73. rocznicy utworzenia Rzeczpospolitej Partyzanckiej na sportowo

(fot. zbiory IKP)
Bolesław Michał Nieczuja-Ostrowski
(fot. tomaszstezala.pl)

Proszowice, 22-09-2017

     Zarząd Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego w Proszowicach oraz Starosta Powiatu Proszowickiego serdecznie zapraszają szkoły, osoby prywatne na uroczystość patriotyczno - sportową z okazji "73. rocznicy utworzenia Rzeczpospolitej Partyzanckiej", która odbędzie się 26 września (wtorek) o godzinie 9.00 obok hali Miejskiej w Proszowicach (ul. Parkowa 6). Głównym punktem uroczystości będzie X sztafetowy bieg Ku Czci Gen. Bolesława Nieczuja-Ostrowskiego na trasie Koniusza-Proszowice. Bieg ten zbiegnie się również z 110 rocznicą urodzin Generała.

     Impreza ma charakter masowy, w której corocznie bierze udział około 500 młodzieży. Organizujemy ją cyklicznie już po raz 14 i wrosła ona na stałe w kalendarz powiatowych zawodów sportowych oraz zyskuje coraz większe grono sympatyków. W tym roku oprócz biegów przełajowych po raz czwarty planujemy przeprowadzić bieg w kategorii otwartej na dystansie 6 kilometrów (start: Koniusza budynek poczty - meta: Proszowice hala sportowa).

     Zawody te o mają na celu upamiętnienie wydarzeń z 1944 roku, kiedy to na terenach powiatów: proszowickiego, kazimierskiego i pińczowskiego, partyzanci wyzwolili na kilkanaście dni tereny spod okupacji niemieckiej. Uroczystość ta przybliża młodzieży i mieszkańcom naszego terenu wydarzenia z tamtych lat. Poprzez tą imprezę oddajemy cześć wszystkim uczestnikom tamtych wydarzeń i podtrzymujemy pamięć o nich.

Program uroczystości:
26.09.2017 r. wtorek

8.30 - Zbiórka zaproszonych ekip w hali miejskiej w Proszowicach - odprawa drużyn,
9.00 - otwarcie imprezy w Proszowicach w hali miejskiej,
10.00 - wyjazd na trasę sztafetowego biegu przełajowego oraz zawodników startujących w kategorii otwartej, (klasy 7 szkół podstawowych biorą udział w kategorii szkół gimnazjalnych),
10.45 - rozpoczęcie biegu przełajowego z Koniuszy do Proszowic,
11.15 - zakończenie biegu przełajowego (wręczenie nagród),
11.30 - początek turnieju piłkarskiego dla gimnazjów z terenu powiatu proszowickiego - boisko Klubu Sportowego Proszowianka,
15.30 - Wręczenie nagród i zakończenie imprezy.

Dla drużyn w biegu sztafetowym planowane są nagrody za I miejsce, medale puchar sprzęt sportowy za II, III miejsce puchar i sprzęt sportowy w każdej kategorii (szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich). Dla zawodników w kategorii otwartej za pierwsze 3 miejsca puchar, medal oraz nagrody rzeczowe. Potwierdzenie udziału w zawodach do poniedziałku 25 września na numer telefonu 501 160 924 - Wojciech Marzec.

Serdecznie zapraszamy

Szczegółowy opis trasy sztafetowego biegu przełajowego szlakiem partyzantów z podaniem odległości między poszczególnymi jej odcinkami

10.45 - start zawodników do biegu w kategorii otwartej - do pokonania cała trasa 6 kilometrów (start obok poczty w Koniuszy - meta przy hali sportowej w Proszowicach).

Sztafetowy Bieg Przełajowy Szlakiem Partyzantów odbędzie się na trasie Koniusza - Proszowice. Cała trasa biegu podzielona jest na 10 zmian po około 600 metrów każda - Start do biegu nastąpi obok poczty w Koniuszy. Na pierwszej zmianie startują dziewczęta - na drugiej zmieniają je chłopcy i tak na zmianę (do mety w Proszowicach na stadionie wbiegają chłopcy) w ramach jednej drużyny startują zawodniczki i zawodnicy z jednej szkoły (podstawowej, gimnazjów i szkół średnich).

Cała trasa biegu podzielona jest na 10 zmian po około 600 metrów każda.

Bieg przełajowy szlakiem partyzantów odbędzie się na trasie Proszowice - Koniusza. Miejsce oczekiwania zawodników określa się poza jezdnią, na bocznych drogach i placach.

1 zmiana - start - 50 metrów od budynku poczty w miejscowości Koniusza w kierunku Piotrkowic Małych długość zmiany 700 metrów, czas startu 10.45. 2 zmiana - 200 metrów od drogi szutrowej (zjazd obok żółtego domu) - długość trasy 700 metrów, czas 10.47.
3 zmiana - obok magazynów Zespołu Szkół w Piotrkowicach Małych, po lewej stronie, długość zmiany 500 metrów, czas 10.49.
4 zmiana - 50 metrów przed wjazdem na drogę wojewódzką, długość zmiany 600 metrów, czas 10.51.
5 zmiana - zjazd w prawo, dwa domy w głębi z szerokim podjazdem, długość zmiany 600 metrów, czas 10.53.
6 zmiana - granica gminy Proszowice, szeroki podjazd na podwórze, długość zmiany 600 metrów, czas 10.55.
7 zmiana - zjazd do młyna w Jazdowiczkach, długość zmiany 500 metrów, czas 10.57.
8 zmiana - granica miasta, szeroki plac po prawej, długość zmiany 600 metrów, czas 10.59.
9 zmiana - skrzyżowanie z ulicą Armii Krajowej, długość trasy 500 metrów, czas 11.01.
10 zmiana - zielony plac - Parcela za dawnym przystankiem autobusowym, długość trasy 600 metrów, czas 11.03.
Meta - przy miejskiej hali sportowej w Proszowicach, godzina 11.05.

(fot. ikp)


red.   

Źródło: Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Proszowicach

Artykuł pochodzi ze strony: Internetowego Kuriera Proszowskiego
Zapraszamy: https://www.24ikp.pl/skarby/rp44/news/20170922bieg/art.php