76. rocznica Utworzenia Rzeczypospolitej Partyzanckiej 1944 - uroczystości ku czci Bolesława Nieczuja-Ostrowskiego

(fot. zbiory IKP)

Proszowice, 30-09-2020

     Uroczystość odbyła się już po raz XIX. Zawody zorganizowano w dniu 29 września w Szkole Podstawowej w Koniuszy oraz w Szkole Podstawowej w Biórkowie Wielkim. W tym roku z racji pandemii COVID 19 postanowiono zmienić formułę przeprowadzenia naszej uroczystości. Zamiast masowych biegów sztafetowych z Koniuszy do Proszowic, gdzie wraz z zawodnikami turnieju piłkarskiego niejednokrotnie udział brało około 500 uczestników, przeprowadzono turniej piłki nożnej chłopców w Szkole Podstawowej w Biórkowie Wielkim oraz turniej piłki siatkowej dziewcząt w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Koniuszy.

     Organizatorem uroczystości było Starostwo Powiatowe w Proszowicach wraz z Powiatowym Szkolnym Związkiem Sportowym. Współorganizatorem była gmina Koniusza oraz Miasto i Gmina Proszowice. W otwarciu zawodów uczestniczyli organizatorzy oraz zaproszeni goście: wicestarosta Powiatu Proszowickiego Elżbieta Grela, wójt Gminy Koniusza Wiesław Rudek, wiceburmistrz Miasta i Gminy Proszowice Zbigniew Nowak, Agnieszka Artymiak z Wydziału Edukacji Kultury Sportu i Spraw Obywatelskich w Starostwie Powiatowym w Proszowicach, Jacek Janiec Członek Zarządu Inspektoratu AK "Maria" w Krakowie, dyrektor Szkoły Podstawowej w Koniuszy Marta Zabłocka oraz Henryk Pomykalski historyk, także pasjonat dziejów naszego regionu i dobry duch naszej imprezy.

     Uroczystość otworzył, jako gospodarz wójt Gminy Koniusza, potem głos zabrała Elżbieta Grela oraz Henryk Pomykalski, który nawiązał do historii związanej z naszą uroczystością. Po oficjalnym otwarciu przystąpiono do rywalizacji sportowej.

W zawodach piłki siatkowej dziewcząt w Szkole Podstawowej w Koniuszy, uczestniczyło sześć zespołów zajmując kolejno miejsca:

1. miejsce - Szkoła Podstawowa nr 2 w Proszowicach
2. miejsce - Szkoła Podstawowa w Klimontowie
3. miejsce - Szkoła Podstawowa w Nowym Brzesku
4. miejsce - Szkoła Podstawowa w Niegardowie
5. miejsce - Szkoła Podstawowa nr 1 w Proszowicach
6. miejsce - Szkoła Podstawowa w Koniuszy

W turnieju piłki nożnej chłopców w Szkole Podstawowej w Biórkowie Wielkim, uczestniczyły cztery zespoły zajmując kolejno miejsca:

1. Szkoła Podstawowa w Glewcu
2. Szkoła Podstawowa nr 1 w Proszowicach
3. Szkoła Podstawowa w Biórkowie Wielkim
4. Szkoła Podstawowa w Koniuszy

     Na koniec nagrodzono wszystkie drużyny uczestniczące w zawodach, nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Proszowicach, Urząd Gminy i Miasta w Proszowicach oraz Urząd Gminy w Koniuszy wręczali: starosta Grzegorz Pióro, burmistrz Miasta i Gminy w Proszowicach Grzegorz Cichy, Henryk Pomykalski, Jacek Janiec przedstawiciel Inspektoratu AK "Maria" w Krakowie oraz dyrektor Szkoły Podstawowej w Biórkowie Wielkim Robert Konieczny. Dziękujemy za rywalizację uczestnikom zawodów sportowych, zaproszonym gościom, fundatorom nagród oraz gospodarzom obiektów sportowych, na których przeprowadzono zawody.

red.   

Źródło: Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Proszowicach

Artykuł pochodzi ze strony: Internetowego Kuriera Proszowskiego
Zapraszamy: https://www.24ikp.pl/skarby/rp44/news/20200930nieczui/art.php