74. rocznica utworzenia Rzeczpospolitej Partyzanckiej - sportowo i patriotycznie

gen. Bolesław Michał Nieczuja-Ostrowski (fot. zbiory IKP)
(fot. zbiory IKP)

Proszowice, 20-09-2018

     We wtorek (25 września) o godzinie 8.30, odbędzie się zbiórka ekip sportowych w miejskiej hali sportowej, a o 9.00 nastąpi uroczyste otwarcie obchodów 74. rocznicy utworzenia Rzeczpospolitej Partyzanckiej.

     Głównym punktem sportowych obchodów będzie XI sztafetowy bieg przełajowy Ku Czci Gen. Bolesława Nieczuja-Ostrowskiego z Koniuszy do Proszowic, który rozpocznie się o godzinie 10.45. Start odbędzie się 50 metrów od budynku poczty w Koniuszy w kierunku Piotrkowic Małych, metę usytuowano przy miejskiej hali sportowej w Proszowicach.

     Impreza ma charakter masowy, w której corocznie bierze udział około 500. młodzieży. Organizowana jest cyklicznie przez Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Proszowicach, to już 15 edycja tych zawodów. Wrosła ona już na stałe w kalendarz powiatowych zawodów sportowych oraz zyskuje coraz większe grono sympatyków.

     W tym roku oprócz biegów przełajowych po raz piąty planowany jest bieg w kategorii otwartej na dystansie 6 kilometrów (start: Koniusza budynek poczty - meta: Proszowice hala sportowa). Zawody te o charakterze patriotyczno - sportowym mają na celu upamiętnienie wydarzeń z 1944 roku, gdzie na terenach powiatu proszowickiego, kazimierskiego i pińczowskiego partyzanci przejęli kontrolę nad regionem wypierając z niego niemieckich okupantów. Uroczystość ta przybliża młodzieży i innym mieszkańcom wydarzenia z tamtych lat. Uczestnicy oddają cześć wszystkim uczestnikom tamtych wydarzeń.

Program uroczystości:

8.30 - zbiórka zaproszonych ekip w hali miejskiej w Proszowicach - odprawa drużyn,

9.00 - otwarcie imprezy w Proszowicach w hali miejskiej,

10.00 - wyjazd na trasę sztafetowego biegu przełajowego,

10.45 - rozpoczęcie biegu przełajowego z Koniuszy do Proszowic,

11.15 - zakończenie biegu przełajowego,

11.30 - początek turnieju piłkarskiego- boisko Klubu Sportowego Proszowianka,

15.30 - wręczenie nagród i zakończenie imprezy.

     Dla drużyn w biegu sztafetowym planowane są puchary za I miejsce, II, III i IV w każdej kategorii (szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich). Dla zawodników w kategorii otwartej za pierwsze 4 miejsc puchar, medal oraz nagrody rzeczowe.

Zapraszamy do udziału i kibicowania!red.   

Artykuł pochodzi ze strony: Internetowego Kuriera Proszowskiego
Zapraszamy: https://www.24ikp.pl/skarby/rp44/news/20180920nieczui/art.php