ma na swoim koncie masę sukcesów i cały czas chce mieć ich więcej.

     Najbliższy konkurs Letniej Grand Prix odbędzie się 23 września we wspomnianym wcześniej Rasnovie. Trudno wyrokować, czy wystąpi tam najmocniejszy polski skład. Początek zimowego sezonu czeka nas 25 listopada w fińskim Kuusamo.

red.   idź do góry powrót


 warto pomyśleć?  
Zawsze jest dobry dzień, kiedy otwierasz szczęśliwe oczy.
(ks. Jan Twardowski)
grudzień  1  piątek
grudzień  2  sobota
grudzień  3  niedziela
[15.00-19.00]   (Karwin)
Spotkanie z historią - nieznana historia I. wojny światowej - ważne wydarzenie w Karwinie
[15.00]   (Pałecznica)
Mikołajki 2023 w Pałecznicy
[16.00]   (Klimontów)
Święty Mikołaj w Klimontowie...
[17.00]   (Proszowice)
"Tribute to ZBIGNIEW WODECKI!" - koncert zespołu Zacznij od Bacha
grudzień  4  poniedziałek
DŁUGOTERMINOWE:
PRZYJACIELE  Internetowego Kuriera Proszowskiego
strona redakcyjna
regulamin serwisu
zespół IKP
dziennikarstwo obywatelskie
legitymacje prasowe
wiadomości redakcyjne
logotypy
patronat medialny
archiwum
reklama w IKP
szczegóły
ceny
przyjaciele
copyright © 2016-... Internetowy Kurier Proszowski; 2001-2016 Internetowy Kurier Proszowicki
Nr rejestru prasowego 47/01; Sąd Okręgowy w Krakowie 28 maja 2001
Nr rejestru prasowego 253/16; Sąd Okręgowy w Krakowie 22 listopada 2016

KONTAKT Z REDAKCJĄ
KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ