Najpopularniejsze serwisy informacyjne w Niemczech
    Dzisiaj jest czwartek, 22 lutego 2024 r.   (53 dzień roku) ; imieniny: Małgorzaty, Marty, Nikifora +Popielec    
 |   serwis   |   wydarzenia   |   informacje   |   skarby Ziemi Proszowskiej   |   Redakcja   |   tv.24ikp.pl   |   działy autorskie   | 
 |   struktura powiatu   |   nasze parafie   |   konkursy   |   prossoviana   |   zaduszki ZP   |   poszukujemy   |   okaż serce INNYM   |   różne RAS   |   porady, inf.   |   RAS-2   |   RAS-3   | 

serwis IKP / informacje / różne RAS... / Najpopularniejsze serwisy informacyjne w Niemczech
O G Ł O S Z E N I A
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
Kursy walut
NBP 2023-01-24
USD 4,3341 +0,23%
EUR 4,7073 -0,24%
CHF 4,7014 -0,22%
GBP 5,3443 -0,38%
Wspierane przez Money.pl


Najpopularniejsze serwisy informacyjne w Niemczech


16-02-2023

     Liczba użytkowników internetowych w Niemczech wynosi ponad 68 mln osób. Wśród wielu odwiedzanych przez nich portali stabilnie wysoką popularnością cieszą się serwisy informacyjne opowiadające o podstawowych wydarzeniach w kraju i za granicą, jak również te dostarczające treści o charakterze rozrywkowym. Dziś opowiemy o pięciu najbardziej popularnych serwisach informacyjnych w Niemczech.

Bild.de

(fot. nadesłane)

     Największy niemiecki ilustrowany tabloid. Duża część ekspertów z branży mediów zalicza ten portal do tzw. żółtej prasy. "Bild" - to od wielu lat kluczowy niemiecki tabloid. W wersji drukowanej jest sprzedawany we wszystkich kioskach i sklepach w Niemczech od wielu lat. Od momentu pojawienia się wersji drukowanej "Bild", twórcy dążyli przede wszystkim do tego, żeby nie stworzyć jeszcze jednego dziennika politycznego, a więc systematycznie ukazywały się w nim historie kryminalne, plotki, zróżnicowana rozrywka i wiele innych informacji, przyciągających uwagę szerokiej publiczności.

     Portal Bild.de zajduje się na 14. miejscu pod kątem najbardziej popularnych stron internetowych w Niemczech, a także na 2. miejscu wśród popularnych portali z wiadomościami i innymi aktualnymi informacjami. W październiku 2022 r. stronę odwiedziło ponad 210 mln użytkowników, którzy w większości pochodzili z Niemiec, ale także i innych krajów - Szwajcarii, Austrii, Luksemburga, Stanów Zjednoczonych i in. Większość spośród odwiedzających portal Bild.de to mężczyźni, gdyż jest ich prawie 71%, strona jest też najczęściej odwiedzana przez osoby młode w wieku 25-34 lat: jest ich 24,72%.

Spiegel.de

(fot. nadesłane)

     Jest to internetowa odsłona popularnego niemieckiego dziennika. Portal jest obsługiwany przez firmę Spiegel Online GmbH z siedzibą w Hamburgu. Portal jest najstarszym portalem z wiadomościami w Internecie, gdyż zaczął funkcjonować w przestrzeni internetowej dzień wcześniej niż "Time". Miało to miejsce 25 października 1994 r. Początkowo na stronie pojawiały się wyłącznie artykuły przedrukowane z wersji papierowej, jednak redakcje online i offline dość szybko zostały podzielone, co umożliwiło publikację w Internecie unikatowych treści i tym samym zainteresowanie odbiorców zarówno wersją publikowaną, jak i internetową dziennika.

     W 2013 r. witryna Spiegel.de została zaktualizowana, ten nowy wygląd w znacznym stopniu, jedynie z nieznacznymi ulepszeniami, jest wykorzystywany do dzisiaj. W 2013 r. wprowadzono także płatność za zapoznanie się z większością dostępnych online treści. Ta zasada utrzymała się też w 2022 r.

     Spiegel.de zajmuje 27. miejsce pod kątem popularności wśród innych stron internetowych w Niemczech, a także 5. wśród niemieckich portali informacyjnych. Tylko w październiku 2022 r. stronę odwiedziło ponad 95 mln użytkowników, ponadto portal jest także chętnie czytany przez użytkowników w Austrii, Francji, Stanach Zjednoczonych.

     Statystyki wykazują, że portal Spiegel.de najczęściej odwiedzają mężczyźni (65,9%), co więcej - jest to strona wywołująca zainteresowanie przede wszystkim wśród młodego audytorium: 26,8% odwiedzających to osoby w wieku 25-45 lat, kolejne 18,8% - użytkownicy mający 35-44 lat.

T-online.de

(fot. nadesłane)

     Jest to portal informacyjno-rozrywkowy. Portal T-online.de zaczął funkcjonować w 1995 r. i w 2022 r. udało się mu zostać najbardziej popularną stroną internetową wśród niemieckich stron z krajowymi i międzynarodowymi wiadomościami. Strona zajmuje także 12. miejsce wśród wszystkich niemieckich witryn pod kątem ilości odwiedzających jej użytkowników (w październiku 2022 r.) ich liczba wyniosła ponad 155 mln osób. Poza Niemcami T-online.de to strona także często odwiedzana w Szwajcarii, Austrii, Francji oraz Hiszpanii. Użytkownicy interesują się tym portalem nie tylko ze względu na publikację rzetelnie weryfikowanych wiadomości, ale także ze względu na pojawianie się przydatnych artykułów dotyczących nowości na rynku technologicznym lub wyboru legalnego kasyna online w Niemczech.

N-TV.de

(fot. nadesłane)

     Komercyjny portal z różnego rodzaju wiadomościami i informacjami. Wśród użytkowników cieszą się popularnością systematycznie pojawiające się tutaj przeglądy ekonomiczne, a także talk show, które są uważane za jedne z najlepszych w języku niemieckim.

     N-TV.de - to strona funkcjonująca od początku lat 90. ubiegłego wieku, skierowana przede wszystkim do użytkowników z Niemiec. Umieszczanymi na niej informacjami interesują się także odbiorcy z Austrii, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii, Belgii i innych krajów. Łącznie w październiku 2022 roku portal był odwiedzony przez ponad 131 mln użytkowników, z których prawie 41% to osoby w wieku 25-44 lat. Najchętniej wersję online dziennika czytają mężczyźni - jest ich 68,14%.

Tagesschau.de

(fot. nadesłane)

     Na tym portalu są publikowane najważniejsze wiadomości polityczne, które pojawiły się w ciągu dnia na świecie i w kraju, jak również informacje o różnego rodzaju wydarzeniach sportowych i kulturalnych.

     Portal znajduje się na 4. miejscu wśród niemieckich portali z wiadomościami oraz na 21. miejscu w ogólnokrajowym rankingu stron internetowych. Popularność portalu wynika nie tylko z publikowanych na bieżąco wiadomości, ale i pojawiania się innych ważnych informacji, podpowiadających gdzie kupić najlepszy samochód lub smartfon, jak uzyskać 50 darmowych spinów w legalnych kasynach w Niemczech i za granicą itp. Poza Niemcami strona jest popularna także w Szwajcarii, Austrii, Stanach Zjednoczonych oraz Włoszech. Jak inne portale z wiadomościami, Tagesschau.de również preferują odwiedzać mężczyźni (66.84% użytkowników), także największą popularnością portal cieszy się wśród odbiorców w wieku 25-34 lat.

     Podsumowując można wywnioskować, że największymi, najbardziej znanymi i często odwiedzanymi portalami internetowymi w Niemczech są te, które zostały przygotowane najpierw w postaci drukowanej, zyskały sporą popularność wśród czytelników, a następnie pojawiły się w wersji online - najpierw dublując informacje z prasy drukowanej, a następnie dostarczając absolutnie nowych, ciekawych dla czytelników treści.

red.   idź do góry powrót


 warto pomyśleć?  
Zawsze jest dobry dzień, kiedy otwierasz szczęśliwe oczy.
(ks. Jan Twardowski)
luty  22  czwartek
[...]   (Proszowice)
darmowe sesje tlenoterapii
luty  23  piątek
[...]   (Proszowice)
darmowe sesje tlenoterapii
luty  24  sobota
[...]   (Proszowice)
darmowe sesje tlenoterapii
luty  25  niedziela
[...]   (Proszowice)
darmowe sesje tlenoterapii
DŁUGOTERMINOWE:
PRZYJACIELE  Internetowego Kuriera Proszowskiego
strona redakcyjna
regulamin serwisu
zespół IKP
dziennikarstwo obywatelskie
legitymacje prasowe
wiadomości redakcyjne
logotypy
patronat medialny
archiwum
reklama w IKP
szczegóły
ceny
przyjaciele
copyright © 2016-... Internetowy Kurier Proszowski; 2001-2016 Internetowy Kurier Proszowicki
Nr rejestru prasowego 47/01; Sąd Okręgowy w Krakowie 28 maja 2001
Nr rejestru prasowego 253/16; Sąd Okręgowy w Krakowie 22 listopada 2016

KONTAKT Z REDAKCJĄ
KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ