facebook
KPR Razem, czarnym snem PSL Proszowice

    Dzisiaj jest wtorek, 25 czerwca 2019 r.   (176 dzień roku) ; imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma    
 |   serwis   |   wydarzenia   |   informacje   |   skarby Ziemi Proszowskiej   |   Redakcja   |   tv.24ikp.pl   |   działy autorskie   | 
 |   M.Fatyga   |   Wł.Kowalski   |   p.zrzęda   |   H.Pomykalski   |   J.Bereza   |   Z.Grzyb   |   Z.Kuliś - Franek II...   |   W.Nowiński - wrześniowe...  |   M.Prüffer - paragrafy...   | 

serwis IKP / działy autorskie / z czego, tu się cieszyć? (proszowski zrzęda) / KPR Razem, czarnym snem PSL Proszowice
O G Ł O S Z E N I A
patronaty IKP


KPR Razem, czarnym snem PSL Proszowice

niedzielne "koszmarki" ze snu PSL-u (fot. nadesłane)

Proszowice, 1-06-2015

     Nowe dynamiczne stowarzyszenie KPR Razem, po zeszłorocznym sukcesie ("kosztem" PSL-u) w wyborach samorządowych, po raz kolejny pokazało lokalnym liderom "zielonej koniczynki", że ich indolencja w pełnieniu funkcji społecznych osiągnęła poziom nieakceptowany dla mieszkańców gminy Proszowice.

     Tym razem w niedzielnych (31 maja) wyborach do Rady Powiatowej Małopolskiej Izby Rolniczej, kandydaci KPR Razem Norbert Kaczmarczyk (309 głosów) i Jacenty Miłek (253), pokonali "żelazny" duet PSL-owców, Edwarda Fryta (199) oraz Barbarę Gacek (177).

     Bardzo istotną sprawą dla naszego lokalnego społeczeństwa była jak na wybory do IR-ów bardzo duża frekwencja. Zagłosowało, aż 512 osób, z czego oddano 501 ważnych głosów (uprawnionych do głosowania było 4206 osób). Warto dodać, że 4 lata temu w tych samych wyborach przy 3600 uprawnionych, do urn przyszło oddać swój głos tylko 64 rolników. Należy pogratulować kandydatom z obu frakcji, że potrafili zmobilizować swoje elektoraty i frekwencję z 1,8% podnieśli do ponad 12%.

     Gdy zastanowimy się nad wynikami ostatnich trzech wyborów (samorządowe, prezydenckie, do Izb Rolniczych) w naszej gminie, nie mogę oprzeć się myśli, że nasi mieszkańcy zaczęli przy urnach myśleć bardziej samodzielnie. Przestało mieć znaczenie, że jacyś kandydaci należą do dużych partii politycznych, zaczęło liczyć się, kto kim jest i co dokonał w swoim życiu, nie politycznym, które "toczy gangrena" lecz po prostu w ŻYCIU!

     Wprawdzie, daliśmy się przekonać, nie wiedzieć czemu, że Kukiz nie ma najmniejszych szans, co nam przez miesiące wmawiały mejnstrimowe (mainstreamowe) media. Pomimo intensywnego prania mózgów bardzo niewiele brakło temu bezpartyjnemu kandydatowi, żeby w naszej gminie pokonać partyjnego kandydata PO. Tym razem udało się (na razie) kandydatowi PiS-u, ale najprawdopodobniej jego działanie będzie u nas śledzone bardzo uważnie i samodzielnie (krytycznie) ocenione przez naszych wyborców przy urnach.

     Widocznie partyjniactwo w naszej gminie przestało obowiązywać!!! Nowi ludzie dostali mandat zaufania i oby nie zawiedli go! Tak jak PSL dostał teraz czerwone kartki, tak w następnych wyborach może być wyautowane KPR Razem, jeżeli skupią się na sobie a nie na swoich obowiązkach.

Powodzenia w pracy i umiaru w samozadowoleniu!

W informacji prasowej KPR Razem, czytamy: Pierwszym zadaniem nowych członków Rady Powiatowej Małopolskiej Izby Rolniczej będzie uświadomienie rolników na czym dokładnie polega działalność izb rolniczych. Norbert Kaczmarczyk i Jacenty Miłek w ramach swojej działalności w izbach rolniczych zamierzają organizować różnego rodzaju szkolenia oraz akcje informacyjne dla rolników z gminy Proszowice.

Dzięki takiej działalności możliwym będzie uniknięcie sytuacji, w której rolnik płaci karę w związku z wejściem nowych przepisów, o których mógł nie wiedzieć. Norbert Kaczmarczyk i Jacenty Miłek będą chcieli, aby rolnicy wiedzieli, że Małopolska Izba Rolnicza jest stworzona właśnie dla nich, a nie obok nich.

Nowi członkowie izb rolniczych poprzez swoją działalnością będą chcieli pomóc rolnikom w wypełnianiu wszelkich wniosków. Będą chcieli również, aby Małopolska Izba Rolnicza była bliska rolnikom tak jak to ma miejsce w Austrii, gdzie izby rolnicze pomagają rolnikom w znalezieniu rynków zbytu i wspierają ich w promocji lokalnych produktów.

Pożyjemy, zobaczymy ;]

proszowski zrzęda   idź do góry powrót


 warto pomyśleć?  
Najlepszym sposobem, by zrealizować własne sny, jest się obudzić.
(Paul Valery)
czerwiec  25  wtorek
[18.00]   (Kraków)
Gościem Klubu będzie dr Jerzy Gizella - spotkanie w KKW
czerwiec  26  środa
czerwiec  27  czwartek
czerwiec  28  piątek
DŁUGOTERMINOWE:
PRZYJACIELE  Internetowego Kuriera Proszowskiego
strona redakcyjna
regulamin serwisu
zespół IKP
dziennikarstwo obywatelskie
legitymacje prasowe
wiadomości redakcyjne
logotypy
patronat medialny
archiwum
reklama w IKP
hierarchia
parametry
miejsce prezentacji
ceny
przyjaciele
copyright © 2016-... Internetowy Kurier Proszowski; 2001-2016 Internetowy Kurier Proszowicki
Nr rejestru prasowego 47/01; Sąd Okręgowy w Krakowie 28 maja 2001
Nr rejestru prasowego 253/16; Sąd Okręgowy w Krakowie 22 listopada 2016

KONTAKT Z REDAKCJĄ
KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ