Dzisiaj jest wtorek, 29 listopada 2022 r.   (333 dzień roku) ; imieniny: Błażeja, Margerity, Saturnina Dzień bez Kupowania,Dzień Podchorążego    
 |   serwis   |   wydarzenia   |   informacje   |   skarby Ziemi Proszowskiej   |   Redakcja   |   tv.24ikp.pl   |   działy autorskie   | 
 |   wydarzenia terminarz   |   zapowiedzi   | 

serwis IKP / wydarzenia / zapowiedzi
O G Ł O S Z E N I A


Wydarzenia na Ziemi Proszowskiej - zapowiedzi

Koncert Orkiestry Dętej "Przyszłość" z Niegardowa
Proszowice, 23-11-2022; red.
W najbliższą niedzielę, 27 listopada o godzinie 16.00 w proszowickim Centrum Kultury i Wypoczynku (sala widowiskowa), wystąpi Orkiestra Dęta "Przyszłość" z Niegardowa, pod batutą dyrygenta Krystiana Klimczyka.

Muzycy zagrają najbardziej znane motywy filmowe i bajkowe m.in. takie jak: The Pink Panther, The Magic of Harry Potter czy Inspector Gadget...
   wydarzenia - zapowiedzi 
Dzień zawodowca
Piotrkowice Małe, 21-11-2022; red.
Dyrekcja, Nauczyciele oraz Stowarzyszenie Absolwentów Zespołu Szkół im. Emila Godlewskiego w Piotrkowicach Małych serdecznie zapraszają uczniów klas 8 szkół podstawowych na "Dzień Zawodowca", który odbędzie się w szkole 8 grudnia 2022 roku (czwartek) od godz. 9.00 do 12.00...
   wydarzenia - zapowiedzi 
Koncert organowo-obojowy w skalbmierskiej kolegiacie
Skalbmierz, 16-11-2022; red.
W niedzielne popołudnie, 20 listopada o godz. 17.00 w zabytkowej, skalbmierskiej kolegiacie, będzie można wysłuchać koncertu organowo-obojowego.

Na oboju będzie grała Monika Grądkiewicz, a na organach Szymon Jarosz...
   wydarzenia - zapowiedzi 
Unia Europejska to My - spotkanie z Różą Thun
Nowe Brzesko, 21-10-2022; red.
W niedzielę, 20 listopada o godzinie 13.30 w proszowickim Centrum Kultury (Rynek 18) odbędzie się spotkanie z europosłanką Różą Thun. Temat spotkania: Unia Europejska to My.

Spotkanie otwarte dla KAŻDEGO!...
   wydarzenia - zapowiedzi 
Zapraszamy na wieczór poezji Jacka Fidali
Nowe Brzesko, 21-10-2022; red.
Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Promocji im. Alicji i Franciszka Bryłów w Nowym Brzesku organizuje w piątek, 28 października o godzinie 18.00 wieczór poezji Jacka Fidali.

Gościnnie wystąpią również: Magdalena Sowa-Zyzańska - śpiew, Daniel Mazurkiewicz - piano, Wojciech Habela - prowadzenie...
   wydarzenia - zapowiedzi 
Uroczyste obchody Święta Niepodległości w Proszowicach
Proszowice, 20-10-2022; red.
W piątek, 11 listopada zbiórka o godzinie 10.30 strażaków ochotników i orkiestry na placu targowym przy ulicy Królewskiej oraz późniejszy ich przemarsz na Rynek rozpocznie w Proszowicach uroczyste obchody Święta Niepodległości.

Program uroczystości:...
   wydarzenia - zapowiedzi 
Rajd rowerowy z okazji "104. Rocznicy Odzyskania Niepodległości"
Proszowice, 20-10-2022; red.
Grupa Proszowice - Rajdy Rowerowe zaprasza na ostatni rajd rowerowy w tym sezonie. Tym razem rajd rowerowy będzie poświęcony upamiętnieniu 104. Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Odbędzie się on w niedzielę, 30 października start godzina 9.00 z proszowickiego Rynku (przy Restauracji Muzealna).

Każdy z uczestników rajdu otrzyma okolicznościowy medal z wizerunkiem...
   wydarzenia - zapowiedzi 
Giełda drobnego inwentarza i koni
Proszowice, 19-10-2022; red.
W niedzielę, 23 października już od godziny 5.00 (rano) na placu Ek-Rol przy ulicy Brodzińskiego 28 w Proszowicach odbędzie się "Giełda drobnego inwentarza i koni" (największa w Małopolsce).

Zapraszamy!...
   wydarzenia - zapowiedzi 
Wieczorne zwiedzanie kolegiaty skalbmierskiej
Skalbmierz, 12-10-2022; red.
W niedzielę, 30 października od godziny 17.00 proboszcz Kolegiaty św. Jana Chrzciciela w Skalbmierzu przy dźwiękach muzyki (obój i organy) będzie oprowadzał WSZYSTKICH chętnych po tym niezwykle cennym i pięknym zabytku sztuki gotyckiej (we fragmentach romańskiej).

Wstęp wolny!!!...
   wydarzenia - zapowiedzi 
II kwesta na proszowickim cmentarzu - spotkanie organizacyjne
Proszowice, 8-10-2022; red.
W imieniu Komitetu Społecznego Odnowy Zabytkowych Grobowców przy kościele parafialnym w Proszowicach zapraszamy wszystkie chętne osoby na spotkanie organizacyjne przed zbliżającą się II Kwestą na cmentarzu parafialnym w Proszowicach.

Spotkanie odbędzie się w niedzielę, 9 października o godzinie 17.00 w sali konferencyjnej w hali sportowej MOSiR Proszowice...
   wydarzenia - zapowiedzi 
...Skalbmierz w publikacjach doby rozbiorowej
Skalbmierz, 3-10-2022; red.
W niedzielę, 16 października o godzinie 17.00 w świetlicy Klubu "Senior+" odbędzie się spotkanie z dr. Cezarym Jastrzębskim (Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach). Tematem będzie "Skalbmierz w publikacjach doby rozbiorowej".

Wydarzenie to jest częścią cyklu comiesięcznych spotkań pod wspólnym tytułem "Z historią na ty..."...
   wydarzenia - zapowiedzi 
Spotkanie z udziałem minister Agnieszki Ścigaj
Proszowice, 1-10-2022; red.
W poniedziałek, 3 października br. o godzinie 13.30, w Urzędzie Gminy i Miasta Proszowice (ul. 3 Maja 72) w sali nr 8 odbędzie się spotkanie z udziałem minister Agnieszki Ścigaj. Dotyczy ono pilotażowego programu dla gmin, które będę mogły otrzymać dofinansowanie na stworzenie lokali mieszkalnych dla uchodźców wojennych z Ukrainy...
   wydarzenia - zapowiedzi 
XXI Bieg Przełajowy ku czci gen. Bolesława Nieczuja-Ostrowskiego
Proszowice, Koniusza, 26-09-2022; red.
We wtorek, 27 września na trasie Koniusza - Proszowice odbędzie się XXI Bieg Przełajowy ku czci gen. Bolesława Nieczuja-Ostrowskiego w 78. Rocznicę Utworzenia Rzeczpospolitej Partyzanckiej 1944 roku. Zawody te odbywają się cyklicznie, to już po raz dwudziesty pierwszy młodzież szkolna z kilku powiatów na terenie, których miały miejsce te historyczne wydarzenia, będzie rywalizowała o prymat w różnych dyscyplinach sportowych...
   wydarzenia - zapowiedzi 
Jesienny piknik strzelecki i zwyczaje babiego lata
Proszowice, 21-09-2022; red.
TTRProszowice organizuje w piątek, 2 października piknik pn. "Jesienny piknik strzelecki i zwyczaje babiego lata". Impreza zaczyna się o godz. 13.00 na placu za amfiteatrem w Proszowicach.

W programie wiele atrakcji, m.in.: zawody strzeleckie o puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej, występy Zespołu Pieśni i Tańca "Miechowiacy",...
   wydarzenia - zapowiedzi 
Rodzinne Święto Latawca
Nowe Brzesko, 19-09-2022; Arkadiusz Fularski
Liga Obrony Kraju w Nowym Brzesku zaprasza do wspólnej zabawy podczas tegorocznego Rodzinnego Święta Latawca, które zamierzamy przeprowadzić na terenie LKS Nadwiślanka w niedzielę, 2 października od godziny 14.00 do 18.00.

Jeżeli warunki na to pozwolą to pragniemy tradycyjnie zorganizować grilla...
   wydarzenia - zapowiedzi 
Potężne MONSTER TRUCKI, karkołomne pokazy kaskaderskie!
Proszowice, 26-08-2022; red.
Ryk sportowych silników, większe i mniejsze kraksy oraz wiwaty podnieconego tłumu z pewnością zrobią na Tobie wrażenie. Widzimy się w Proszowicach na giełdzie rolnej Ek-Rol przy ul. Brodzińskiego już w piątek, 2 września o godzinie 19.00. Zapiszcie tę datę w kalendarzu i wpadajcie na najlepsze kaskaderskie show.

Emocje gwarantowane!!!...
   wydarzenia - zapowiedzi 
Z historią na ty... - Mała Ojczyzna Skalbmierz
Skalbmierz, 25-08-2022; red.
W niedzielę, 11 września o godzinie 17.00 w kawiarence "Przystań" odbędzie się spotkanie z regionalista, Andrzejem Bieniasem. Tematem będzie "Mała Ojczyzna Skalbmierz".

Wydarzenie to jest częścią cyklu comiesięcznych spotkan pod wspólnym tytułem "Z historią na ty..."...
   wydarzenia - zapowiedzi 
Dożynki gminne w Skalbierzu
Skalbmierz, 20-08-2022; red.
Serdecznie zapraszamy jutro, (niedziela, 21 sierpnia) na dożynki gminy Skalbmierz. Wydarzenie zainauguruje uroczysta, dziękczynna msza św. o godzinie 13.00 (na stadionie sportowym). Następnie rozpocznie się tradycyjny obrzęd dożynkowy.

Zapraszamy! - bogaty program artystyczny...
   wydarzenia - zapowiedzi 
Dożynki gminy Proszowice w lawendowym ogrodzie
Proszowice, 6-08-2022; red.
W niedzielę, 14 sierpnia w Ostrowie (Ogród Pełen Lawendy) odbędą się Dożynki gminy Proszowice. Rozpoczną się one na placu przy OSP w Posiłowie, zbiórką uczestników wydarzenia, o godzinie 12.00. Później wyruszy korowód dożynkowy do Ostrowa...

Serdecznie zapraszamy!!! - szczegóły poniżej (plakat, mapa parkingów):...
   wydarzenia - zapowiedzi 
Giełda drobnego inwentarza i koni
Proszowice, 14-07-2022; red.
W niedzielę, 7 sierpnia już od godziny 4.00 (rano) na placu Ek-Rol przy ulicy Brodzińskiego 28 w Proszowicach odbędzie się "Giełda drobnego inwentarza i koni" (największa w Małopolsce).

Zapraszamy!...
   wydarzenia - zapowiedzi 
Proszowicka wyprzedaż garażowa
Proszowice, 5-08-2022; red.
W niedzielę, 7 sierpnia od 7.00 godziny na placu targowym (przy ul. Królewskiej) rozpocznie się kolejna "Proszowicka wyprzedaż garażowa".

Pohandlujmy! - serdecznie WSZYSTKICH zapraszamy! ;) - (szczegóły na plakacie poniżej)..
   wydarzenia - zapowiedzi 
Festyn sportowo rekreacyjny w Radziemicach
Radziemice, 2-08-2022; red.
Serdecznie zapraszamy wszystkich na festyn sportowo rekreacyjny, który odbędzie się na boisku sportowym w Radziemicach w niedzielę, 7 sierpnia od godziny 14.00.

W pierwszej części festynu rozegrany zostanie turniej piłkarski, a po nim rozpoczną się mini gry, zabawy i konkursy dla najmłodszych...
   wydarzenia - zapowiedzi 
Piknik rodzinny w Koczanowie
Koczanów, 1-08-2022; red.
Rada rodziców Niepublicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałem Przedszkolnym w Koczanowie zaprasza na piknik rodzinny. Piknik odbędzie się w niedzielę, 7 sierpnia od godziny 15.00 na placu przy szkole w Koczanowie.

ZAPRASZAMY - szczegóły poniżej:...
   wydarzenia - zapowiedzi 
VIII Marsz Rzeczpospolitej Partyzanckiej 1944
Proszowice, 28-07-2022; red.
Dzisiaj, 28 lipca (wymarsz spod pamiątkowej tablicy przy głównym wejściu Szkoły Podstawowej nr 1 w Proszowicach o godz. 17.00) w 78. rocznicę wkroczenia oddziałów partyzanckich do Proszowic odbędzie się VIII Marsz Rzeczpospolitej Partyzanckiej 1944.

Przemarsz zakończy się na Cmentarzu Parafialnym w Proszowicach...
   wydarzenia - zapowiedzi 
O puchary Rzeczpospolitej Partyzanckiej 1944
Nowe Brzesko, 25-07-2022; red.
W niedzielę, 31 lipca (odpust w Nowym Brzesku) w godzinach od 13.00 do 15.00 na strzelnicy sportowej Ligi Obrony Kraju Nowe Brzesko im. Bohaterów Powstania Lipcowego 1944 odbędą się zawody strzeleckie z karabinków o puchary Rzeczpospolitej Partyzanckiej 1944 (kategoria otwarta: panie, panowie, młodzież) oraz o nagrody dla najlepszych w kategorii: dzieci i młodzież...
   wydarzenia - zapowiedzi 
Dwie wycieczki TTR Proszowice...
Proszowice, 23-07-2022; red.
Towarzystwo Turystyki Regionalnej Proszowice zaprasza na dwie wycieczki: niedziela, 7 sierpnia "Kajakiem po Nidzie" (spływ kajakowy) i w kolejną niedzielę, 14 sierpnia "Święto Ludzi Gór" (wyprawa na Turbacz).

Gwarantowana doskonała zabawa i przygoda...
   wydarzenia - zapowiedzi 
Pierwszy Zlot Food Trucków w Nowym Brzesku!
Nowe Brzesko, 21-07-2022; red.
Event Smaczne lato z Food Truck połączony z pierwszym Zlotem Food Trucków w Nowym Brzesku odbędzie się 30-31 lipca (sobota-niedziela). Imprezy będą się odbywały na parkingu przy Miejsko-Gminnym Centrum Kultury i Promocji. Sobota: 12.00-22.00, niedziela 12.00-20.00. Nie zabraknie jak twierdzą organizatorzy:...
   wydarzenia - zapowiedzi 
Festyn Rodzinny w Rudnie Dolnym
Rudno Dolne, 20-07-2022; red.
W sobotę, 30 lipca o godz. 15.00 w Rudnie Dolnym (boisko przy starej szkole) rozpocznie się "Festyn Rodzinny".

W programie: zabawa taneczna, mnóstwo atrakcji dla całych rodzin, zbiórka funduszy na wykończenie remizy w Rudnie Dolnym i wiele, wiele innych atrakcji...
   wydarzenia - zapowiedzi 
Zostań Futsalowcem - TURNIEJ WAKACYJNY
Posądza, 16-07-2022; red.
W ramach projektu "Zostań Futsalowcem" w niedzielę, 7 sierpnia na boisku sportowym w Posądzy, odbędzie się TURNIEJ WAKACYJNY! Turniej odbędzie się po raz drugi pod patronatem radnej powiatu proszowickiego Jadwigi Koperczak-Wilk.

Organizatorem turnieju jest KWFT...
   wydarzenia - zapowiedzi 
Pławowice - "Lato nad stawami"
Pławowice, 16-07-2022; red.
"Lato nad stawami" organizowane oczywiście w Pławowicach (projekt "Gmina Nowe Brzesko Przyjazna Seniorom"). Impreza rozpocznie się w niedzielę, 17 lipca o godzinie 14.00. Od godz. 18.00 konkurs na najpiękniejszy wianek z nagrodami.

UWAGA: Organizatorzy przypominają, że wianki...
   wydarzenia - zapowiedzi 
Giełda drobnego inwentarza i koni
Proszowice, 14-07-2022; red.
W niedzielę, 17 lipca już od godziny 4.00 (rano) na placu Ek-Rol przy ulicy Brodzińskiego 28 w Proszowicach odbędzie się "Giełda drobnego inwentarza i koni" (największa w Małopolsce).

Zapraszamy!...
   wydarzenia - zapowiedzi 
W Grębocinie "Lato z Biesiadą" - zapraszamy
Grębocin, 14-07-2022; red.
"Lato z Biesiadą" organizowane w ramach projektu "Gmina Nowe Brzesko Przyjazna Seniorom" odbędzie się w grębocińskiej świetlicy wiejskiej w sobotę, 16 lipca o godzinie 18.00.

UWAGA: liczba miejsc ograniczona. Zapisy do 14 lipca 2022 r. pod nr tel. 12 385 20 94 lub mailowo promocja@nowe-brzesko.pl...
   wydarzenia - zapowiedzi 
Rajd Rowerowy 78 km z okazji 78 rocznicy powstania RP 1944
Proszowice, 13-07-2022; red.
W niedzielę, 31 lipca o godzinie 8.00 spod Izby Pamięci w Proszowicach (ul. Nowa - budynek Caritas) rozpocznie się Rajd Rowerowy 78 km z okazji 78 rocznicy powstania Rzeczpospolitej Partyzanckiej 1944.

Organizatorami Rajdu są: grupa Proszowice - Rajdy Rowerowe i Stowarzyszenie Bojowe Schrony Proszowice...
   wydarzenia - zapowiedzi 
V Letni Turniej Sympatyków Piłki Nożnej
Nowe Brzesko, 12-07-2022; red.
W niedzielę, 17 lipca w godzinach 9.30-15.00 na stadionie Nadwiślanki Nowe Brzesko, zostanie rozegrany V Letni Turniej Sympatyków Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Gminy i Miasta Nowe Brzesko.

Zapraszamy! - szczegóły TUTAJ!...
   wydarzenia - zapowiedzi 
Wakacyjny piknik "Od JUNIORA do SENIORA"
Chorążyce, 11-07-2022; red.
Na placu wiejskim w Chorążycach w najbliższą niedzielę, 17 lipca o godzinie 15.00 rozpocznie się wakacyjny piknik "Od JUNIORA do SENIORA". Moc atrakcji dla dzieci, stoiska gastronomiczne dla WSZYSTKICH, stanowisko eko doradcy, raczej dla dorosłych ;) i...
   wydarzenia - zapowiedzi 
VI. Festiwal "Święto Ogórka"
Proszowice, 11-07-2022; red.
Serdecznie zapraszamy WSZYSTKICH na VI. Festiwal "Święto Ogórka", który odbędzie się w niedzielę, 24 lipca od godz. 15.00 do 22.00 w proszowickim amfiteatrze miejskim (ul. Parkowa 6).

Bohaterem święta będzie ogórek i przyrządzone przez z niego specjały. Każdy z uczestników na stoiskach lokalnych KGW będzie miał możliwość skosztowania i oddania swojego głosu w konkursie na najlepszą ogórkową potrawę...
   wydarzenia - zapowiedzi 
Wakacyjne Pikniki na Wolności!
Słomniki, 9-07-2022; red.
Zapraszamy na cykl wakacyjnych pikników rodzinnych, które odbędą się w Słomnikach, 10 lipca, 13 sierpnia i 3 września w parku przy ulicy Wolności 4. Imprezy zawsze startują o godzinie 16.00.

O świetną zabawę dla dużych i małych zadbają animatorzy ;)...
   wydarzenia - zapowiedzi 
Gminne zawody sportowo-pożarnicze w Biórkowie
Biórków Wielki, 9-07-2022; red.
Jutro, w niedzielę (10 lipca) o godzinie 13.00 na boisku sportowym w Biórkowie Wielkim rozpoczną się gminne zawody sportowo-pożarnicze, gminy Koniusza.

Zapraszamy!!! - szczegóły poniżej:...
   wydarzenia - zapowiedzi 
Giełda drobnego inwentarza i koni
Proszowice, 7-07-2022; red.
W niedzielę, 10 lipca już od godziny 4.00 (rano) na placu Ek-Rol przy ulicy Brodzińskiego 28 w Proszowicach odbędzie się "Giełda drobnego inwentarza i koni" (największa w Małopolsce).

Zapraszamy!...
   wydarzenia - zapowiedzi 
Festiwal im. Krystyny Jamroz zagości w Skalbmierzu
Skalbmierz, 27-06-2022; red.
Po raz trzeci Skalbmierz będzie gościł artystów skupionych wokół Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju. W tym roku przypada dwudziesta ósma edycja tego wydarzenia kulturalnego.

3 lipca (niedziela) o godzinie 17.30 przed skalbmierską publicznością oraz gośćmi zaprezentuje się wokalny zespół muzyki dawnej z Kijowa - Partes pod kierownictwem Nataliyi Khmilevskiej...
   wydarzenia - zapowiedzi 
Święty jest wśród nas
Igołomia, 24-06-2022; red.
Centrum Kultury i Promocji w Igołomi-Wawrzeńczycach serdecznie zaprasza wszystkich chętnych w niedzielę, 26 czerwca o godzinie 17.00, na dziedziniec Zgromadzenia Sióstr Albertynek (Igołomia 32). Odbędzie się wtedy wydarzenie kulturalne, poświęcone osobie św. Brata Alberta, pt. "Święty jest wśród Nas"...
   wydarzenia - zapowiedzi 
Piknik rodzinny, Nocny maraton pływacki - charytatywnie i zdrowo
Proszowice, 21-06-2022; red.
Organizatorzy dwóch niedzielnych (26 czerwca), ciekawych wydarzeń serdecznie zapraszają do spędzenia sympatycznego popołudnia i jeszcze lepszej nocy na terenie MOSiR-u w Proszowicach.

Pierwsze z nich to...
   wydarzenia - zapowiedzi 
Jubileusz oraz Uroczysty Apel w OSP Waganowice
Waganowice, 20-06-2022; red.
Ochotnicza Straż Pożarna w Waganowicach serdecznie zaprasza, na uroczystość włączenia Jednostki do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego oraz Jubileusz 70-lecia powstania jednostki. Uroczystości odbędą się w niedzielę, 26 czerwca początek godz. 14.30, na placu przy remizie OSP Waganowice...
   wydarzenia - zapowiedzi 
VI. Noc Świętojańska
Proszowice, 18-06-2022; red.
W piątek, 24 czerwca o godzinie 18.30 na proszowickim Rynku po raz kolejny Towarzystwo Turystyki Regionalnej Proszowice zaprasza WSZYSTKICH na sympatyczną imprezę plenerową Noc Świętojańska (VI.).

Konkurs na najładniejsze wianki, występy artystyczne artystów starszych i młodszych, przejście kolorowego korowodu nad Szreniawę - puszczanie wianków...
   wydarzenia - zapowiedzi 
Zwiedzanie Izby Pamięć w ramach Dni Proszowic 2022
Proszowice, 17-06-2022; red.
W ramach Dni Proszowic nasza izba będzie czynna w niedzielę, 19 czerwca od godziny 16.00 do 20.00, to jedna z ostatnich okazji, aby poznać dziedzictwo kulturowe naszej okolicy.

Przyjdź, zobacz to już w najbliższą niedzielę!!!...
   wydarzenia - zapowiedzi 
Nadanie i poświęcenie sztandaru dla OSP Nadzów
Nadzów, 15-06-2022; red.
W niedzielę, 19 czerwca o godzinie 15.00, polowa msza święta rozpocznie w Nadzowie uroczyste obchody nadania i poświęcenia sztandaru dla lokalnej OSP. Odbędzie się też włączenie tej jednostki do Krajowego SRG i zostanie przekazany samochód średni ratowniczo-gaśniczy.

Zapraszamy! - szczegóły poniżej:...
   wydarzenia - zapowiedzi 
Dni Proszowic 2022
Proszowice, 11-06-2022; red.
W sobotę i niedzielę (18 i 19 czerwca) na placu przy ulicy Królewskiej odbędą się po raz kolejny Dni Proszowic. Początek obchodów 15.45 - parada motocyklowa ulicami Proszowic...

Serdecznie zapraszamy WSZYSTKICH!!!...
   wydarzenia - zapowiedzi 
Już w najbliższą niedzielę! - rodzinny rajd rowerowy
Proszowice, 10-06-2022; red.
Początek Rajdu to MOR - Ispina, Wiślana Trasa Rowerowa. Zbiórka w niedzielę, 12 czerwca, godz. 9.20.

9.30 - wyjazd WTR do Niepołomic (dziedziniec zamku Królewskiego w Niepołomicach), tam ok godz.11-11.30 będzie przewodnik, który opowie o historii zamku i wpływie Stańczyka na ówczesny dwór królewski...
   wydarzenia - zapowiedzi 
XLIX Sesja Rady Miejskiej w Proszowicach
Proszowice, 6-06-2022; red.
Przewodniczący Rady Miejskiej w Proszowicach zwołuje XLIX Sesję Rady Miejskiej w Proszowicach na dzień: 13 czerwca (poniedziałek) o godz. 10.00. Miejsce obrad: sala nr 8 budynku Urzędu Gminy i Miasta w Proszowicach, ul. 3 Maja 72. ZAPRASZAMY!

Link do transmisji obrad: TUTAJ!...
   wydarzenia - zapowiedzi 
Lubimy gdy bzyczą - festyn rodzinny
Koniusza, 3-06-2022; red.
W niedzielę (12 czerwca) od godziny 15.00 do 20.00, koniuski Gminny Ośrodek Kultury oczekuje gości na zorganizowanym przez Stowarzyszenie Pszczelarzy Ziemi Proszowickiej festynie rodzinnym pod hasłem "Lubimy gdy bzyczą".

Nie przegap tego weekendu!...
   wydarzenia - zapowiedzi 
Międzyszkolny Mityng Lekkoatletyczny Olimpiad Specjalnych
Waganowice, 3-06-2022; red.
Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi i Specjalnymi w Waganowicach, Klub Koliber i Stowarzyszenie Razem dla Waganowic, zapraszają 9 czerwca (czwartek) na stadion Słomniczanki Słomniki na Międzyszkolny Mityng Lekkoatletyczny Olimpiad Specjalnych - start o godzinie 10.00

Serdecznie zapraszamy! - szczegóły poniżej:...
   wydarzenia - zapowiedzi 
Giełdy: drobnego inwentarza i koni oraz kwiatów i krzewów
Proszowice, 2-06-2022; red.
W niedzielę, 5 czerwca już od godziny 4.00 (rano) do około 12.00-13.00 na placu Ek-Rol przy ulicy Brodzińskiego 28 w Proszowicach odbędzie się "Giełda drobnego inwentarza i koni" (największa w Małopolsce) oraz "Giełda kwiatów i krzewów".

Zapraszamy "podwójnie"! ;)...
   wydarzenia - zapowiedzi 
W Żydowie, w niedzielę obchodzą Dzień Dziecka
Żydów, 2-06-2022; red.
Dmuchańce, wóz strażacki, konkursy, zabawy i wiele innych atrakcji... Wszystko to czeka na dzieci oraz dorosłych na placu koło remizy OSP w Żydowie, w niedzielę, 5 czerwca od godziny 13.00.

Pretekstem do zorganizowania takiej hucznej imprezy są obchody "Gminnego Dnia Dziecka"...
   wydarzenia - zapowiedzi 
Koncert dla Skalbmierza - Jubilata
Skalbmierz, 1-06-2022; red.
W ramach obchodów 680. rocznicy lokacji Skalbmierza i V. Tygodnia Stanisława ze Skalbmierza (2-12 czerwca 2022), w niedzielę, 12 czerwca o godzinie 17.00 w skalbmierskiej kolegiacie odbędzie się "Koncert dla Skalbmierza - Jubilata".

Wystąpią: Agata Kielar-Długosz (flet), Marek Toporowski (organy), Artur Jaroń (fortepian), Adrian Janus (bas baryton), Klara Janus (fortepian)...
   wydarzenia - zapowiedzi 
Chodź na Rower!
Nowe Brzesko, 31-05-2022; red.
W ramach projektu "Gmina Przyjazna Seniorom" w niedzielę, 12 czerwca odbędzie się ciekawa impreza rowerowa "Chodź na Rower". Zbiórka uczestników na parking przy LKS Nadwiślanka Nowe Brzesko.

Trzy ciekawe trasy!...
   wydarzenia - zapowiedzi 
Żyjmy inaczej - piknik z okazji Dnia Dziecka w Pałecznicy
Pałecznica, 30-05-2022; red.
W niedzielę, 5 czerwca od godziny 14.00 rozpocznie się na placu przed Gminnym Centrum Kultury i Promocji w Pałecznicy, integracyjny piknik z okazji Dnia Dziecka w Gminie Pałecznica pod hasłem "Żyjmy inaczej".

Na pikniku odbędzie się kwesta dla Maćka Mardyły, 17-latka z Nadzowa (gmina Pałecznica) zmagającego się z ciężką chorobą...
   wydarzenia - zapowiedzi 
Wystawa rolnicza
Proszowice, 28-05-2022; red.
Giełda Rolna "Ek-Rol" serdecznie zaprasza wszystkich na "Wystawę rolną", która odbędzie się w piątek, 17 czerwca od godziny 14.00. Impreza jest organizowana w ramach obchodów 25-lecia Giełdy Rolnej.

Planowane liczne atrakcje zaspokoją gusty KAŻDEGO:...
   wydarzenia - zapowiedzi 
Giełdy: drobnego inwentarza i koni oraz kwiatów i krzewów
Proszowice, 27-05-2022; red.
W niedzielę, 29 maja już od godziny 4.00 (rano) do około 12.00-13.00 na placu Ek-Rol przy ulicy Brodzińskiego 28 w Proszowicach odbędzie się "Giełda drobnego inwentarza i koni" (największa w Małopolsce) oraz "Giełda kwiatów i krzewów".

Zapraszamy "podwójnie"! ;)...
   wydarzenia - zapowiedzi 
Piknik rodzinny w Pobiedniku Małym
Pobiednik Mały, 24-05-2022; red.
W Pobiedniku Małym, w tę niedzielę (29 maja) o godzinie 13.00 rozpocznie się Piknik Rodzinny. Darmowe wesołe miasteczko, darmowy słodki bufet, liczne konkursy i zabawy, wystawy, pokazy i wystawy... Jednym zdaniem WIELE ATRAKCJI!

Zapraszamy!...
   wydarzenia - zapowiedzi 
Spotkanie z Michałem Kołodziejczakiem - liderem Agrounii
Szarbia, 23-05-2022; red.
Jutro (wtorek), 24 maja o godzinie 20.00 w remizie OSP Szarbia, odbędzie się otwarte spotkanie z liderem Agrounii Michałem Kołodziejczakiem.

Będą poruszane sprawy: coraz mniejszej opłacalności produkcji rolnej, problemami ze zbytem warzyw i owoców oraz inne ważne tematy...
   wydarzenia - zapowiedzi 
Festyn rodzinny z okazji Dnia Mamy i Dnia Dziecka
Proszowice, 23-05-2022; red.
W niedzielę, 29 maja od godziny 15.00 czekamy na Was na proszowickim amfiteatrze. O tej godzinie rozpocznie się festyn rodzinny zorganizowany z okazji Dnia Mamy i Dnia Dziecka.

Serdecznie zapraszamy!!! - mnóstwo atrakcji, szczegółowy program poniżej:...
   wydarzenia - zapowiedzi 
Dzień Rodziny w Waganowicach
Waganowice, 21-05-2022; red.
W niedzielę, 29 maja w godzinach 15.00-19.00 w Waganowicach będą świętowały Rodziny. Liczne, przygotowane przez organizatorów atrakcje (dla pełnego przekroju wiekowego gości i mieszkańców sołectwa) będą odbywały się głównie na terenie miejscowej remizy OSP, lecz nie tylko.

Życzymy dobrej pogody i znakomitej zabawy!...
   wydarzenia - zapowiedzi 
"Miechów. Migawki z PRL-u" w miechowskim muzeum
Miechów, 20-05-2022; red.
Ostatnie szlify, ostatnie muśnięcie szyb w gablotach, wszystko przygotowane. Muzeum Ziemi Miechowskiej z okazji Nocy Muzeów przygotowała ciekawą ekspozycję "Miechów. Migawki z PRL-u".

Pracownicy muzeum zapraszają WSZYSTKICH GOŚCI! Otwarcie nowej ekspozycji już w tę sobotę, 21 maja o godzinie 18.00 (w ten dzień muzeum czynne w godzinach 18.00-24.00)!...
   wydarzenia - zapowiedzi 
Giełdy: drobnego inwentarza i koni oraz kwiatów i krzewów
Proszowice, 20-05-2022; red.
W niedzielę, 22 maja już od godziny 4.00 (rano) na placu Ek-Rol przy ulicy Brodzińskiego 28 w Proszowicach odbędzie się "Giełda drobnego inwentarza i koni" (największa w Małopolsce) oraz "Giełda kwiatów i krzewów".

Zapraszamy "podwójnie"!...
   wydarzenia - zapowiedzi 
XLVIII Sesja Rady Miejskiej w Proszowicach
Proszowice, 20-05-2022; red.
Przewodniczący Rady Miejskiej w Proszowicach zwołuje XLVIII Sesję Rady Miejskiej w Proszowicach na dzień: 26 maja (czwartek) o godz. 10.00. Miejsce obrad: sala nr 8 budynku Urzędu Gminy i Miasta w Proszowicach, ul. 3 Maja 72. ZAPRASZAMY!

Link do transmisji obrad: TUTAJ!...
   wydarzenia - zapowiedzi 
Dzień Pełen Zdrowia! - specjaliści o zdrowiu intymnym kobiet
Proszowice, 19-05-2022; red.
W niedzielę, 29 maja w godzinach od 12:00-20:00 zapraszamy na kolejny Dzień pełen ZDROWIA! Spotykamy się na terenie Amfiteatru w Proszowicach.

W ramach projektu dotyczącego profilaktyki raka szyjki macicy, zachęcamy panie do udziału w darmowych prelekcjach i konsultacjach ginekologiem lek. Rafałem Baranem oraz do rozmowy ambasadorką akcji Alicją Stańczuk...
   wydarzenia - zapowiedzi 
VI. Stary Motór w Proszowicach
Proszowice, 19-05-2022; Rafał Adamski
Organizatorzy imprezy, Pasjonaci Gratów Proszowice serdecznie zapraszają na VI. Stary Motór - zlot zabytkowych motocykli, który odbędzie się w Proszowicach, 29 maja (niedziela) godzina 13.00.

Impreza dla posiadaczy motocykli wyprodukowanych do 1990 roku!...
   wydarzenia - zapowiedzi 
Dzień dziecka w Grębocinie
Grębocin, 18-05-2022; red.
Zapraszamy serdecznie wszystkich "małych" i "dużych" na spotkanie z mnóstwem atrakcji do Grębocina! Obchody Dnia Dziecka rozpoczną się 29 maja (niedziela) o godzinie 15.00.

ZAPRASZAMY - szczegóły poniżej:...
   wydarzenia - zapowiedzi 
Dzień Dziecka w Nowym Brzesku
Nowe Brzesko, 17-05-2022; red.
Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Promocji w Nowym Brzesku zaprasza na Dzień Dziecka 28 maja (sobota) w godz. 14.00-19.00.

Bezpłatne atrakcje:...
   wydarzenia - zapowiedzi 
Pierwsza Regionalna Pielgrzymka Rolników, Sadowników,...
Hebdów, 17-05-2022; red.
Organizatorzy "Pierwszej Regionalnej Pielgrzymki Rolników, Sadowników, Ogrodników, Pszczelarz, Działkowców i Ich Rodzin" serdecznie zapraszają WSZYSTKICH na uroczystości, które odbędą się w niedzielę, 5 czerwca o godzinie 11.30 w Sanktuarium Matki Bożej w Hebdowie....
   wydarzenia - zapowiedzi 
Obchody 680. rocznicy lokacji Skalbmierza
Skalbmierz, 13-05-2022; red.
W czwartek, 2 czerwca msza o godzinie 10.00 rozpocznie kilkudniowe obchody 680. rocznicy lokacji Skalbmierza.

Poniżej prezentujemy program gminnych obchodów. Już dziś serdecznie Was zapraszamy na zaplanowane wydarzenia...
   wydarzenia - zapowiedzi 
Spotkanie dla mieszkańców
Nowe Brzesko, 12-05-2022; red.
Zapraszamy na spotkanie konsultacyjno-informacyjne organizowane przez Gminny Punkt programu "Czyste Powietrze" prowadzone przez ekodoradcę z Urzędu Gminy i Miasta Nowe Brzesko. Spotkanie odbędzie się w Centrum Społeczno-Kulturalne Wsi Hebdów, 22 maja (niedziela) godz. 17.00....
   wydarzenia - zapowiedzi 
Giełda drobnego inwentarza i koni
Proszowice, 11-05-2022; red.
W niedzielę, 15 maja już od godziny 4.00 (rano) na placu Ek-Rol przy ulicy Brodzińskiego 28 w Proszowicach odbędzie się "Giełda drobnego inwentarza i koni" (największa w Małopolsce).

Zapraszamy!...
   wydarzenia - zapowiedzi 
Stay safe - bądź bezpieczny (Muzeum AK)
Kraków, 11-05-2022; red.
Już w najbliższy piątek, 13 maja od godziny 19:00 do 24:00, odbędzie się kolejna edycja Krakowskiej Nocy Muzeów tematem przewodnim w Muzeum AK będzie hasło: Stay safe - bądź bezpieczny. Tym razem organizatorzy wzięli na warsztat kwestie dotyczące zagrożeń, wynikające z sytuacji, których doświadczamy na co dzień. Celem jest doradzenie i uruchomienie wyobraźni zawczasu, aby w przyszłości móc uniknąć potencjalnych sytuacji zagrażających zdrowiu lub życiu mieszkańców...
   wydarzenia - zapowiedzi 
Wieliczka - Noc Muzeów pełna mocy
Wieliczka, 10-05-2022; red.
Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka zaprasza na Noc Muzeów 13 maja, piątek w godzinach 19.00-24.00 do Zamku Żupnego i ekspozycji Muzeum w kopalni soli. Motto tegorocznej imprezy krakowskiej, w której uczestniczy wielickie muzeum, brzmi "Moc Muzeów dla Ukrainy". W nawiązaniu do mocy w tytule przygotowano sześć atrakcyjnych bloków tematycznych...
   wydarzenia - zapowiedzi 
Rajd rowerowy "Solidarni z Ukrainą"
Proszowice, 10-05-2022; red.
Organizatorzy imprez rowerowych na naszym terenie Rafał Chmiela i Krzysztof Wojtusik postanowili uczcić naszych przyjaciół zza wschodniej granicy. W niedzielę, 22 maja o godzinie 8.30 spod proszowickiego MOSiR-u wyruszy rajd rowerowy "Solidarni z Ukrainą".

Tak o tym wydarzeniu organizatorzy Pisza na swoich stronach: [...] Wiemy, że już nie możecie się doczekać inauguracji naszych rajdów rowerowych. Wychodząc naprzeciw oczekiwań chcieliśmy Wam zaproponować uczestnictwo w Rajdzie rowerowym "Solidarni z Ukrainą"...
   wydarzenia - zapowiedzi 
Kino dla najmłodszych - "W 80 dni dookoła świata"
Nowe Brzesko, 9-05-2022; red.
W sobotę, 14 maja o godzinie 15.00 w nowobrzeskim Centrum Kultury i Promocji (ul. Piłsudskiego 17a) odbędzie się seans "Kina dla najmłodszych", będzie to bajka "W 80 dni dookoła świata".

ZAPRASZAMY - wstęp wolny!...
   wydarzenia - zapowiedzi 
Koncerty dla dzieci i młodzieży w Pałecznicy
Pałecznica, 5-05-2022; red.
Szkoła Muzyczna I stopnia im. Stanisława Moniuszki w Pałecznicy zaprasza na koncerty dla dzieci i młodzieży, które będą się odbywały w nowej Auli Koncertowej. Daty koncertów: 11 maja (środa) godz. 10.00, 11.00, 12.00; 16 maja (poniedziałek) godz. 10.00, 11.00, 12.00.

Wstęp wolny!...
   wydarzenia - zapowiedzi 
Piknik ekologiczny na proszowickim Rynku
Proszowice, 4-05-2022; red.
W niedzielę, 8 maja w godzinach 14.00-18.00 na proszowickim Rynku odbędzie się "Piknik ekologiczny".

Drzewko za surowce wtórne, porady jak skorzystać z dotacji na wymianę pieca c.o. i ocieplenie domu, warsztaty przyrodniczo - ekologiczne dla dzieci, konkursy z nagrodami, gry i zabawy i wiele, wiele innych atrakcji dla dzieci i dorosłych!...
   wydarzenia - zapowiedzi 
Posprzątaj z nami Małopolskę - Proszowice
Proszowice, 2-05-2022; red.
Wszystkich chętny do wzięcia udziału a akcji "Posprzątaj z nami Małopolskę" zapraszamy we wtorek, 10 maja godzina 12.00, na zbiórkę przy Zespole Szkół im. Bartosza Głowackiego (Proszowice ul. 3 Maja 107).

Zapraszamy do WSPÓLNEGO sprzątania!...
   wydarzenia - zapowiedzi 
Obchody 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja
Gniazdowice, 2-05-2022; red.
We wtorek, 3 maja w samo południe (godz. 12.00), w Gniazdowicach rozpoczną się zawody strzeleckie o Puchar Burmistrza GiM Proszowice. Zawody bez opłat startowych, ilość miejsc ograniczona do 100 osób.

Zapraszamy!!!...
   wydarzenia - zapowiedzi 
Proszowicka wyprzedaż garażowa
Proszowice, 29-04-2022; red.
W niedzielę, 1 maja od 7.00 godziny na placu targowym (przy ul. Królewskiej) rozpocznie się kolejna "Proszowicka wyprzedaż garażowa".

Pohandlujmy! - serdecznie WSZYSTKICH zapraszamy! ;)..
   wydarzenia - zapowiedzi 
Wyjdźmy z domu na ulice - posprzątajmy Dalewice!!!
Dalewice, 29-04-2022; red.
Wyjdźmy z domu na ulice - posprzątajmy Dalewice!!! - namawiają: KGW Dalewianki i OSP Dalewice. Mieszkańcy Dalewic przekonują nas do generalnych porządków, w sobotę, 7 maja godzina 9.00. Po efektywnej pracy wspólne grillowanie ;).

Zapraszamy! - szczegóły poniżej:...
   wydarzenia - zapowiedzi 
Akcja krwiodawstwa w Proszowicach!
Proszowice, 28-04-2022; red.
Zapraszamy wszystkich chętnych do oddawania krwi, która jest bezcennym i niezastąpionym lekiem przywracającym zdrowie, ratującym życie chorych oraz ofiar wypadków drogowych. Akcja odbędzie się w środę, 4 maja w godzinach 9.00-13.00. Mobilny punkt poboru krwi będzie znajdował się przy poradni psychologiczno - pedagogicznej (Proszowice, ul . Kolejowa 10)...
   wydarzenia - zapowiedzi 
Świętujmy w proszowickiej Izbie Pamięci!
Proszowice, 27-04-2022; red.
Po oficjalnych obchodach Narodowego Święta Konstytucji 3 Maja zapraszamy wszystkich na zwiedzanie we wtorkowe popołudnie (3 maja), godziny 12.00-16.00 proszowickiej Izby Pamięci!

Zapraszamy - WSZYSTKICH!...
   wydarzenia - zapowiedzi 
Promocja książki o historii skalbmierskiej kolegiaty
Skalbmierz, 27-04-2022; red.
Zapraszamy do udziału w obchodach 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Skalbmierzu. Uroczystości rozpoczną się o godzinie 9.15, we wtorek 3 maja.

Serdecznie zapraszamy! - szczegóły poniżej:...
   wydarzenia - zapowiedzi 
Giełda drobnego inwentarza i koni
Proszowice, 26-04-2022; red.
W niedzielę, 1 maja już od godziny 4.00 (rano) na placu Ek-Rol przy ulicy Brodzińskiego 28 w Proszowicach odbędzie się "Giełda drobnego inwentarza i koni" (największa w Małopolsce).

Zapraszamy!...
   wydarzenia - zapowiedzi 
Piknik strażacki w Śmiłowicach
Śmiłowice, 23-04-2022; red.
W niedzielę, 1 maja o godzinie 13.30, pod remizą OSP Śmiłowice rozpocznie się piknik strażacki. Planowane liczne atrakcje dla dzieci i dorosłych ;).

Zapraszamy, wraz z druhami! ;) - szczegóły na plakacie poniżej:...
   wydarzenia - zapowiedzi 
Obchody 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja
Proszowice, 23-04-2022; red.
We wtorek, 3 maja o godzinie 9.00, zbiórką pocztów sztandarowych przy Urzędzie GiM Proszowice rozpoczną się uroczyste obchody 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Program uroczystości:...
   wydarzenia - zapowiedzi 
Giełda drobnego inwentarza i koni
Proszowice, 22-04-2022; red.
W niedzielę, 24 kwietnia już od godziny 4.00 (rano) na placu Ek-Rol przy ulicy Brodzińskiego 28 w Proszowicach odbędzie się "Giełda drobnego inwentarza i koni" (największa w Małopolsce).

Zapraszamy!...
   wydarzenia - zapowiedzi 
III. Międzyszkolny Konkurs Pianistyczny dla uczniów...
Pałecznica, 21-04-2022; red.
Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią w nowej Sali Koncertowej w Szkole Muzycznej I st. im. S. Moniuszki w Pałecznicy, w sobotę, 21 maja odbędzie się "III. Międzyszkolny Konkurs Pianistyczny dla uczniów klas Fortepianu Dodatkowego Szkół Muzycznych I stopnia". Przesłuchania rozpoczną się o godzinie 10.00...
   wydarzenia - zapowiedzi 
W piątek w Bochni rusza weekend z Festiwalem 50°N!
Bochnia, 20-04-2022; red.
2. Małopolski Festiwal Podróżniczy 50°N - to nowe wydarzenie na festiwalowej mapie Polski. Już w ten piątek (22 kwietnia) Bochnia stanie się stolicą podróżniczych opowieści. Festiwal 50°N odbędzie się w dniach 22-24 kwietnia br. To druga edycja imprezy, która tym razem przybierze tradycyjną formę spotkań z zaproszonymi gośćmi. Na scenie Kina Regis pojawią się podróżnicy, himalaiści i sportowcy, którzy zabiorą publiczność w cudowne miejsca i pokażą, swoje sposoby na odkrywanie świata...
   wydarzenia - zapowiedzi 
XLVII Sesja Rady Miejskiej w Proszowicach
Proszowice, 17-03-2022; red.
Przewodniczący Rady Miejskiej w Proszowicach zwołuje XLVII Sesję Rady Miejskiej w Proszowicach na dzień: 26 kwietnia (wtorek) o godz. 10.00. Miejsce obrad: sala nr 8 budynku Urzędu Gminy i Miasta w Proszowicach, ul. 3 Maja 72. ZAPRASZAMY!

Link do transmisji obrad: TUTAJ!...
   wydarzenia - zapowiedzi 
Warsztaty samba batucada
Pałecznica, 19-04-2022; red.
Jutro, w środę (20 kwietnia) o godzinie 16.00 w Auli Koncertowej pałecznickiej szkoły muzycznej I stopnia im. Stanisława Moniuszki (ul. Św. Jakuba 43) Rafał Tyliba poprowadzi warsztaty samba batucada.

Serdecznie zapraszamy!...
   wydarzenia - zapowiedzi 
Dzień otwarty ZS im. Bartosza Głowackiego w Proszowicach
Proszowice, 14-04-2022; red.
Ósmoklasiści, Zespół Szkół im. Bartosza Głowackiego w Proszowicach serdecznie zaprasza we wtorek, 26 kwietnia godz. 9.00 na Dzień Otwarty.

Program Dnia Otwartego:...
   wydarzenia - zapowiedzi 
Promocja książki o historii skalbmierskiej kolegiaty
Skalbmierz, 29-03-2022; red.
24 kwietnia (niedziela) o godz. 17.00 w sali konferencyjnej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Skalbmierzu odbędzie się spotkanie autorskie Wojciecha Sowały oraz promocja jego książki "Artystyczne dzieje kolegiaty św. Jana Chrzciciela w Skalbmierzu".

Serdecznie WSZYSTKICH zapraszamy!!!...
   wydarzenia - zapowiedzi 
Boska Komedia w rysunkach Jana Biczysko - PIEKŁO
Hebdów, 9-04-2022; red.
Zapraszamy na wernisaż wystawy Piekło pierwszej w cyklu "Boska Komedia" Dantego Alighieri w rysunkach Jana Biczysko. Wydarzenie rozpocznie się w Domu Norberta Hebdów, 10 kwietnia (Niedziela Palmowa) o godzinie 16.00.

W programie:...
   wydarzenia - zapowiedzi 
Biało-czerwoni w Proszowicach...
Proszowice, 8-04-2022; red.
W najbliższą sobotę, 9 kwietnia o godzinie 17.30 reprezentacja Polski +35 rozegra spotkanie z drużyną Oldboys Nowe Brzesko.

Podczas trwania zawodów odbędzie się kiermasz prac osób niepełnosprawnych z Fundacji im Brata Alberta w Radwanowicach, dochód zostanie przeznaczony na...
   wydarzenia - zapowiedzi 
Giełda drobnego inwentarza i koni
Proszowice, 8-04-2022; red.
W niedzielę, 10 kwietnia już od godziny 4.00 (rano) na placu Ek-Rol przy ulicy Brodzińskiego 28 w Proszowicach odbędzie się "Giełda drobnego inwentarza i koni" (największa w Małopolsce).

Zapraszamy!...
   wydarzenia - zapowiedzi 
Dzień otwarty w piotrkowickim Zespole Szkół
Piotrkowice Małe, 7-04-2022; red.
W piątek, 29 kwietnia o godzinie 9.00 rozpocznie się Dzień Otwarty Zespołu Szkół im. Emila Godlewskiego w Piotrkowicach Małych.

W programie między innymi:...
   wydarzenia - zapowiedzi 
Wielkanocne jajeczko
Słomniki, 5-04-2022; red.
W najbliższy piątek, 8 kwietnia o godzinie 16.30 Centrum Kultury w Słomnikach zaprasza dzieci w wieku 7+ (7-10 lat) na kreatywne popołudnie pod hasłem "Wielkanocne jajeczko".

W programie:...
   wydarzenia - zapowiedzi 
Spektakle filmowe w Koszycach - "Zwycięska rodzina"
Koszyce, 4-04-2022; red.
W piątek, 8 kwietnia o godzinie 18.00 w Sali Koncertowej przy Szkole Muzycznej I Stopnia w Koszycach odbędzie się kolejny pokaz filmowy dla mieszkań. Tym razem będzie to film "Zwycięska rodzina" - fabularyzowana opowieść o Richardzie Williamsie, niezrażającym się problemami ojcu, który wychował dwie najbardziej utalentowane sportsmenki - Venus i Serenę, zmieniając oblicze współczesnego tenisa...
   wydarzenia - zapowiedzi 
Spotkanie informacyjne dla pracodawców
Proszowice, 2-04-2022; red.
Powiatowy Urząd Pracy w Proszowicach zaprasza wszystkich zainteresowanych zatrudnieniem obywateli Ukrainy na spotkanie informacyjne, które odbędzie się w piątek, 8 kwietnia o godzinie 10.30 w restauracji "Tadeusz" (ul. 3 Maja 82 A, Proszowice).

Zapraszamy! - szczegóły poniżej:...
   wydarzenia - zapowiedzi 
Proszowicka wyprzedaż garażowa
Proszowice, 1-04-2022; red.
W niedzielę, 3 kwietnia od 7.00 godziny na placu targowym (przy ul. Królewskiej) rozpocznie się kolejna "Proszowicka wyprzedaż garażowa"...
   wydarzenia - zapowiedzi 
Giełda drobnego inwentarza i koni
Proszowice, 1-04-2022; red.
W niedzielę, 3 kwietnia już od godziny 4.00 (rano) na placu Ek-Rol przy ulicy Brodzińskiego 28 w Proszowicach odbędzie się "Giełda drobnego inwentarza i koni" (największa w Małopolsce).

Zapraszamy!...
   wydarzenia - zapowiedzi 
"Posprzątaj z nami Małopolskę" - gmina Nowe Brzesko
Nowe Brzesko, 31-03-2022; red.
W związku z pogorszeniem warunków pogodowych akcja "Posprzątaj z nami Małopolskę" w Gminie Nowe Brzesko została przełożona z 2 kwietnia na sobote, 23 kwietnia br.

Harmonogram godzin organizacji akcji w sołectwach nie ulega zmianie:...
   wydarzenia - zapowiedzi 
Sprzątanie gminy Koszyce
Dolany, 30-03-2022; red.
SZANOWNI MIESZKAŃCY SOŁECTWA DOLANY, sobota, 2 kwietnia ogłoszona jest dniem "Sprzątania Przestrzeni Publicznej Gminy Koszyce", to już X edycja tej pożytecznej akcji bezpośredniej wspólnot mieszkańców naszej gminy. Zbiórka o godzinie 9.00 przy posesji p. Marka Tomczyka (Dolany 20)...
   wydarzenia - zapowiedzi 
Misyjna droga krzyżowa ulicami Skalbmierza
Skalbmierz, 29-03-2022; red.
W piątek, 1 kwietnia o godzinie 20.00 ulicami Skalbmierza przejdzie "Misyjna droga krzyżowa". 14 stacji będzie umieszczonych na terenie miasta, podczas przejścia będzie niesiony krzyż misyjny ulicami: Reja, Rynek, Ppor. Sokoła, Kościuszki.

Do uczestnictwa zaprasza misjonarz ks. Grzegorz Wieczorek i duszpasterze parafii...
   wydarzenia - zapowiedzi 
VI. Nocna Droga Krzyżowa
Skalbmierz, 28-03-2022; red.
W piątek, 8 kwietnia na trasie Skalbmierz - Stradów (15 km marszu i modlitwy) odbędzie się VI. Nocna Droga Krzyżowa. Podróż pątników rozpocznie się mszą świętą w kolegiacie skalbmierskiej o godzinie 21.00.

Nie ma wcześniejszych zapisów! Zabierz:...
   wydarzenia - zapowiedzi 
Proszowicki Kiermasz Wielkanocny
Proszowice, 25-03-2022; red.
W niedzielę, 3 kwietnia w godzinach 9.00-14.00 na proszowickim Rynku odbędzie się na Proszowicki Kiermasz Wielkanocny.

Wielkanocny Kiermasz jest idealną okazją do "zasmakowania" klimatu nadchodzących świąt, które odczuwać możemy wieloma zmysłami. Stoiska przygotowane podczas tegorocznego kiermaszu m.in. przez Koła Gospodyń Wiejskich z Gminy Proszowice...
   wydarzenia - zapowiedzi 
Obowiązkowe szczepienie przeciwko wściekliźnie
Rudno Górne, 24-03-2022; red.
W Rudnie Dolnym, 26 marca (sobota) od godziny 9.00 do 10.30, odbędą się obowiązkowe szczepienia psów w wieku powyżej 3 miesięcy.

Obowiązkowemu ochronnemu szczepieniu przeciwko wściekliźnie, zgodnie z ustawą o ochronie zdrowia zwierząt oraz zwalczaniu chorób zakaźnych zwierząt podlegają psy powyżej 3. miesiąca życia...
   wydarzenia - zapowiedzi 
Wielkopostne drogi krzyżowe - Sielec Kolonia
Sielec Kolonia, 23-03-2022; red.
W tę niedzielę, 27 marca o godzinie 18.00 spod remizy OSP Sielec Kolonia wyruszy "Wielkopostna Droga Krzyżowa" do Sielca Biskupiego.

Jesteś zaproszony - PRZYJDŹ!!!...
   wydarzenia - zapowiedzi 
Giełda drobnego inwentarza i koni
Proszowice, 19-03-2022; red.
W niedzielę, 27 marca już od godziny 4.00 (rano) na placu Ek-Rol przy ulicy Brodzińskiego 28 w Proszowicach odbędzie się "Giełda drobnego inwentarza i koni" (największa w Małopolsce).

Zapraszamy!...
   wydarzenia - zapowiedzi 
Giełda drobnego inwentarza i koni
Proszowice, 19-03-2022; red.
W niedzielę, 20 marca już od godziny 5.00 (rano) na placu Ek-Rol przy ulicy Brodzińskiego 28 w Proszowicach odbędzie się "Giełda drobnego inwentarza i koni" (największa w Małopolsce).

Zapraszamy!...
   wydarzenia - zapowiedzi 
Powiatowe Halowe Młodzieżowe Zawody Sportowo-Pożarnicze
Nowe Brzesko, 18-03-2022; red.
Jutro (sobota, 19 marca) od godziny 10.00, w hali sportowej przy nowobrzeskiej Szkole Podstawowej odbędą się Powiatowe Halowe Młodzieżowe Zawody Sportowo-Pożarnicze.

ZAPRASZAMY!...
   wydarzenia - zapowiedzi 
3. Lotniskowe Targi Zawodoznawcze Kraków Airport
18-03-2022; red.
Pilot, stewardesa czy kontroler ruchu to zawody, które w oczywisty sposób kojarzą się z pracą w branży lotniczej. Nie każdy jednak wie, że codziennie na lotnisku swoje obowiązki wykonuje kilkaset osób. 3. Lotniskowe Targi Zawodoznawcze Kraków Airport to jedyna okazja w Polsce, by w jednym miejscu spotkać przedstawicieli 40 służb lotniskowych i zapoznać się z procedurami rekrutacyjnymi na poszczególne stanowiska. Wydarzenie odbędzie się 22 marca (wtorek), w godz. 8:00-14:15 w formie bezpłatnej transmisji online...
   wydarzenia - zapowiedzi 
XLV Sesja Rady Miejskiej w Proszowicach - zdalna
Proszowice, 17-03-2022; red.
Przewodniczący Rady Miejskiej w Proszowicach zwołuje w formie zdalnej XLV Sesję Rady Miejskiej w Proszowicach na dzień: 24 marca (czwartek) o godz. 10.00. ZAPRASZAMY!

Link do transmisji obrad: TUTAJ!...
   wydarzenia - zapowiedzi 
Badania densytometryczne w kierunku osteoporozy
Proszowice, 14-03-2022; red.
Densytometria jest podstawowym badaniem, które umożliwia rozpoznanie osteoporozy, również w jej stadium bezobjawowym, czyli przed złamaniem kości, czy kręgosłupa. Metoda ta precyzyjnie mierzy masę kostną - z dokładnością do 1%. Jest to rodzaj badania wykorzystującego niewielkie dawki promienia rentgenowskiego...
   wydarzenia - zapowiedzi 
III Dekanalna Wielkopostna Droga Krzyżowa
Działoszyce - Stradów, 12-03-2022; red.
W niedzielę, 20 marca o godzinie 17.00 z Działoszyc (kościół Św. Trójcy) wyruszy "III Dekanalna Wielkopostna Droga Krzyżowa". Zakończenie pielgrzymki w Stradowie (kościół św. Bartłomieja).

Podczas marszu (13 km) modlitwa w intencji pokoju na Ukrainie...
   wydarzenia - zapowiedzi 
Giełda drobnego inwentarza i koni
Proszowice, 10-03-2022; red.
W niedzielę, 13 marca już od godziny 5.00 (rano) na placu Ek-Rol przy ulicy Brodzińskiego 28 w Proszowicach odbędzie się "Giełda drobnego inwentarza i koni" (największa w Małopolsce).

Zapraszamy!...
   wydarzenia - zapowiedzi 
Babski Wieczorek w Słomnikach
Słomniki, 10-03-2022; red.
Miejska Biblioteka Publiczna w Słomnikach, zaprasza 11 marca (piątek) o godzinie 17.00 na kolejne spotkanie Babskich Wieczorków.

Każda nowa uczestniczka mile widziana!...
   wydarzenia - zapowiedzi 
Wielkopostne drogi krzyżowe - Zakrzówek
Skalbmierz, 8-03-2022; red.
W najbliższą niedzielę, 13 marca o godzinie 18.00 spod kapliczki w Zakrzówku wyruszy "Wielkopostna Droga Krzyżowa" (przez Baranów).

Zabierz: ciepłe ubranie, latarkę, pragnienie modlitwy we wspólnocie!

Jesteś zaproszony!!!...
   wydarzenia - zapowiedzi 
Proszowice - spotkanie informacyjne Małopolska Lokalnie
Proszowice, 7-03-2022; red.
Już jutro (wtorek - 8 marca) o godzinie 15.30 w budynku UGiM Proszowice (ul. 3 maja 72) odbędzie się spotkanie informacyjne Małopolska Lokalnie.

Mieszkasz w Małopolsce? Masz ze znajomymi interesujący pomysł na działanie w Waszej społeczności, ale nie macie pieniędzy, żeby go zrealizować? A może dopiero założyliście swoją organizację...
   wydarzenia - zapowiedzi 
Proszowicka wyprzedaż garażowa
Proszowice, 4-03-2022; red.
W niedzielę, 6 marca od 7.00 godziny na placu targowym (przy ul. Królewskiej) rozpocznie się kolejna "Proszowicka wyprzedaż garażowa"...
   wydarzenia - zapowiedzi 
Wielkopostne drogi krzyżowe - Kózki
Skalbmierz, 4-03-2022; red.
Już w tę niedzielę, 6 marca o godzinie 18.00 spod remizy OSP Kózki wyruszy "Wielkopostna Droga Krzyżowa" do Przybenic (przez Boszczynek).

Zabierz: ciepłe ubranie, latarkę, pragnienie modlitwy we wspólnocie!

Jesteś zaproszony!!!...
   wydarzenia - zapowiedzi 
Giełda drobnego inwentarza i koni
Proszowice, 3-03-2022; red.
W niedzielę, 6 marca już od godziny 5.00 (rano) na placu Ek-Rol przy ulicy Brodzińskiego 28 w Proszowicach odbędzie się "Giełda drobnego inwentarza i koni" (największa w Małopolsce).

Zapraszamy!...
   wydarzenia - zapowiedzi 
STAND-UP Marcin Zbigniew Wojciech - Moja konkubina
Proszowice, 2-03-2022; red.
W sobotni wieczór, 19 marca (godzina 20.00) kawiarnia MUZEALNA, przy proszowickim Rynku 18, będzie miejscem ciekawego wydarzenia kulturalnego. Stand-up'er Marcin Zbigniew Wojciech (jedno z tych trzech imion jest nazwiskiem) wystąpi z nowym programem "Moja konkubina"...
   wydarzenia - zapowiedzi 
Kolejna szansa na zapoznanie się z historią Ziemi Proszowskiej
Proszowice, 24-02-2022; red.
W tę niedzielę (27 luty) od godziny 14.00 do 18.00, kolejne otwarcie Izby Pamięci w Proszowicach. Izba znajduje się w starym magazynie na ulicy Kolejowej 4 (obok Caritasu). Długi, cieplejszy dzień, ciekawe eksponaty z bogatą historia tworzą idealny moment na rodzinne, lub towarzyskie wyjście z domów...
   wydarzenia - zapowiedzi 
Bezpłatna mammografia dla pań w wieku 50-69 lat!
Proszowice, 23-02-2022; red.
W poniedziałek, 21 marca, na szpitalnym parkingu w Proszowicach, panie w wieku 50-69 lat będą mogły zrobić bezpłatne badania mammograficzne. Rejestracja telefoniczna do mammobusa 58 325 76 02 w godz. 8.00-20.00 (od poniedziałku do piątku)...
   wydarzenia - zapowiedzi 
Uroczystości w Kościelcu
Kościelec, 17-02-2022; red.
W niedzielę, 20 lutego o godz. 11.30 w kościeleckim kościele parafialnym pw. św. Wojciecha zostanie odprawiona msza święta poświęcona bohaterom II wojny światowej pochowanych na miejscowym cmentarzu. Po mszy zostaną złożone kwiaty na grobie wojennym kpt. Franciszka Kozłowskiego ps. Brzoza II i ppor. Stanisława Grudnia ps. Ramzes, żołnierzy 120 pułku piechoty Armii Krajowej, którzy polegli w obronie Skalbmierza 5 sierpnia 1944 r...
   wydarzenia - zapowiedzi 
680. rocznica lokacji Skalbmierza
Skalbmierz, 16-02-2022; red.
W niedzielę, 20 lutego o godzinie 12.00 mszą św. w skalbmierskiej kolegiacie rozpoczną się uroczyste obchody 680. rocznicy lokacji Skalbmierza. Zapraszam wraz z Panem Burmistrzem na uroczyste obchody wraz z okolicznościowym historycznym programem.

Odczytu fragmentów aktu lokacyjnego (podczas mszy) dokona... sam król Kazimierz III Wielki w towarzystwie dworzan, dwórek i rycerzy...
   wydarzenia - zapowiedzi 
Spotkanie informacyjne dotyczące Programu Czyste Powietrze
Proszowice, 15-02-2022; red.
1 marca, wtorek o godz. 9.00 w budynku Urzędu Gminy i Miasta Proszowice parter - sala nr 8, odbędzie się spotkanie informacyjne dotyczące Programu Czyste Powietrze. Zapraszamy zainteresowanych mieszkańców naszej gminy.

Spotkanie poprowadzi Stowarzyszenie Ekomonterzy, przekazane informacje pozwolą na poznanie możliwości uzyskania dofinansowania do wymiany kotłów, termomodernizacji budynków oraz...
   wydarzenia - zapowiedzi 
Babskie Wieczorki w Słomnikach
Słomniki, 10-02-2022; red.
Miejska Biblioteka Publiczna w Słomnikach, zaprasza 11 lutego (piątek) o godzinie 17.00 na kolejne spotkanie Babskich Wieczorków.

Oczywiście organizatorzy zachęcają do przyjścia Panie, które jeszcze nie brały udziału w Wieczorkach. Jak piszą: [...] Każda nowa uczestniczka mile widziana!...
   wydarzenia - zapowiedzi 
Giełda drobnego inwentarza i koni
Proszowice, 3-02-2022; red.
W niedzielę, 6 lutego już od godziny 5.00 (rano) na placu Ek-Rol przy ulicy Brodzińskiego 28 w Proszowicach odbędzie się "Giełda drobnego inwentarza i koni" (największa w Małopolsce).

Zapraszamy!...
   wydarzenia - zapowiedzi 
Koncert kolęd - zapraszamy!
Pałecznica, 11-01-2022; red.
Jutro (12 stycznia - środa) o godzinie 17.30, w auli koncertowej Szkoły Muzycznej im. St. Moniuszki w Pałecznicy, odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu solistów, zespołów i chóru i orkiestry.

Serdecznie ZAPRASZAMY!!!...
   wydarzenia - zapowiedzi 
Szkolenie w zakresie stosowania środków ochrony roślin
Bobin, 5-01-2022; red.
We wtorek, 11 stycznia o godzinie 8.30 w remizie OSP w Bobinie odbędzie się szkolenie chemizacyjne w zakresie stosowania środków ochrony roślin.

Na szkolenie obowiązują zapisy telefoniczne!!! - szczegóły na plakacie poniżej:...
   wydarzenia - zapowiedzi 
Orszak Trzech Króli 2022
Proszowice, 4-01-2022; red.
Serdecznie zapraszamy w najbliższy czwartek (6 stycznia) na VIII. Orszak Trzech Króli w Proszowicach. Zbiórka na placu targowym przy ul. Brodzińskiego o godzinie 11.30.

Szczegóły na plakacie poniżej:...
   wydarzenia - zapowiedzi 
Noworoczne morsowanie nad zbiornikiem w Skalbmierzu
Skalbmierz, 30-12-2021; red.
Klub Kazimierskie Morsy Endorfina zaprasza 2 stycznia (niedziela), o godz. 15.00 na pierwsze wspólne morsowanie nad zbiornikiem retencyjno-rekreacyjnym w Skalbmierzu. Dla uczestników i obserwatorów gorącą herbatkę z cytryną, miodem i goździkami oraz rozgrzewający żurek serwować będzie Koło Gospodyń Wiejskich w Drożejowicach...
   wydarzenia - zapowiedzi 
Wieczór autorski Barbary Paluchowej
Piwniczna-Zdrój, 16-12-2021; red.
Niestety, aż Piwnicznej - Zdroju, w sali widowiskowej MGOK odbędzie się wieczór autorski Barbary Paluch (synowej naszego krajana Stanisława Palucha), promujący jej tomiki poezji. Spotkanie rozpocznie się jutro (piątek, 17 grudnia) o godzinie 16.00.

Serdecznie zapraszamy!...
   wydarzenia - zapowiedzi 
Otwarcie Izby Pamięci w Proszowicach
Proszowice, 8-12-2021; red.
Już w najbliższą niedzielę, 12 grudnia o godzinie 14.00 na mapie Proszowic, przy ul. Kolejowej 4 (obok budynków Caritas w starym magazynie zbożowym) zaistnieje WYJĄTKOWE MIEJSCE - Izba Pamięci!

Po wielu miesiącach starań Stowarzyszenia Bojowe Schrony Proszowice, powstało to szczególne miejsce - w Proszowicach. Nie jest to wprawdzie formalnie muzeum, jednak...
   wydarzenia - zapowiedzi 
Kolonoskopia, zrób to dla siebie! - spotkanie edukacyjne
Proszowice, 15-11-2021; red.
W siedzibie Urzędu Gminy i Miasta Proszowice w sali nr 8, w piątek (19 listopada) o godzinie 16.00, odbędzie się spotkanie edukacyjne, którego tematem będzie nowotwór jelita grubego.

W programie spotkania planowany jest:...
   wydarzenia - zapowiedzi 
Dzień Otwarty Muzeów Krakowskich 2021 - WIELICZKA
Wieliczka, 12-11-2021; red.
Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka zaprasza do udziału w Dniu Otwartych Muzeów Krakowskich 14 listopada (niedziela) br. w Zamku Żupnym i Muzeum w kopalni w Wieliczce.

W Zamku Żupnym szczególnie warto zobaczyć wystawę wyjątkowych, królewskich sreber stołowych z kolekcji Helga Matzke. Te piękne i bardzo cenne naczynia sprowadzone z Niemiec prezentowane są w Polsce po raz pierwszy...
   wydarzenia - zapowiedzi 
W starym dworze stary ład... - wernisaż wystawy
Miechów, 10-11-2021; red.
Muzeum Ziemi Miechowskiej serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy "W starym dworze stary ład... Zapomniane życie ziemian powiatu miechowskiego", który odbędzie się w sobotę, 20 listopada, o godzinie 16.00.

Na część oficjalną wydarzenia Muzeum Zaprasza do budynku poklasztornego tzw. Pustki, następnie na sale ekspozycyjne do siedziby Muzeum do Domu Generała...
   wydarzenia - zapowiedzi 
Święto Niepodległości w Pałecznicy
Pałecznica, 9-11-2021; red.
W czwartek, 11 listopada o godzinie 11.00 zbiórką przy budynku Gminnego Centrum Kultury i Promocji Gminy Pałecznica rozpoczną się uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości w gminie Pałecznica.

Zapraszamy!!!...
   wydarzenia - zapowiedzi 
Narodowe Święto Niepodległości i wspólne śpiewanie w Działoszycach
Działoszyce, 9-11-2021; red.
Za dwa dni świętować będziemy 103. rocznicę Odzyskania Niepodległości. 11 listopada (czwartek) od godziny 9.30 Narodowe Święto Niepodległości jak co roku będzie również uroczyście obchodzone w Działoszycach.

Natomiast 14 listopada (niedziela) o godzinie 18.00 w hali sportowej przy Szkole Podstawowej odbędzie się wspólne śpiewanie pt. "Radosna Niepodległa"...
   wydarzenia - zapowiedzi 
Narodowe Święto Niepodległości i strzeleckie mistrzostwa...
Słomniki, 8-11-2021; red.
W tym tygodniu będziemy świętować 103. rocznicę Odzyskania Niepodległości. 11 listopada (czwartek) od godziny 8.30 Narodowe Święto Niepodległości jak co roku będzie również uroczyście obchodzone w Słomnikach.

Natomiast o godzinie 13.30 na lokalnej strzelnicy rozpoczną się, Strzeleckie Mistrzostwa gminy Słomniki...
   wydarzenia - zapowiedzi 
Obywatelskie obchody Święta Niepodległości w Dolanach
Dolany, 8-11-2021; red.
W czwartek, 11 listopada o godzinie 11.00 w Dolanach rozpoczną się obywatelskie obchody Święta Niepodległości.

Społeczny Komitet Lokalne Centrum Patriotyczne w Dolanach, Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Dolany oraz Samorząd Sołectwa Dolany ma zaszczyt zaprosić na uroczyste obchody 103 ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ...
   wydarzenia - zapowiedzi 
Święto Niepodległości w Radziemicach
Radziemice, 8-11-2021; red.
W czwartek, 11 listopada uroczysty przemarsz spod SP w Radziemicach o godzinie 10.30 rozpocznie uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości w tutejszej gminie - Radziemice dla Niepodległej.

Zapraszamy!!!...
   wydarzenia - zapowiedzi 
103. Rocznica Odzyskania Niepodległości w Proszowicach
Proszowice, 6-11-2021; red.
Burmistrz GiM Proszowice oraz Proboszcz Parafii Rzymskokatolickiej pw. WNMP serdecznie zapraszają w czwartek, 11 listopada na obchody 103 Rocznicy Odzyskania Niepodległości.

10.30 - Zbiórka druhów OSP i Orkiestry Dętej BŁYSK na parkingu koło Urzędu GiM, przemarsz na Rynek do Kościoła Parafialnego...
   wydarzenia - zapowiedzi 
Narodowe Święto Niepodległości w Skalbmierzu
Skalbmierz, 5-11-2021; red.
W przyszłym tygodniu będziemy świętować 103. rocznicę Odzyskania Niepodległości. 11 listopada (czwartek) Narodowe Święto Niepodległości jak co roku będzie również uroczyście obchodzone w gminie Skalbmierz:

Program uroczystości:...
   wydarzenia - zapowiedzi 
Turniej Służb Mundurowych
Proszowice, 5-11-2021; red.
W czwartek, 11 listopada o godzinie 13.00, na strzelnicy w Gniazdowicach rozpocznie się Turniej Służb Mundurowych o puchar Burmistrza Gminy i Miasta Proszowice.

W programie:
 • Spotkanie z Łukaszem Czaplą (8-krotnym Mistrzem Świata, 5-krotnym Mistrzem Europy oraz ponad 40-krotnym Mistrzem Polski w strzelectwie sportowym)...
 •    wydarzenia - zapowiedzi 
  Rajd rowerowy 103 km - z okazji 103 rocznicy Odzyskania...
  Proszowice, 3-11-2021; red.
  W niedzielę, 7 listopada odbędzie się rajd rowerowy: "103 km - z okazji 103 rocznicy Odzyskania Niepodległości". Rajd organizowany jest przez burmistrza Gminy i Miasta Proszowice oraz Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Krakowie.

  Każdy uczestnik ma zapewnione: okolicznościowy medal, upominek, ubezpieczenie oraz "pakiet energetyczny" (napój, baton, mus owocowy)...
     wydarzenia - zapowiedzi 
  Babskie Wieczory w Słomnikach
  Słomniki, 30-10-2021; red.
  Miejska Biblioteka Publiczna w Słomnikach, zaprasza 5 listopada (piątek) o godzinie 17.00 na pierwsze spotkanie Babskich Wieczorów. Zapisy: 12 388 10 15.

  Drogie Panie, Babskie Wieczorki powołujemy do życia z myślą o kobietach, które chciałyby choć na chwilę zapomnieć o swoich codziennych obowiązkach, wyrwać się z domu i pogadać przy kawie z innymi kobietami...
     wydarzenia - zapowiedzi 
  Pamięć to twarda skała! - bohaterzy historii na proszowickim...
  Proszowice, 29-10-2021; red.
  Jutro, w sobotę (30 października) stowarzyszenie Bojowe Schrony Proszowice zaprasza wszystkich chętnych na wspólny spacer po cmentarzu parafialnym w Proszowicach, zbiórka godzina 17.30 w okolicach grobu żołnierzy Polskich poległych we wrześniu 1939 roku...
     wydarzenia - zapowiedzi 
  Akcja krwiodawstwa
  Proszowice, 28-10-2021; red.
  Strażacy Komendy Powiatowej PSP w Proszowicach przy współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie organizują kolejną akcję honorowego oddawania krwi.

  Akcja zaplanowana jest w sobotę, 13 listopada w godz. 9.00-13.00 w siedzibie tut. komendy (ul. 3 Maja 140)...
     wydarzenia - zapowiedzi 
  Autobus akcji krwiodawstwa RCKIK w Nowym Brzesku
  Nowe Brzesko, 27-10-2021; red.
  Po raz drugi w tym roku w Gminie Nowe Brzesko, 7 listopada (niedziela) w godz. 9.00-14.00, zostanie przeprowadzona akcja honorowego krwiodawstwa z inicjatywy Karola Krzyka (radnego Rady Miejskiej Nowe Brzesko) przy współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie OFC, UGiM Nowe Brzesko oraz Miejsko-Gminnym Centrum Kultury i Promocji w Nowym Brzesku...
     wydarzenia - zapowiedzi 
  Giełda drobnego inwentarza i koni
  Proszowice, 27-10-2021; red.
  W niedzielę, 31 października już od godziny 5.00 (rano) na placu Ek-Rol przy ulicy Brodzińskiego 28 w Proszowicach odbędzie się "Giełda drobnego inwentarza i koni" (największa w Małopolsce).

  Zapraszamy!...
     wydarzenia - zapowiedzi 
  66. Krakowskie Zaduszki Jazzowe festival - październik 2021
  Kraków, 27-10-2021; red.
  Dzisiaj (środa, 27 października) o godzinie 19.00 koncertem pt. "Ogrody Jazzu Tradycyjnego - Back to the Roots" w Małopolskim Ogródzie Sztuki (Kraków, ul. Rajska 12) rozpocznie się czterodniowy (27-30.10) festiwal "Krakowskie Zaduszki Jazzowe". Wcześniej, będzie można obejrzeć premierę filmu dokumentalnego "Na zawsze melomani", opowiadający historię narodzin jazzu w Polsce i zespołu Melomani z lat 1948-1960...
     wydarzenia - zapowiedzi 
  Bezpłatne badania mammograficzne
  Koszyce, 23-10-2021; red.
  Centrum Medyczne Maszachaba realizuje wspólnie z Centrum Medycznym Skopia oraz Stowarzyszeniem Kobiet z Problemami Onkologicznymi "Amazonka" Krzeszowice projekty dofinansowane z Funduszy Europejskich: "Wsparcie realizacji programu profilaktyki raka piersi w latach 2021-2023" oraz "Kształtowanie świadomości zdrowotnej kobiet w wieku 50 - 69 lat w zakresie profilaktyki raka piersi w latach 2019-2022" oraz...
     wydarzenia - zapowiedzi 
  ARGRO-KRAK 2021 UR
  Prusy, 22-10-2021; red.
  Uniwersytet Rolniczy w Krakowie i Rolnicze Gospodarstwo Doświadczalne w Prusach zapraszają na ARGRO-KRAK 2021 UR (pokaz zbioru kukurydzy i uprawy roli po zbiorze). Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 23 października w od godziny 10.00 do 16.00 w Rolniczym Gospodarstwie Doświadczalnym UR ul. Kościelna (Prusy - obok drogi krajowej 776 Kraków-Proszowice)...
     wydarzenia - zapowiedzi 
  Zebranie mieszkańców Osiedla nr 1
  Proszowice, 22-10-2021; red.
  27 października (środa) o godzinie 18.00 na sali nr 8 w Urzędzie Gminy i Miasta Proszowice, odbędzie się zebranie mieszkańców Osiedla nr 1 w Proszowicach.

  Tematem spotkania będzie podział środków z funduszu osiedlowego na 2022 rok...
     wydarzenia - zapowiedzi 
  Giełda drobnego inwentarza i koni
  Proszowice, 22-10-2021; red.
  W niedzielę, 24 października już od godziny 5.00 (rano) na placu Ek-Rol przy ulicy Brodzińskiego 28 w Proszowicach odbędzie się "Giełda drobnego inwentarza i koni" (największa w Małopolsce).

  Zapraszamy!...
     wydarzenia - zapowiedzi 
  Kino 9D amfiteatr w Proszowicach
  Proszowice, 22-10-2021; red.
  W dniach 29-31 (piątek-niedziela) października do Proszowicc, na plac amfiteatru zawita Kino Mobilne 9D. Zawsze otwarte od 12 do 20. Jedna z atrakcji największych parków rozrywki na świecie zamontowana na kołach. Niesamowita zabawa dla każdego, pełna specjalnych efektów, takich jak ruchoma platforma, wiatr, woda, magiczne okulary,...
     wydarzenia - zapowiedzi 
  Druga skalbmierska kwesta
  Skalbmierz, 20-10-2021; red.
  Stowarzyszenie Dla Skalbmierza przygotowuje się do II Skalbmierskiej Kwesty na Rzecz Ratowania Cmentarnych Zabytków i Nagrobków. Zbiórka zostanie przeprowadzona w dniach od 31 października (niedziela) do 1 listopada (poniedziałek) w godzinach od 9:00 do 17:00. Organizacja wspólnie z wolontariuszami będzie kwestować na rzecz renowacji zabytkowej figury św. Dominika oraz innych cmentarnych zabytków i nagrobków na skalbmierskiej nekropolii...
     wydarzenia - zapowiedzi 
  Spotkanie autorskie z Leszkiem Mazanem
  Proszowice, 18-10-2021; red.
  19 października (wtorek) o godzinie 18.00, w sali obrad Urzędu Gminy i Miasta Proszowice odbędzie się spotkanie autorskie z redaktorem Leszkiem Mazanem autorem książki "Abecadło Pasów" oraz z byłym prezesem Cracovii Pawłem Misorem.

  Zapraszamy serdecznie!...
     wydarzenia - zapowiedzi 
  Sadźmy drzewa i oddychajmy czystym powietrzem!
  Koszyce, 16-10-2021; red.
  W piątek, 22 października od 9.00 do 14.00 na Rynku w Koszycach odbędzie się akcja ekologiczna, w trakcie której mieszkańcy tej gminy będą mogli otrzymać darmowe sadzonki drzew.

  Będzie tez można zapoznać się z zasadami programu "Czyste Powietrze" oraz...
     wydarzenia - zapowiedzi 
  Giełda drobnego inwentarza i koni
  Proszowice, 14-10-2021; red.
  W niedzielę, 17 października już od godziny 5.00 (rano) na placu Ek-Rol przy ulicy Brodzińskiego 28 w Proszowicach odbędzie się "Giełda drobnego inwentarza i koni" (największa w Małopolsce).

  Zapraszamy!...
     wydarzenia - zapowiedzi 
  Uroczyste otwarcie nowej sali prób w Luborzycy
  Luborzyca, 14-10-2021; red.
  W tę niedzielę, 17 października o godzinie 11.00 mszą święta w kościele parafialnym w Luborzycy rozpoczną się uroczystości związane z otwarcie nowej sali prób miejscowej orkiestry "Kosynierzy".

  Na swoim profilu fb muzycy z Luborzycy napisali:...
     wydarzenia - zapowiedzi 
  V. Wielki Kiermasz Charytatywny Paczki dla Bohatera
  Kraków, 1-10-2021; red.
  W najbliższą niedzielę, 3 października w godzinach 10.00-16.00 w Parku Zaczarowanej Dorożki w Krakowie odbędzie się V. Wielki Kiermasz Charytatywny Paczki dla Bohatera, z którego dochód przeznaczony zostanie na rehabilitację dla m.in. kombatantów II wojny światowej, czy osób represjonowanych przez ustrój komunistyczny.

  Oprócz szlachetnego celu, będzie można doświadczyć wielu ciekawych atrakcji...
     wydarzenia - zapowiedzi 
  II. piknik ekologiczny w Hebdowie
  Hebdów, 1-10-2021; red.
  Podczas II. pikniku ekologicznego gminy Nowe Brzesko, na parkingu przy OSP Hebdów, 3 października (niedziela) w godzinach 10.00-14.00, będziecie mogli skorzystać z pomocy gminnego punktu konsultacyjno-informacyjnego programu "Czyste Powietrze" w wypełnieniu wniosku. Będzie również możliwość złożenia ankiety CEEB - Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków...
     wydarzenia - zapowiedzi 
  III. Święto Hodowców Zwierząt w Proszowicach
  Proszowice, 29-09-2021; red.
  W najbliższą niedzielę, 3 października od godziny 9.00 (prezentacja zwierząt na podwórzu plebanii) rozpoczną się obchody III. Święta Hodowców Zwierząt w Proszowicach.

  Z bogatym programem imprezy można zapoznać się poniżej:...
     wydarzenia - zapowiedzi 
  Jesień Organowa w Skalbmierzu
  Skalbmierz, 29-09-2021; red.
  W dniach 2-10 października w Busku-Zdroju (kościół pw. św. Brata Alberta), Skalbmierzu (kościół pw. św. Jana Chrzciciela) i Miechowie (bazylika Grobu Bożego) odbędzie się cykl koncertów "Jesień Organowa im. Feliksa Rączkowskiego".

  W Skalbmierzu odbędą się one w niedziele: 3 października o godzinie 15.00 i 10 października o godzinie 15.00...
     wydarzenia - zapowiedzi 
  Spotkanie dotyczące Programu Czyste Powietrze
  Proszowice, 28-09-2021; red.
  Burmistrz Gminy i Miasta Proszowice zaprasza mieszkańców na spotkanie informacyjne dotyczące Programu Czyste Powietrze. 29 września (środa) o godz. 9:30 w budynku Urzędu Gminy i Miasta Proszowice parter - sala ślubów pokój nr 14.

  Spotkanie poprowadzi Stowarzyszenie Ekomonterzy, przekazane informacje pozwolą na poznanie możliwości uzyskania dofinansowania do wymiany kotłów, termomodernizacji budynków oraz...
     wydarzenia - zapowiedzi 
  #SzczepimySię w Proszowicach
  Proszowice, 27-09-2021; red.
  3 października (niedziela) zapraszamy na Jesienny Piknik Strzelecki, gdzie od godziny 13.00 w Powszechnym Punkcie Szczepień - Ośrodek Rehabilitacji Leczniczej Adrian Karasiewicz przy ul. Parkowej 10 w budynku Hali Sportowej będzie można zaszczepić się przeciw covid-19...
     wydarzenia - zapowiedzi 
  Podaruj krew! Ratuj życie! - akcja honorowego krwiodawstwa...
  Skalbmierz, 24-09-2021; red.
  Stowarzyszenie Dla Skalbmierza, Przychodnia im. św. Rity, Koła Gospodyń Wiejskich i jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej Gminy Skalbmierz oraz Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach serdecznie zachęcają do wzięcia udziału w drugiej akcji honorowego krwiodawstwa, która odbędzie się w skalbmierskim Klubie Senior+, 10 października (niedziela) - rejestracja w godzinach od 9.30 do 13.30...
     wydarzenia - zapowiedzi 
  Spotkanie online z Katarzyną Bereniką Miszczuk
  Świat ;), 23-09-2021; red.
  Zapraszamy na godzinne spotkanie online z autorką książki, Katarzyna Berenika Miszczuk, które odbędzie się w środę, 29 września o godz. 18.00. Jedna z najpopularniejszych polskich pisarek opowie nam o przenoszeniu powieści na srebrny ekran, a rozmowę wokół "Drugiej szansy" poprowadzi Justyna Dżbik-Kluge...
     wydarzenia - zapowiedzi 
  Akcja honorowego krwiodawstwa w Proszowicach
  Proszowice, 23-09-2021; red.
  W najbliższy wtorek, 28 września w godzinach od 10.00 do 14.00 w punkcie mobilnym, przy ul. Parkowej 10 w Proszowicach (obok Ośrodka Sportu i Rekreacji) odbędzie się akcja honorowego krwiodawstwa. Zbiórkę krwi organizuje Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie oddział mobilny przy współpracy z burmistrzem GiM Proszowice...
     wydarzenia - zapowiedzi 
  Żarciowozy - zlot foodtrucków
  Proszowice, 23-09-2021; red.
  Pyszny weekend 24-26 września (piątek-niedziela) na placu targowym w Proszowicach przy ul. Królewskiej.

  Na stronie organizatorów zlotu czytamy: [...] Żarciowozy to kuchnia całego świata, możliwość degustacji potraw z najdalszych zakątków naszej kuli ziemskiej, ale też tradycja Polska, z której jesteśmy dumni, dlatego nasza nazwa jest polskim odzwierciedleniem zachodniej kultury...
     wydarzenia - zapowiedzi 
  Jedziemy dla Kacpra - I. Rowerowy Rajd Strażacki...
  Podolany, 22-09-2021; red.
  W niedzielę, 26 września, o godzinie 11.00 spod remizy OSP Podolany wystartuje I. Rowerowy Rajd Starżacki Powiatu Kazimierskiego "Jedziemy dla Kacpra".

  Dla każdego uczestnika pamiątkowa koszulka oraz poczęstunek na zakończenie rajdu! Wpisowe 50,00 zł...
     wydarzenia - zapowiedzi 
  "Zdrowa niedziela" w Działoszycach
  Działoszyce, 22-09-2021; red.
  W niedzielę, 26 września, o godzinie 14.00 wystartuje w Działoszycach (stadion sportowy) festyn rodzinny "Zdrowa niedziela". Na imprezie będzie możliwość zaszczepienia się przeciwko covid-19.

  Wiele atrakcji dla WSZYSTKICH ;)...
     wydarzenia - zapowiedzi 
  Noc spisowa
  22-09-2021; red.
  W związku z Narodowym Spisem Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 zapraszamy na ogólnopolską akcję Głównego Urzędu Statystycznego pod nazwą "NOC SPISOWA".

  Do spisu należy przygotować:...
     wydarzenia - zapowiedzi 
  Jesienny piknik strzelecki i zwyczaje babiego lata z TTR Proszowice
  Proszowice, 21-09-2021; red.
  W niedzielę, 3 października o godzinie 13.00 rozpocznie się na placu za proszowickim amfiteatrem jesienny piknik strzelecki połączony ze zwyczajami babiego lata.

  Jak zwykle na imprezach organizowanych przez Towarzystwo Turystyki Regionalnej Proszowice mamy bogaty program, w którym każdy znajdzie coś dla siebie...
     wydarzenia - zapowiedzi 
  WOTgames - rodzinny piknik sportowy woj. małopolskiego
  Gorlice, 20-09-2021; red.
  W niedzielę, 26 września (godz. 11.00-16.00) w Gorlicach, odbędzie się "WOTGames" - rodzinny piknik sportowy z okazji Święta Wojsk Obrony Terytorialnej. Trwają zapisy do sportowej rywalizacji w kategoriach "rekrut" - do 18 lat oraz "terytorials" - powyżej 18 lat. Na uczestników czeka 200 pakietów startowych oraz medale dla najlepszych. Kliknij w aplikację i podejmij wyzwanie: www.wotgames.wp.mil.pl. Zapraszamy też najmłodszych do strefy "Akademia terytorialsa", czekają tam...
     wydarzenia - zapowiedzi 
  I. rajd rowerowy turystyczno-poznawczy po gminie Koszyce
  Koszyce, 18-09-2021; red.
  W sobotę, 25 września o godzinie 9.00 spod Muzeum Ziemi Koszyckiej im. Stanisława Boducha w Koszycach (ul. Wspólna) wyruszy I. rajd rowerowy turystyczno-poznawczy po gminie Koszyce. Łączna długość trasy wynosi około 24 km. Wycieczka jest bezpłatna!

  Serdecznie zapraszamy!...
     wydarzenia - zapowiedzi 
  Giełda drobnego inwentarza i koni
  Proszowice, 18-09-2021; red.
  W niedzielę, 19 września już od godziny 4.00 na placu Ek-Rol przy ulicy Brodzińskiego 28 w Proszowicach odbędzie się "Giełda drobnego inwentarza i koni".

  Zapraszamy!...
     wydarzenia - zapowiedzi 
  Festyn rodzinny w Niezwojowicach
  Niezwojowice, 18-09-2021; red.
  Koło Gospodyń Wiejskich Niezwojowice zaprasza mieszkańców wsi Niezwojowice na festyn rodzinny pod hasłem "Szczepimy się Z KGW". Impreza odbędzie się w sobotę, 18 września (DZISIAJ!!!) w godzinach 15.00-20.00 na placu przy domu ludowym w Niezwojowicach.

  W programie:...
     wydarzenia - zapowiedzi 
  MAŁA PSZCZOŁA WIELE ZDOŁA - sadzenie roślin miododajnych
  Baranówka, 17-09-2021; red.
  W środę, 22 września o godzinie 15.00, na skarpie przy CKiP w Baranówce ruszy akcja sadzenia roślin miododajnych. Serdecznie zapraszamy!

  To już ostatni etap sadzenia tych roślin na terenach ogólnodostępnych w gminie Kocmyrzów - Luborzyca. Wszyscy chętni mali i duzi mogą pomóc przyrodzie sadząc cebulki roślin wczesnowiosennych...
     wydarzenia - zapowiedzi 
  Festyn rodzinny w Łapszowie
  Łapszów, 17-09-2021; red.
  Koło Gospodyń Wiejskich z Łapszowa zaprasza na festyn rodzinny w sobotę, 25 września, początek godzina 14.00. Na imprezie będzie możliwość zaszczepienia się przeciwko covid-19 (w godzinach 13.00-18.00).

  Całe mnóstwo atrakcji dla całych rodzin, oczywiście dla "singli" również ;)...
     wydarzenia - zapowiedzi 
  V. Bieg Niepodległości - Intersnack
  Goszcza, 17-09-2021; red.
  W niedzielę, 3 października o godzinie 11.00, wyruszy V. Bieg Niepodległości - Intersnack w kompleksie leśnym Goszcza-Polanowice. Zapisy na bieg i komplet informacji na stronie internetowej www.biegintersnack.org - ZAPRASZAMY!

  Uwaga!
  Opłata startowa: 25,00 zł. Limit miejsc: 120 osób. Trasa: 11 km....
     wydarzenia - zapowiedzi 
  Muzyka w zabytkach - koncert w skalbmierskiej kolegiacie - koncert w skalbmierskiej kolegiacie
  Skalbmierz, 14-09-2021; red.
  W niedzielę, 19 września o godzinie 17.00, w kościele św. Jana Chrzciciela w Skalbmierzu usłyszymy muzykę wielkich kompozytorów (Haydna, Chopina, Haendla, Francka, Moniuszki i innych). Koncert odbędzie się w ramach projektu "Muzyka w zabytkach".

  Dzieła tych artystów przypomni nam orkiestra smyczkowa ZPSM im L. Różyckiego z Kielc...
     wydarzenia - zapowiedzi 
  Sadzenie roślin miodo... i pyłkodajnych
  Koniusza, 13-09-2021; red.
  Stowarzyszenie Pszczelarzy Ziemi Proszowickiej serdecznie zaprasza na "Sadzenie roślin miodo i pyłkodajnych". Miejsce akcji to szkoła podstawowa im, Tadeusza Kościuszki w Koniuszy, czas: 14 września (wtorek) godzina 11.00.

  ZAPRASZAMY!!!...
     wydarzenia - zapowiedzi 
  35. Rajd "Hardego"
  Chechło, 11-09-2021; red.
  W sobotę, 25 września o godzinie 9.00 spod kościoła pw. Narodzenia NMP w Chechle rozpocznie się XXXV Rajd szlakami Walk Oddziału "Hardego". Pętla rajdu wynosi ok. 15 km, (trasa: Chechło kościół - Błojec [czarny szlak pieszy] - Grabowa [niebieski szlak pieszy] - Hutki Kanki [czarny szlak pieszy - żółty szlak pieszy] - Chechło remiza OSP [czerwony szlak pieszy]). Patrole (2-10 osób + opiekun) mogą zgłaszać się w dniach 3-24 września...
     wydarzenia - zapowiedzi 
  Badania densytometryczne w kierunku osteoporozy
  Proszowice, 11-09-2021; red.
  23 września (czwartek) na terenie szpitala w Proszowicach (parking) w mobilnej pracowni (osteobus) będzie można przeprowadzić badanie densytometryczne w kierunku osteoporozy. Wcześniejsza rejestracja pod nr tel. 512-351-600 lub osobiście w Rejestracji Głównej Przychodni Specjalistycznych...
     wydarzenia - zapowiedzi 
  Giełda drobnego inwentarza i koni
  Proszowice, 10-09-2021; red.
  W niedzielę, 12 września już od godziny 4.00 na placu Ek-Rol przy ulicy Brodzińskiego 28 w Proszowicach odbędzie się "Giełda drobnego inwentarza i koni".

  Zapraszamy!...
     wydarzenia - zapowiedzi 
  Wycieczka do Ogrodzieńca i Bobolic
  Nowe Brzesko, 10-09-2021; red.
  Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Nowobrzeskiej zaprasza w dniu 18 września (sobota) godz. 8.00 (zbiórka na parkingu przy MGCKiP), na wycieczkę do Ogrodzieńca i Bobolic. Ciekawy i bogaty program wyjazdu!

  Rezerwacja miejsc i wpłata do 15 września...
     wydarzenia - zapowiedzi 
  Lecimy z pomocą - zbiornik retencyjny w Kazimierzy Wielkiej
  Kazimierza Wielka, 10-09-2021; red.
  W niedzielę, 19 września wielkiej w godzinach 10.00-15.00 na terenie zbiornika retencyjnego w Kazimierzy odbędzie się impreza sportowo - rekreacyjna "Lecimy z pomocą". Głównymi wydarzeniami będą: bieg sztafetowy (11.00) oraz bieg dla dzieci i młodzieży (13.00)...
     wydarzenia - zapowiedzi 
  Msza święta dożynkowa
  Skalbmierz, 9-09-2021; red.
  W niedzielę, 12 września o godzinie 12.00 w kolegiacie skalbmierskiej odbędzie się msza święta dożynkowa, na którą zapraszają burmistrz i proboszcz ze Skalbmierza.

  Zapraszamy!...
     wydarzenia - zapowiedzi 
  19 września w Igołomi
  Igołomia, 9-09-2021; red.
  Igołomski pałac w niedzielę, 19 września będzie świadkiem dwóch ciekawych projektów turystyczno-historycznych.
 • "Spacer ekologiczno-historyczny" po parku i w pałacu, wejścia godzina 14.00 i 15.00.
 • O godzinie 14.45 odbedzie się zbiórka uczestników rajdu "Tur rowerowy"...
 •    wydarzenia - zapowiedzi 
  Piknik rodzinny w Majkowicach
  Majkowice, 7-09-2021; red.
  Jeszcze pamiętamy niedawne sołeckie dożynki w Majkowicach, a już w sobotę, 11 września od godziny 14.00 możemy bawić się na pikniku rodzinnym w tej miejscowości. Mnóstwo atrakcji dla dzieci i dorosłych, oczywiście nie obejdzie się bez szczepienia przeciwko covidowi (ostatnio żelazny punkt każdej imprezy masowej).

  Zapraszamy!!! szczegóły na plakacie poniżej:...
     wydarzenia - zapowiedzi 
  Festyn rodzinny "Pożegnanie lata 2021" w Zakrzowie
  Zakrzów, 7-09-2021; red.
  Koło Gospodyń Wiejskich w Zakrzowie serdecznie zaprasza na festyn rodzinny, będący pożegnaniem lata 2021. W niedzielę, 12 września od godziny 14.00 dla przybyłych gości organizatorki przygotowały wielka ilość atrakcji dla dzieci i dorosłych.

  Oczywiście będzie się można także zaszczepić przeciwko covidowi...
     wydarzenia - zapowiedzi 
  82. rocznica bitwy pod Proszowicami
  Proszowice, 6-09-2021; red.
  Dzisiaj zbiórką uczestników o godzinie 9.45 rozpoczną się uroczystości obchodów 82. rocznicy bitwy pod Proszowicami.

  Zapraszamy!!!
  szczegóły wydarzenia na plakacie poniżej:...
     wydarzenia - zapowiedzi 
  Akcja krwiodawstwa w Kazimierzy Wielkiej
  Kazimierza Wielka, 4-09-2021; red.
  W kazimierskim szpitalu w sobotę, 11 września w godzinach od 9.00 do 13.00 odbędzie się akcja honorowego oddawania kwi "Krew darem życia".

  SERDECZNIE ZAPRASZAMY!...
     wydarzenia - zapowiedzi 
  Niedzielny handel na placu EkRol-u
  Proszowice, 3-09-2021; red.
  W niedzielę, 5 września już od 4.00 godziny na placu Ek-Rol (przy ul. Brodzińskiego) rozpocznie się "Giełda drobnego inwentarza i koni". Jako impreza towarzyszącą odbędzie się też (od godziny 6.00) "Proszowicka wyprzedaż garażowa".

  Pohandlujmy! - serdecznie WSZYSTKICH zapraszamy! ;)...
     wydarzenia - zapowiedzi 
  Jubileusz KGW - piknik rodzinny w Waganowicach
  Waganowice, 3-09-2021; red.
  W sobotę, 11 września od godziny 15.00 (14.00) Koło Gospodyń Wiejskich w Waganowicach będzie świętowało jubileusz 15-lecia powstania. Z tej okazji panie zorganizowały oprócz oficjalnych obchodów (początek godz. 15.00), PIKNIK RODZINNY z licznymi atrakcjami dla dzieci i dorosłych...
     wydarzenia - zapowiedzi 
  82 km, na 82. rocznicę bitwy pod Proszowicami
  Proszowice, 3-09-2021; red.
  W niedzielę, 12 września odbędzie się rajd rowerowy "82 km - z okazji 82 rocznicy bitwy pod Proszowicami" organizowany w tym roku przez Radę Miejską w Proszowicach. Start godzina 9.00, zbiórka uczestników przy kwaterze żołnierzy Armii Kraków poległych 6/7 września 1939 r. na proszowickim cmentarzu...
     wydarzenia - zapowiedzi 
  Stulecie OSP KSRG Kościelec
  Kościelec, 1-09-2021; red.
  Ochotnicza Straż Pożarna w Kościelcu powstała 21 marca 1921 roku. Druhowie postanowili uczcić setną rocznicę powstania jednostki w sobotę, 4 września, początek uroczystości o godzinie 14.30.

  Członkowie OSP serdecznie zapraszają na uroczystości, które rozpoczną się mszą święta w kościeleckiej farze, następnie strażacy wraz z zaproszonymi gośćmi i kolegami z innych jednostek...
     wydarzenia - zapowiedzi 
  Festyn rodzinny w Śmiłowicach
  Śmiłowice, 31-08-2021; red.
  W niedzielę, 12 września o godzinie 13.00 przy remizie OSP w Śmiłowicach rozpocznie się, zorganizowany przez KGW Śmiłowiczanki festyn rodzinny.

  Organizatorki zapewniają liczne atrakcje: zespół muzyczny, strefa gastronomiczna, darmowe atrakcje dla dzieci, pokazy ratownictwa medycznego. Będzie też możliwość...
     wydarzenia - zapowiedzi 
  Wycieczka do Kłodzka
  Nowe Brzesko, 28-08-2021; red.
  Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Nowobrzeskiej zaprasza w dniu 4 września (sobota) godz. 5.00, na wycieczkę do Kłodzka. Ciekawy i bogaty program wyjazdu!

  Rezerwacja miejsc i wpłata do 2 września...
     wydarzenia - zapowiedzi 
  Giełda drobnego inwentarza i koni
  Proszowice, 27-08-2021; red.
  W niedzielę, 29 sierpnia od godziny 4.00 na placu Ek-Rol przy ulicy Brodzińskiego 28 w Proszowicach odbędzie się "Giełda drobnego inwentarza i koni".

  Zapraszamy!...
     wydarzenia - zapowiedzi 
  Mini Piknik Rodzinny
  Słomniki, 27-08-2021; red.
  W niedzielę, 5 września początek godz. 9.00, na zakończenie wakacji zapraszamy na Mini Piknik Rodzinny!

  Będą zabawy i animacje dla całych rodzin, turniej piłki nożnej dla najmłodszych, liczne atrakcje dla dzieci, kino plenerowe dla dorosłych...
     wydarzenia - zapowiedzi 
  IV. Bieg Proszowicki
  Proszowice, 23-08-2021; red.
  W niedzielę, 19 września o godzinie 15.00 z Rynku (wyjątkowo nie z płyty głównej, a z ulicy Rynek około nr 24 [dawny postój taksówek]) ruszy IV. Bieg Proszowicki.

  WSZYSTKICH serdecznie na niego ZAPRASZAMY!...
     wydarzenia - zapowiedzi 
  Proszowianka KIDS CUP rocznik 2012
  Proszowice, 25-08-2021; red.
  Już za trzy dni w Proszowicach rozpocznie się dwudniowy turniej piłkarski Proszowianka KIDS CUP dla rocznika 2012. 28 i 29 sierpnia (sobota i niedziela), 16 drużyn rywalizować będzie w dwóch grupach. Powiat proszowicki będą reprezentowały trzy ekipy: AP Proszowianka, AP Nadwiślanka N.B. i AP Wierzbowianka...
     wydarzenia - zapowiedzi 
  Piknik rodzinny w Przesławicach
  Przesławice, 25-08-2021; red.
  Koło Gospodyń Wiejskich w Przesławicach zapraszają na piknik rodzinny, który odbędzie się 29 sierpnia (niedziela) godziny 15.00 na placu remizy w Przesławicach.

  Podczas pikniku będą: zabawy i atrakcje dla dzieci, występ KGW Przesławice, pokazy strażackie...
     wydarzenia - zapowiedzi 
  Spotkanie z Szymonem Hołownią w Proszowicach
  Proszowice, 24-08-2021; red.
  Szymon Hołownia w sobotę, 28 sierpnia o godzinie 17.30 na Placu Targowym przy ul. Królewskiej 75, spotka się z mieszkańcami w Proszowicach!

  W opisie wydarzenia czytamy: [...] Przyjdźcie opowiedzieć o tym, co dla Was ważne i zdobyć odpowiedzi na nurtujące Was pytania. Podczas spotkania czekają na Was...
     wydarzenia - zapowiedzi 
  Rowerem do Racławic - wycieczka
  Proszowice, 23-08-2021; red.
  Towarzystwo Turystyki Regionalnej Proszowice, organizuje w niedzielę, 5 września (godz. 10.00) XV. rodzinną wycieczkę rowerową.

  Piękne widoki na trasie do Racławic, grill / ognisko... Zgłoszenia pod numerem 691 665 361, 604 464 532 - wpisowe 5,00 zł...
     wydarzenia - zapowiedzi 
  RATUJMY POLSKĄ WIEŚ! - blokada drogi w Wawrzeńczycach
  Wawrzeńczyce, 21-08-2021; red.
  We wtorek, 24 sierpnia od godziny 8.00 w Wawrzeńczycach (droga krajowa nr 79, 322 km) odbędzie się 24. godzinny protest rolników (do godziny 8.00 25 sierpnia) polegający na blokadzie drogi. Będzie pozostawiony tzw. korytarz bezpieczeństwa.

  Na stronie AGROunia Małopolska - fb, o proteście czytamy:
     wydarzenia - zapowiedzi 
  Żegnaj lato, Żegnaj COVID - impreza plenerowa
  Radziemice, 21-08-2021; red.
  W niedzielę, 29 sierpnia od godziny 15.00, na terenie GOK w Radziemicach obędzie się impreza plenerowa "Żegnaj lato, Żegnaj COVID".

  Wiele atrakcji dla naszych najmłodszych, punkt szczepień przeciw covid, możliwość "spisania się" w spisie powszechnym,...
     wydarzenia - zapowiedzi 
  XXXVI Sesja Rady Miejskiej w Proszowicach - zdalna
  Proszowice, 21-08-2021; red.
  Przewodniczący Rady Miejskiej w Proszowicach zwołuje w formie zdalnej XXXVI Sesję Rady Miejskiej w Proszowicach na dzień: 26 sierpnia (czwartek) o godz. 10.00. ZAPRASZAMY!

  Link do transmisji obrad: TUTAJ!...
     wydarzenia - zapowiedzi 
  Jak dożynki to tylko w Majkowicach...
  Majkowice, 20-08-2021; red.
  Dożynki sołeckie odbędą się w niedzielę, 29 sierpnia od godziny 15.00 na placu strażackim w Majkowicach.

  Zapraszamy wszystkich na wspólne spędzony czas i świętowanie pod gołym!...
     wydarzenia - zapowiedzi 
  Piknik rodzinny #szczepimy się
  Dalewice, 20-08-2021; red.
  W Dalewicach, na placu przy remizie OSP w niedzielę (22 sierpnia) w godzinach 13.00-20.00, odbędzie się piknik rodzinny promujący szczepienie przeciwko Covid 19 (jednodawkowym preparatem Johnson & Johnson).

  Głównymi atrakcjami pikniku będą: pokaz i poświęcenie wieńca dożynkowego, zabawy dla dzieci z animatorkami, dmuchańce, stoisko ze smakołykami przygotowanymi przez KGW "Dalewianki", wata cukrowa, grill i niespodzianka...
     wydarzenia - zapowiedzi 
  Mammografia, badam się...
  Koniusza, 20-08-2021; red.
  Bezpłatne badanie mammograficzne dla kobiet w wieku 50-69 lat, Koniusza - 31 sierpnia (wtorek), w godzinach 10.00-18.00 - Gminny Ośrodek Kultury. Od godziny 15.00 można także uczestniczyć w spotkaniu edukacyjnym.

  Informacje i zapisy: 12 633 02 18, 503 777 651...
     wydarzenia - zapowiedzi 
  Animkowy festiwal kolorów
  Racławice (Janowiczki), 19-08-2021; red.
  Na błoniach przy Kopcu Kościuszki w Janowiczkach, w niedzielę (29 sierpnia) w godzinach 14.00-19.00 odbędzie się "Animkowy festiwal kolorów". Impreza obfitująca w wiele atrakcji (wymienione na plakacie poniżej) jest warta polecenia i Twojego uczestnictwa ;)...

  Zapraszamy!...
     wydarzenia - zapowiedzi 
  Festyn rodzinny w Wierzbnie
  Wierzbno, 19-08-2021; red.
  22 sierpnia (niedziela) od godziny 9.00 w Wierzbnie odbędzie się festyn rodzinny. Atrakcje dla dzieci, pokazy ratownictwa, turniej piłki siatkowej i inne gwoździe programu ;)...

  Oczywiście będzie można także zaszczepić się przeciwko Covid 19 i "powszechnie się spisać" ;)...
     wydarzenia - zapowiedzi 
  Festyn rodzinny w Polekarcicach
  Polekarcice, 18-08-2021; red.
  22 sierpnia (niedziela) w godzinach 14.00-19.00, na terenie domu ludowego w Polekarcicach odbędzie się festyn rodzinny. Mnóstwo atrakcji dla małych i dużych członków rodzin! WSTĘP WPLNY!

  Oczywiście będzie można także zaszczepić się przeciwko Covid 19 i "powszechnie się spisać" ;)...
     wydarzenia - zapowiedzi 
  Uroczystość odsłonięcia pomnika Lotników 24 Eskadry...
  Klimontów, 18-08-2021; red.
  W niedzielę, 29 sierpnia w Klimontowie, o godzinie 11.30 zbiórką uczestników rozpoczną się uroczystości związane z odsłonięciem pomnika Lotników 24 Eskadry Rozpoznawczej Armii "Kraków". Poniżej program uroczystości:

  Serdecznie zapraszamy!...
     wydarzenia - zapowiedzi 
  Dożynki gminy Pałecznica - Winiary 2021
  Pałecznica, 17-08-2021; red.
  W niedzielę, 22 sierpnia o godzinie 14.00, mszą świętą dziękczynną rozpoczną się w Winiarach dożynki gminy Pałecznica.

  Szczegółowy program wydarzenia znajduje się na plakacie poniżej:...
     wydarzenia - zapowiedzi 
  #szczepimy się w Igołomi
  Wawrzeńczyce, 14-08-2021; red.
  Gmina Igołomia - Wawrzeńczyce zaprasza wszystkich swoich mieszkańców zainteresowanych szczepieniem przeciwko Covid-19, jutro (niedziela - 15 sierpnia) w godzinach 9.00-15-00 do Gminnego Ośrodka Zdrowia w Igołomi (Igołomia 16).

  Nie ma konieczności wcześniejszej rejestracji!!!...
     wydarzenia - zapowiedzi 
  Giełda drobnego inwentarza i koni
  Proszowice, 14-08-2021; red.
  Jutro (niedziela - 15 sierpnia) od godziny 4.00 na placu Ek-Rol przy ulicy Brodzińskiego 28 w Proszowicach odbędzie się największa w Małopolsce "Giełda drobnego inwentarza i koni".

  Zapraszamy!...
     wydarzenia - zapowiedzi 
  Dożynki gminy Proszowice
  Proszowice, 11-08-2021; red.
  Serdecznie zapraszamy na Dożynki Gminy Proszowice, które odbędą się 15 sierpnia (niedziela) w Proszowicach.

  Program:...
     wydarzenia - zapowiedzi 
  Moc Odkrywców, czyli interaktywny piknik nauki i techniki...
  Rzeszów, 10-08-2021; Agnieszka Pipała
  Interaktywne pokazy m.in. z fizyki, robotyki, awioniki, techniki, biotechnologii, a także pojedynki wojów z czasów krucjat i rycerstwa epoki Grunwaldu znajdą się na Mocy Odkrywców, czyli Rzeszowskim Pikniku Nauki i Techniki, który odbędzie się we wrześniu w Rzeszowie [24-25 września; ikp]...
     wydarzenia - zapowiedzi 
  77. rocznica pacyfikacji Skalbmierza - uroczystości
  Skalbmierz, 2-08-2021; red.
  Jak co roku sierpień i lipiec jest miesiącem, w który na terenie Ziemi Proszowskiej obchodzimy rocznice wydarzeń Rzeczpospolitej Partyzanckiej z lata 1944 roku. Do najtragiczniejszych należy pacyfikacja Skalbmierza, do której doszło 5 sierpnia.

  Poniżej programy uroczystości związanych z tymi wydarzeniami:...
     wydarzenia - zapowiedzi 
  Wyprawa na Turbacz - zapraszamy!
  Proszowice, 30-07-2021; red.
  Towarzystwo Turystyki Regionalnej Proszowice zaprasza w niedzielę, 8 sierpnia 2021 roku, na wyprawę w Gorce (na Turbacz). Odbędzie się tam coroczne "Święto Ludzi Gór".

  W programie m. in. wejście pod Turbacz i msza święta na Polanie Rusnakowej...
     wydarzenia - zapowiedzi 
  25 lat powstania Zespołu Pieśni i Tańca "Gorzkowianie"
  Proszowice, 27-07-2021; red.
  31 lipca (sobota) w Gorzkowie odbedzie się spotkanie członków Parafialnego Ludowego Zespołu Pieśni i Tańca "Gorzkowianie" z okazji 25 lat jego powstania.

  Zespół powstał w 1996 r., w jego dorobku znajdują się utwory oparte na kulturze ludowej (zachowanej w muzyce, tańcu, stroju) i na pieśniach religijnych/narodowych. Gorzków znajduje się na pograniczu Małopolski i woj. świętokrzyskiego co jest widoczne w ich repertuarze...
     wydarzenia - zapowiedzi 
  Dzień Zdrowia w MOSIR Proszowice
  Proszowice, 22-07-2021; red.
  W sobotę, 24 lipca od godziny 16.00, na boisku bocznym przy basenie (MOSiR) w Proszowicach odbędą się wydarzenia związane z Dniem Zdrowia.

  W programie Dnia Zdrowia między innymi:...
     wydarzenia - zapowiedzi 
  My też tworzymy atmosferę
  Proszowice, 21-07-2021; red.
  W parku miejskim w Proszowicach, w sobotę (24 lipca) o godzinie 16.00 i 17.30, odbędą się spotkania informacyjno - edukacyjne dla mieszkańców w zakresie oszczędności zasobów naturalnych, obniżenia niskiej emisji, poprawy efektywności energetycznej...
     wydarzenia - zapowiedzi 
  Warsztaty wakacyjne w proszowickim Centrum Kultury
  Proszowice, 19-07-2021; red.
  W proszowickim Centrum Kultury i Wypoczynku ruszyły dzisiaj "Warsztaty wakacyjne". Gry i zabawy taneczne, malowanie twarzy, zajęcia kreatywne, wakacyjne laboratorium i inne zajęcia (PŁATNE - 15,00 zł za dzień) wypełnią czas naszym pociechom w wieku 6-12 lat.

  Będą one trwały od 10.00 do 13.00, w dniach 19-23 i 26-30 lipca br. (liczba miejsc ograniczona)...
     wydarzenia - zapowiedzi 
  Piknik historyczny w Zakrzowie - "Bartosz Głowacki..."
  Skalbmierz, 16-07-2021; red.
  W niedzielę (18 lipca) od mszy świętej o godzinie 14.00 w Zakrzowie rozpocznie się piknik historyczny pod hasłem "Bartosz Głowacki - bohater z naszej ziemi".

  Serdecznie Wszystkich zapraszamy na to ciekawe wydarzenie kulturalne!!!...
     wydarzenia - zapowiedzi 
  Ave Maria... w skalbmierskiej kolegiacie
  Skalbmierz, 6-06-2021; red.
  W niedzielę (11 lipca) o godzinie 17.30, w skalbmierskiej kolegiacie odbędzie się koncert "Ave Maria przez Wieki". Wystapią: Alicja Węglorzewska-Whiskerd, Katarzyna Sroka, Ludmiła Worobec-Witek, Maciej Jaroń, Bogdan Kierejsza. Serdecznie ZAPRASZAMY!!!...
     wydarzenia - zapowiedzi 
  Wycieczka do Baranowa i Sandomierza
  Proszowice, 2-07-2021; red.
  Towarzystwo Turystyki Regionalnej Proszowice zaprasza w dniu 11 lipca (niedziela), na wycieczkę do Baranowa Sandomierskiego i Sandomierza.

  W programie: zwiedzanie wszystkich ciekawych miejsc z przewodnikiem, rejs statkiem po Wiśle. Wyjazd z Małego Rynku w Proszowicach o godz. 7.00...
     wydarzenia - zapowiedzi 
  V. Rajd Klasyków
  Proszowice, 22-06-2021; red.
  11 lipca br. (niedziela) odbędzie się rajd turystyczno-krajoznawczy z elementami rywalizacji sportowej dla pojazdów wyprodukowanych do 1990 roku (z wyjątkami), "V. Rajd Klasyków". Trasa 85 km, jazda z mapą drogową.

  Zapisy wystartowały wczoraj (21 czerwca 2021 roku) o godz. 9.00. Zgłoszenia wyłącznie telefonicznie 609-298-456 Rafał...
     wydarzenia - zapowiedzi 
  V. Noc Świętojańska
  Proszowice, 21-06-2021; red.
  Towarzystwo Turystyki Regionalnej Proszowice zaprasza na V. Noc Świętojańską. Na wydarzenie zapraszamy 25 czerwca (piątek) o godz. 19.00, "na ogrody działkowe".

  W programie m.in.: taniec z ogniem, występy zespołów muzycznych, konkurs na najpiękniejszy wianek - szczegóły na plakacie poniżej....
     wydarzenia - zapowiedzi 
  Dzień Rodziny i otwarcie amfiteatru w Proszowicach
  Proszowice, 16-06-2021; red.
  W piątek, 25 czerwca nastąpi uroczyste otwarcie (po gruntownej przebudowie) proszowickiego amfiteatru. Drugim powodem przybycia na odremontowany obiekt będą wydarzenia związane z obchodami Dnia Rodziny. Impreza rozpocznie się od godziny 16.30.

  Serdecznie WSZYSTKICH zapraszamy!...
     wydarzenia - zapowiedzi 
  IV. Tydzień Stanisława ze Skalbmierza - ZAPRASZAMY!
  Skalbmierz, 1-06-2021; red.
  Skalbmierska parafia i Szkoła Podstawowa organizują już IV Tydzień Stanisława ze Skalbmierza (jednej z wybitniejszej postaci Ziemi Proszowskiej). W dniach 7-8 i 10-11 czerwca, w Skalbmierzu odbywać się będzie wiele wydarzeń kulturalno - oświatowych związanych z tą nietuzinkowa postacią pochodzącą z tego miasta...
     wydarzenia - zapowiedzi 
  Mama, Tata i Ja: "Tajemnice i sekrety Muzeum"
  Wieliczka, 17-05-2021; red.
  Rodzinne spotkanie z cyklu "Mama, Tata i Ja" pt. "Tajemnice i sekrety Muzeum" odbędzie się 23 maja (niedziela) o godz. 10.00 i 12.30 w Zamku Żupnym w Wieliczce. W przypadku obostrzeń zajęcia odbędą się online.

  Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka zaprasza...
     wydarzenia - zapowiedzi 
  XXXIII Sesja Rady Miejskiej w Proszowicach - zdalna
  Proszowice, 9-04-2021; red.
  Przewodniczący Rady Miejskiej w Proszowicach zwołuje w formie zdalnej XXXIII Sesję Rady Miejskiej w Proszowicach na dzień: 15 kwietnia (czwartek) o godz. 10.00. ZAPRASZAMY!

  Link do transmisji obrad: TUTAJ!...
     wydarzenia - zapowiedzi 
  Zbadaj się i zyskaj spokój
  Proszowice, 8-03-2021; red.
  Zapraszamy Panie w wieku 50-69 lat na bezpłatną mammografię (prześwietlenie piersi) w technice cyfrowej w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi. Mammobus w dniach 9 i 14 kwietnia br. pakował będzie:...
     wydarzenia - zapowiedzi 
  Dzień Zdrowia w Proszowicach
  Proszowice, 22-02-2021; red.
  SPZOZ Szpital Proszowice, ul. M. Kopernika 13 - parking przy budynku administracyjno - gospodarczym (pogotowie). Zapraszamy: mammobus - badania 8 marca (poniedziałek) od 9.00 do 16.00 (badania mammograficzne dla kobiet 50 - 69 lat).

  Przypominamy o badaniu Paniom, które nigdy nie wykonywały mammografii!...
     wydarzenia - zapowiedzi 
  XXXI Sesja Rady Miejskiej w Proszowicach
  Proszowice, 11-02-2021; red.
  Przewodniczący Rady Miejskiej w Proszowicach zwołuje w formie zdalnej XXXI Sesję Rady Miejskiej w Proszowicach na dzień: 18 lutego (czwartek) o godz. 10.00. ZAPRASZAMY!

  Link do transmisji obrad: TUTAJ!...
     wydarzenia - zapowiedzi 
  Międzynarodowy biznes w Krakowie...
  Kraków, 23-01-2021; red.
  Globalny biznes - globalny problem, a może szansa dla Krakowa? Czy pandemia rozda nowe karty w sektorze, który był jednym z napędów miasta w ostatniej dekadzie? Zapraszamy na debatę Miasta Kraków i Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

  W branży usług dla biznesu w Krakowie pracuje ok. 80 tys. osób. Dziś pewnie duża część - zdalnie...
     wydarzenia - zapowiedzi 
  Orszak Trzech Króli 2021, inny niż zykle
  Proszowice, 5-01-2021; red.
  Pomimo epidemii koronawirusa tegoroczny Orszak Trzech Króli odbędzie się w Proszowicach, ale trochę w innej formie. Jutro (6 stycznia, środa) mini-orszaki przejdą ulicami Proszowic w taki sposób, który szanuje prawo i zapewnia bezpieczeństwo sanitarne osób uczestniczących, czyli w małych grupach (Król + 4 osoby) z odpowiednim odstępem i innymi zabezpieczeniami...
     wydarzenia - zapowiedzi 
  Koncert w skalbmierskiej kolegiacie
  Skalbmierz, 2-11-2020; red.
  W niedzielę, 8 listopada o godzinie 17.30 w skalbmierskiej kolegiacie odbędzie się koncert z cyklu "Z klasyką przez Polskę".

  Utwory Piattiego, Bacha, Hendla, Paderewskiego i innych, wykonają: Janusz Olejniczak - fortepian, Tomasz Strahl - wiolonczela, Szymon Szopa - wiolonczela...
     wydarzenia - zapowiedzi 
  Zapal znicz dla bohatera naszej małej ojczyzny!
  Proszowice, 21-10-2020; red.
  Stowarzyszenie Historyczno-Eksploracyjne Bojowe Schrony Proszowice, zaprasza WSZYSTKICH do udziału w akcji "Zapal znicz dla bohatera naszej małej ojczyzny". Celem tej akcji jest upamiętnienie oraz przybliżenie postaci zasługujących na szczególną pamięć.

  Akcja rozpocznie się w niedzielę, 1 listopada o godzinie 15.00, przy kwaterze żołnierzy wrześniowych...
     wydarzenia - zapowiedzi 
  Ten rytm objawia mi Ciebie, Przedwieczne Słowo - koncert
  Skalbmierz, 6-10-2020; red.
  W niedzielę, 11 października o godzinie 17.00, w skalbmierskiej kolegiacie odbędzie się koncert "Ten rytm objawia mi Ciebie, Przedwieczne Słowo". Wydarzenie to nawiązuje do setnej rocznicy urodzin św. Jana Pawła II.

  W trakcie koncertu zaprezentuje się dziesięciu wybitnych artystów:...
     wydarzenia - zapowiedzi 
  3 dni Oktoberfest w Muzealnej
  Proszowice, 29-09-2020; red.
  Kawiarnia "Muzealna" zaprasza w dniach 2-4 października na święto piwa "Oktoberfest".

  Szczegóły na plakacie poniżej - ZAPRASZAMY!:...
     wydarzenia - zapowiedzi 
  1. piknik ekologiczny w Nowym Brzesku
  Nowe Brzesko, 24-09-2020; red.
  Piknik ekologiczny odbędzie się w sobotę, 26 września w godzinach 10.00-14.00 na terenie obok Miejsko-Gminnego Centrum Kultury i Promocji oraz na Placu Wolności w Nowym Brzesku.

  Mieszańcy, którzy przyniosą surowce wtórne:...
     wydarzenia - zapowiedzi 
  III BIEG PROSZOWICKI - informacja o utrudnieniach w ruchu...
  Proszowice, 23-09-2020; red.
  W niedzielę, 27 września o godzinie 15.00 wystartuje III BIEG PROSZOWICKI. W związku tym wydarzeniem nastąpią czasowe utrudnienia spowodowane ograniczeniami w ruchu drogowym na niektórych drogach gminnych i drogach powiatowych tj.:...
     wydarzenia - zapowiedzi 
  Niezwykła droga do Wieliczki sześciu górników z Miśni...
  Wieliczka, 17-09-2020; red.
  W Zamku Żupnym w Wieliczce jest obecnie wystawiony wspaniały komplet sześciu figurek porcelanowych górników. Pochodzą z Miśni, najstarszej manufaktury porcelany w Europie. To jeden z ostatnich zakupów Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka. Można je będzie bliżej poznać w czasie spotkania "Niezwykła droga do Wieliczki sześciu górników z Miśni czyli przyjrzyjmy się pierwszorzędnym rzeźbom w porcelanie" z Klementyną Ochniak-Dudek, kustosz Działu Sztuki i Etnografii 23 września (środa) o godz. 17.00 w Zamku Żupnym w Wieliczce...
     wydarzenia - zapowiedzi 
  Mama, Tata i Ja - Solniczki dawniej i dziś
  Wieliczka, 8-09-2020; red.
  Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka zaprasza na zajęcia "Solniczki - dawniej i dziś" z cyklu Mama, Tata i Ja w Zamku Żupnym w Wieliczce w niedzielę, 13 września - godz. 10.00 i 12.30.

  Wyjątkowymi skarbami, jakie można oglądać w Zamku Żupnym w Wieliczce są solniczki...
     wydarzenia - zapowiedzi 
  Senior w Muzeum - Podziemne miasto
  Wieliczka, 4-09-2020; red.
  Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka zaprasza na spotkanie "Podziemne miasto" w ramach cyklu "Senior w Muzeum" 11 września (piątek) godz. 11.00 w kopalni soli w Wieliczce.

  William Szekspir napisał więcej jest rzeczy na ziemi i w niebie, niż się ich śniło waszym filozofom...
     wydarzenia - zapowiedzi 
  XIV rodzinna wycieczka rowerowa (do Racławic)
  Proszowice, 22-08-2020; red.
  TTRProszowice zaprasza na wycieczkę rowerową na zakończenie wakacji. Eskapada wyruszy 30 sierpnia (niedziela), zbiórka przy rynku godz. 10.00. Trasa wiedzie do Racławic, zapraszamy całe rodziny!

  Szczegóły na plakacie:...
     wydarzenia - zapowiedzi 
  Ladakh, w krainie wysokich przełęczy i słonej herbaty
  Wieliczka, 11-08-2020; red.
  Wielbicieli oraz pasjonatów soli i podróżowania Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka zaprasza na spotkanie z Piotrem Chwalbą, który opowie o wyprawie do dalekiego Ladakhu. Odbędzie się ono w środę, 12 sierpnia o godz. 17.00 w Zamku Żupnym w Wieliczce w ramach cyklu spotkań Towarzystwa Przyjaciół Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka. Wstęp bezpłatny!...
     wydarzenia - zapowiedzi 
  Kajakiem po Nidzie
  Proszowice, 14-07-2020; red.
  Towarzystwo Turystyki Regionalnej Proszowice zaprasza 26 lipca (niedziela) Mały Rynek godz. 9.00 na wyjazd "Kajakiem po Nidzie". W programie szlak rzeczny około 14 km (5,6 godz.) JURKÓW- CZARKOWY.

  Zapisy do piątku (17 lipca), więcej informacji tel. 604 464 532 lub 691 665 361...
     wydarzenia - zapowiedzi 
  Wycieczka rowerowa - "Szlakiem kościołów"
  Proszowice, 4-07-2020; red.
  TTRProszowice zaprasza 12 lipca (niedziela) na wycieczkę rowerową "Szlakiem kościołów". Zbiórka na proszowickim Rynku godz. 10.00.

  Szczegóły na załączonym plakacie...
     wydarzenia - zapowiedzi 
  ZróbMY LaTO razem - zajęcia wakacyjne...
  Proszowice, 29-06-2020; red.
  Centrum Kultury w Proszowicach, serdecznie zapraszamy dzieci w wieku 7-10 lat na wakacyjne zajęcia "ZróbMY LaTO razem". Zajęcia odbywać się będą w godz. 10.00-13.00: 6-10 lipca oraz 3-7 sierpnia.

  W programie: ZABAWA, SPORT, TANIEC, PLASTYKA, PRZYRODA, INTEGRACJA...
     wydarzenia - zapowiedzi 
  Bezpłatne KINO SAMOCHODOWE w Proszowicach
  Proszowice, 17-06-2020; red.
  Bezpłatne KINO SAMOCHODOWE (plac przy ulicy Królewskiej w Proszowicach), niedziela - 21 czerwca. Godz. 15:00 - "Chłopiec z burzy" (film familijny); 18:00 - "Przełęcz ocalonych" (dramat wojenny); 21:00 - "Dziedzictwo. Hereditary" (horror)...
     wydarzenia - zapowiedzi 
  Spacer po naszym mieście
  Proszowice, 16-06-2020; red.
  TTRProszowice serdecznie zaprasza na wycieczkę po naszym mieście - zwiedzanie z przewodnikiem - 21 czerwca (niedziela, pierwszy dzień lata), zbiórka o 9.50 na Rynku w Proszowicach.

  Zapraszamy! - szczegóły na plakacie poniżej:...
     wydarzenia - zapowiedzi 
  Dni Proszowic 2020 - skromne, ale są
  Proszowice, 15-06-2020; red.
  Od piątku do niedzieli pomimo panującej w kraju epidemii, mam nadzieję, że mieszkańcy naszego miasta nie będą narzekać na nudę. W rozpoczynający się weekend w ramach 28 Dni Proszowic odbędzie się kilka wydarzeń.

  Program Dni Proszowic 2020 na plakacie poniżej:...
     wydarzenia - zapowiedzi 
  70. rocznica zbrodni na polskim bohaterze
  Kraków, 15-06-2020; red.
  Dzisiaj (poniedziałek 15 czerwca) dyrektor krakowskiego IPN dr hab. Filip Musiał i przedstawiciele Zrzeszenia "Wolność i Niezawisłość" Obszar Południowy złożą kwiaty na grobie płk. Leopolda Bochnaka (1892-1950), w 70. rocznicę śmierci żołnierza Błękitnej Armii, uczestnika kampanii wrześniowej i oficera AK. Uroczystość na cmentarzu Rakowickim zaplanowano na godz. 14.00...
     wydarzenia - zapowiedzi 
  XVIII Sesja Rady Miejskiej w Proszowicach (esesja)
  Proszowice, 27-04-2020; red.
  Przewodniczący Rady Miejskiej w Proszowicach zwołuje w formie zdalnej XVIII Sesję Rady Miejskiej w Proszowicach w trybie nadzwyczajnym na dzień: 29 kwietnia (środa) o godz. 10.00. ZAPRASZAMY!

  Proponowany porządek obrad:...
     wydarzenia - zapowiedzi 

  starsze artykuły przeniesione do archiwum  idź do góry powrót


   warto pomyśleć?  
  Zawsze jest dobry dzień, kiedy otwierasz szczęśliwe oczy.
  (ks. Jan Twardowski)
  listopad  29  wtorek
  listopad  30  środa
  grudzień  1  czwartek
  grudzień  2  piątek
  DŁUGOTERMINOWE:
  NA SKRÓTY
 • prossoviana on-line

 • Rzeczpospolita Partyzancka 1944
 • PRZYJACIELE  Internetowego Kuriera Proszowskiego
  strona redakcyjna
  regulamin serwisu
  zespół IKP
  dziennikarstwo obywatelskie
  legitymacje prasowe
  wiadomości redakcyjne
  logotypy
  patronat medialny
  archiwum
  reklama w IKP
  hierarchia
  parametry
  miejsce prezentacji
  ceny
  przyjaciele
  copyright © 2016-... Internetowy Kurier Proszowski; 2001-2016 Internetowy Kurier Proszowicki
  Nr rejestru prasowego 47/01; Sąd Okręgowy w Krakowie 28 maja 2001
  Nr rejestru prasowego 253/16; Sąd Okręgowy w Krakowie 22 listopada 2016

  KONTAKT Z REDAKCJĄ
  KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ