Dodatki Google Workspace są już dostępne w Google Docs, Sheets i Slides
    Dzisiaj jest piątek, 18 maja 2024 r.   (138 dzień roku) ; imieniny: Alicji, Edwina, Eryka M. Dzień Muzeów    
 |   serwis   |   wydarzenia   |   informacje   |   skarby Ziemi Proszowskiej   |   Redakcja   |   tv.24ikp.pl   |   działy autorskie   | 
 |   struktura powiatu   |   nasze parafie   |   konkursy   |   prossoviana   |   zaduszki ZP   |   poszukujemy   |   okaż serce INNYM   |   różne RAS   |   porady, inf.   |   RAS-2   |   RAS-3   | 

serwis IKP / informacje / RAS-2... / Dodatki Google Workspace są już dostępne w Google Docs, Sheets i Slides
O G Ł O S Z E N I A
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
Kursy walut
NBP 2023-01-24
USD 4,3341 +0,23%
EUR 4,7073 -0,24%
CHF 4,7014 -0,22%
GBP 5,3443 -0,38%
Wspierane przez Money.pl


Dodatki Google Workspace są już dostępne w Google Docs, Sheets i Slides


13-11-2020

     Google cały czas dba o to, żeby ich produkty były najatrakcyjniejsze na rynku. W dobie pandemii i przechodzenia wielu firm w tryb pracy zdalnej Google sukcesywnie prowadzi kampanię, która tylko umacnia pozycje tego giganta z Doliny Krzemowej. Na szczęście poza pracą i stresem związanym z pandemią, możemy zawsze wejść do lista legalnych kasyn i wyluzować się chociaż przez chwilę. Co więc przygotowała dla nas firma Google?

     Od teraz, będziemy mogli korzystać ze wszystkich dodatków Google Workspace (np. możliwości tłumaczenia zdań) w Google Docs, Sheets i Slides. Wszystkie te dodatki będą dostępne po prawej stronie ekranu i będziecie mogli po nie sięgnąć w dowolnym momencie.

Czym Google się jeszcze nie zajmuje?

     To jest doskonałe pytanie, ponieważ pośrednio Google współpracuje z praktycznie każdą branżą. Jak wygląda bezpośredni wkład Google w inne branże niż te związane bezpośrednio z IT? Lista jest naprawdę długa, przyjrzyjmy się więc kilku projektom, które są oczkiem w głowie tej firmy:
  • Calico - firma ta należy do Alphabet (spółki matki firmy Google). Zajmuje się ona badaniami nad procesami starzenia i opracowywaniem leków do terapii chorób neurodegeneracyjnych.
  • Loon - Alphabet za pomocą tej firmy chce dostarczać internet do miejsc bardzo oddalonych od cywilizacji. W celu zapewnienia bezprzewodowego internetu Loon chce wysłać w stratosferę balony, które wyposażone w moduły transmisji bezprzewodowej będą przekazywały między sobą dane tak długo, aż natrafią na balon, który będzie mógł nawiązać bezpośredni kontakt z bazą naziemną i tam przekazać wszystkie pakiety.
  • Verily - jest to kolejna firma zajmująca się zdrowiem naszego gatunku. Jedną z najciekawszych informacji o tej firmie jest fakt, że pod koniec 2019 roku firma ta sprzedała firmie Johnson&Johnson robota służącego do wykonywania zabiegów operacyjnych.
     Jak widać, Alphabet stawia na poprawienie komfortu naszego życia i zmaganie się z najważniejszymi chorobami, jakie dotykają człowieka. Biznesy, w które Alphabet inwestuje, są odporne na wszelkiego rodzaju globalne perturbacje. Doskonale pokazała to obecna pandemia, która tylko wzmocniła nasze uzależnienie od technologii i sektora bio-tech.

     Ludzie zawsze będą chcieli wydłużyć swoje życie do maksimum, dlatego firmy wchodzące w skład Alphabet na pewno będą się dalej rozwijać. Firmy te będą się rozwijać również z powodu komplementarności względem innych elementów high-tech. Alphabet ma na przykład pod swoją opieką firmę zajmującą się autonomicznym kierowaniem pojazdami oraz firmę zajmującą się rozwijaniem sztucznej inteligencji. W przypadku opracowania dobrego systemu autonomicznego kierowania zawsze będzie można połączyć dwie firmy w jedną, która będzie zajmowała się kolejnymi ważnymi problemami ludzkości.

     Przyszłość należy do inżynierów. Obecnie kierunki inżynieryjne, a w szczególności te, które związane są z rozwojem algorytmów i sztucznej inteligencji, są najlepiej płatne na rynku pracy. Niektórzy specjaliści z tych dziedzin zarabiają setki, a czasami miliony dolarów.

     Niebawem na pewno będziemy świadkami gwałtownego rozwoju diagnostycznych i medycznych narzędzi, które pozwolą z czasem zastąpić lekarzy i analityków medycznych.

     Jeżeli więc chcecie zrobić coś dobrego dla swojego dziecka, to rozwijajcie w nim ciekawość związaną ze światem nauki i inżynierii. Może się bowiem okazać, że wasze dziecko złapie bakcyla i będziecie mogli dożyć spokojnej starości ze świadomością, że waszemu dziecku nie grozi bezrobocie.

red.   idź do góry powrót


 warto pomyśleć?  
Tańcz, zanim muzyka się skończy.
Żyj, zanim Twoje życie się skończy.
(cytaty bliskie sercu)
maj  18  sobota
[00.00-15.00, 15.00-24.00]   (Proszowice, Ostrów)
Proszowicki Triathlon Lotników - jazda na rowerze, biegi
[17.00-23.00]   (Miechów)
Noc Muzeów, otwarcie wystawy "Widziały już Racławice Armaty wzięte na kosy..."
[...]   (Małopolska)
26. edycja Małopolskich Dni Dziedzictwa Kulturowego - Nic dziwnego!
maj  19  niedziela
[00.00-15.00]   (Ostrów)
Proszowicki Triathlon Lotników - biegi
[13.00]   (Proszowice)
VIII. Stary Motór w Proszowicach
[14.00]   (Czajęczyce)
uroczyste otwarcie świetlicy, 50-lecia założenia Koła Gospodyń Wiejskich w Czajęczycach
[...]   (Małopolska)
26. edycja Małopolskich Dni Dziedzictwa Kulturowego - Nic dziwnego!
maj  20  poniedziałek
maj  21  wtorek
DŁUGOTERMINOWE:
PRZYJACIELE  Internetowego Kuriera Proszowskiego
strona redakcyjna
regulamin serwisu
zespół IKP
dziennikarstwo obywatelskie
legitymacje prasowe
wiadomości redakcyjne
logotypy
patronat medialny
archiwum
reklama w IKP
szczegóły
ceny
przyjaciele
copyright © 2016-... Internetowy Kurier Proszowski; 2001-2016 Internetowy Kurier Proszowicki
Nr rejestru prasowego 47/01; Sąd Okręgowy w Krakowie 28 maja 2001
Nr rejestru prasowego 253/16; Sąd Okręgowy w Krakowie 22 listopada 2016

KONTAKT Z REDAKCJĄ
KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ