Pamiętajmy o wydarzeniach z lipca 1944 w Korczynie

przebieg akcji informacyjnej w Korczynie (fot. delegacja)

Nowy Korczyn, 25-07-2022

     W niedzielę, 24 lipca delegacja Stowarzyszenia Żołnierzy Armii Krajowej Inspektoratu "Maria" 106 DP i Zrzeszenia "Wolność i Niezawisłość" Obszaru Południowego w Krakowie, przeprowadziła w Nowym Korczynie akcję informacyjną o wydarzeniach sprzed 78. lat.

     Mija właśnie kolejna rocznica zdobycia posterunku żandarmerii niemieckiej przez oddziały AK w 1944 roku. Tak jak w poprzednich latach w mieście; było cicho i spokojnie. Jak widać 78 lat to bardzo dużo, dla pamięci o bohaterach walki o NASZĄ wolność!

     Przedstawiciele organizacji kombatanckich postanowili jednak przypomnieć mieszkańcom i turystom o tym ważnym wydarzeniu Rzeczpospolitej Partyzanckiej 1944. Rozwiesili ulotki z informacją w różnych miejscach tej pięknej i historycznej miejscowości (treść ulotki poniżej).

ulotka informacyjna (fot. delegacja)

     Zapalili światełko pamięci przy pomniku poświęcony żołnierzom poległym w czasie II Wojny Światowej i w innych miejscach związanych z tamtymi wydarzeniami. Odwiedzili też cmentarz w Starym Korczynie, gdzie odnaleźli liczne groby naszych Bohaterów.

Zapraszamy do lektury artykułu poświęconemu temu wydarzeniu sprzed 78 lat TUTAJ!

Andrzej Solarz   

przebieg akcji informacyjnej w Korczynie (fot. delegacja)
Artykuł pochodzi ze strony: Internetowego Kuriera Proszowskiego
Zapraszamy: https://www.24ikp.pl/skarby/rp44/news/20220725korczyn_pamietajmy/art.php