Makao wciąż jest rajem pomimo pandemii
    Dzisiaj jest poniedziałek, 24 czerwca 2024 r.   (176 dzień roku) ; imieniny: Danuty, Jana, Janiny Noc świętojańska    
 |   serwis   |   wydarzenia   |   informacje   |   skarby Ziemi Proszowskiej   |   Redakcja   |   tv.24ikp.pl   |   działy autorskie   | 
 |   struktura powiatu   |   nasze parafie   |   konkursy   |   prossoviana   |   zaduszki ZP   |   poszukujemy   |   okaż serce INNYM   |   różne RAS   |   porady, inf.   |   RAS-2   |   RAS-3   | 

serwis IKP / informacje / RAS-2... / Makao wciąż jest rajem pomimo pandemii


O G Ł O S Z E N I A
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
Kursy walut
NBP 2023-01-24
USD 4,3341 +0,23%
EUR 4,7073 -0,24%
CHF 4,7014 -0,22%
GBP 5,3443 -0,38%
Wspierane przez Money.pl


Makao wciąż jest rajem pomimo pandemii


7-12-2020

     Makao kojarzy się większości z kasynami i bliskim sąsiedztwem Chin. Obydwa te skojarzenia są jak najbardziej prawdziwe, ponieważ ten wyjątkowy obszar administracyjny w Chinach rządzi się swoimi prawami. Zupełnie tak, jak gry hazardowe za darmo, które w regulaminie prosto i klarownie wyjaśni wam, jakie są wasze prawa związane z bonusami.

     Zasadniczym problemem Makao jest fizyczność ich kasyn. Ma to szczególne znaczenie podczas pandemii. Kasyna online, które mają swoje serwerownie np. na Malcie, nie muszą się obawiać utraty klientów, wręcz przeciwnie, w dobie pandemii wiele osób zamyka się w domach i właśnie tam oddaje się hazardowej rozrywce. W przypadku Makao oprócz kasyn jest też cała otoczka ekskluzywności, podobnie jak ma to miejsce w Monako. Nie wszystko da się zastąpić wirtualnym odpowiednikiem.

     Z tego właśnie powodu oprócz biznesu kasynowego, na znaczeniu tracą na przykład hotele lub drogie restauracje. Można więc powiedzieć, że biznesy, które w porę uciekły do przestrzeni cyfrowej, są na pewien sposób odporne na kryzysy i chwilowe zawirowania. Zastanówmy się jednak nad tym, jaka jest przyszłość hazardu w dobie cyfrowej rewolucji i pandemii?

Przyszłość jest teraz

     Makao radzi sobie z pandemią głównie za sprawą błyskawicznych testów i dławienia wirusa w zarodku. Mimo to jednak można zaobserwować mniejszą ilość osób w kasynach i na ulicach tego bardzo małego obszaru administracyjnego.

     Czynnik psychologiczny w pandemii daje o sobie znać i mimo tego, że Makao doskonale sobie radzi z wirusem, ludzie boją się podróżować. Bardzo trudno przekonać ludzi do podróży w celach biznesowych, nie mówiąc o celach turystycznych i rozrywkowych. Dopóki nie zostanie udostępniona szczepionka, ludzie na pewno będą przekładali swoje zaplanowane urlopy.

     Straty bez wątpienia są gigantyczne dla miejsc uzależnionych od turystów lub poszukiwaczy mocnych wrażeń. Jak się obronić przed losowymi czynnikami, takimi jak epidemia?

     Pierwszą intuicją jest przeniesienie biznesu do internetu. Oczywiście nie jest to możliwe w przypadku wszystkich sektorów gospodarki, ale na pewno istnieje możliwość przeniesienia dużej części biznesów do krainy online. Przykładem może być gastronomia, która zmuszona była do zamknięcia podczas lockdownów restauracji i skupienia się na dowożeniu jedzenia.

     Największy problem będą miały więc te biznesy, których nie sposób przenieść do internetu i te, które są całkowicie uzależnione od fizycznej konsumpcji. Są to między innymi hotele, centra konferencyjne, kluby, ośrodki kultury, a nawet biura.

     Co się stanie z tymi wielkimi przestrzeniami, które bardzo często znajdują się w samych centrach miast? Czy możemy spodziewać się gwałtownej zmiany przeznaczenia dużych obiektów?

     Na pewno cyfryzacja odbije swoje piętno na biznesie i naszym życiu, ale ta zmiana w wielu sektorach nie będzie stała. Prędzej czy później ludzie powrócą do klubów i podróży biznesowych z prostej przyczyny. Człowiek jest skazany na interakcje społeczne i nie może obejść się tak łatwo bez fizycznego kontaktu z drugim człowiekiem.

     Jedynym znakiem zapytania są duże przestrzenie biurowe i rozwój systemu Starlink. Dzięki pracy zdalnej na znaczeniu powoli zaczyna tracić lokalizacja pracownika, wystarczy tylko to, że będzie on dostępny w określonej strefie czasowej przez określoną w umowie ilość godzin. Być może niebawem spotkamy się z dużymi przecenami na rynku mieszkań, ponieważ przestrzenie biurowe zostaną przekształcone w apartamenty.

Makao w internecie

     Czy kasyna naziemne przestaną być uważane za atrakcyjne w nowym pandemicznym świecie? Ludzie nadal będą na pewno chcieli się pokazać w drogich garniturach lub sukniach, ale można wnioskować, że ta rozrywka będzie dotyczyła w przyszłości bardziej majętnych członków społeczeństwa. Najprawdopodobniej podróże lotnicze podrożeją z uwagi na limity CO2 oraz upadek tanich linii lotniczych. Właśnie między innymi z tego powodu nieco biedniejsi amatorzy hazardowej rozrywki zmuszeni będą do korzystania z kasyn online.

red.   idź do góry powrót


 warto pomyśleć?  
Tańcz, zanim muzyka się skończy.
Żyj, zanim Twoje życie się skończy.
(cytaty bliskie sercu)
czerwiec  24  poniedziałek
czerwiec  25  wtorek
czerwiec  26  środa
czerwiec  27  czwartek
DŁUGOTERMINOWE:
PRZYJACIELE  Internetowego Kuriera Proszowskiego
strona redakcyjna
regulamin serwisu
zespół IKP
dziennikarstwo obywatelskie
legitymacje prasowe
wiadomości redakcyjne
logotypy
patronat medialny
archiwum
reklama w IKP
szczegóły
ceny
przyjaciele
copyright © 2016-... Internetowy Kurier Proszowski; 2001-2016 Internetowy Kurier Proszowicki
Nr rejestru prasowego 47/01; Sąd Okręgowy w Krakowie 28 maja 2001
Nr rejestru prasowego 253/16; Sąd Okręgowy w Krakowie 22 listopada 2016

KONTAKT Z REDAKCJĄ
KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ