Chociaż oni pamiętali...

(fot. Bojowe Schrony Proszowice - fb)
(fot. zbiory IKP)

Proszowice, 26-07-2021

     W dniu wczorajszym (niedziela, 25 lipca), o godzinie 17.00 pod tablicami poświęconymi pamięci Rzeczpospolitej Partyzanckiej 1944, członkowie stowarzyszenia "Bojowe Schrony Proszowice" złożyli kwiaty oddając hołd tym którzy, wzięli udział w jednym z najważniejszych wydarzeń XX wieku na terenie Ziemi Proszowskiej.

     Nieliczni (niestety) uczestnicy uroczystości złożyli najpierw bukiet pod tablicą na ścianie kościoła parafialnego, a później grupka przemaszerowała pod tablicę pamięci umieszczonej na szkole podstawowej nr 1, gdzie również złożono kwiaty.

     Marsz zakończył się na cmentarzu parafialnym, gdzie odwiedzono groby uczestników Rzeczpospolitej Partyzanckiej oraz innych partyzantów poległych w walkach z najeźdźcą niemieckim w latach 1939-1945. Szczególne podziękowania należą się pani Jadwidze Liguzińskiej, która od lat dba o pamięć wydarzeń historycznych, które miały miejsce w Proszowicach.

(fot. Bojowe Schrony Proszowice - fb)

O wydarzeniach z lata roku 1944 tzw. Kazimiersko - Proszowickiej Rzeczpospolitej Partyzanckiej można przeczytać na IKP, w dziale "RP 1944" TUTAJ!!!

red.   

Źródło: Bojowe Schrony Proszowice - fb

(fot. Bojowe Schrony Proszowice - fb)
Artykuł pochodzi ze strony: Internetowego Kuriera Proszowskiego
Zapraszamy: https://www.24ikp.pl/skarby/rp44/news/20210726chociazoni/art.php