Wielka okazja! Wielki bieg! Wielkie zawody!

Generała Bolesława Nieczuja - Ostrowski
(fot. miechow.info)

Proszowice, 29-08-2014

     Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Proszowicach oraz Proszowickie Starostwo zaprasza na imprezę Patriotyczno Sportową z okazji "70. rocznicy utworzenia Rzeczpospolitej Partyzanckiej", która odbędzie się we wtorek 23 września br. Głównym punktem uroczystości jest VII Memoriałowy Bieg Sztafetowy z Koniuszy do Proszowic ku czci Generała Bolesława Nieczuja - Ostrowskiego.

     W imprezie corocznie bierze udział około 500 młodych biegaczy i biegaczek. Organizowana jest ona cyklicznie już od 11 lat i na stałe wpisała się w kalendarz powiatowych zawodów sportowych. Zyskuje też, coraz większe grono sympatyków. Oprócz Biegu Memoriałowego zostaną rozegrane także turnieje piłki nożnej i siatkowej.

W tym roku po raz pierwszy będzie przeprowadzony bieg w kategorii otwartej na dystansie 6 kilometrów (start: Koniusza budynek poczty - meta: Proszowice hala sportowa).

Zapraszamy WSZYSTKICH chętnych!

(fot. ikp)
Zawody te o charakterze patriotyczno - sportowym mają na celu upamiętnienie wydarzeń z 1944 roku, gdzie na terenach powiatu proszowickiego, kazimierskiego i pińczowskiego partyzanci wyzwolili na kilkanaście dni teren o powierzchni około 1000 km2, spod okupacji niemieckiej.

     Impreza ta przybliży młodzieży i mieszkańcom naszego terenu wydarzenia z przełomu lipca i sierpnia 1944r. Wtorkowe zawody będą formą oddania czci WSZYSTKIM uczestnikom tamtych i przypomnieniem Ich bohaterskiej walki z okupantem.

Program uroczystości
23 września 2014 r. wtorek

8.45- Zbiórka zaproszonych ekip w hali miejskiej w Proszowicach- odprawa drużyn oraz zgłoszenie zawodników do biegu otwartego.

9.00 - Otwarcie imprezy w Proszowicach w hali miejskiej.

9.20- Wyjazd na trasę sztafetowego biegu przełajowego oraz zawodników startujących w kategorii otwartej.

9.30 - Początek turnieju piłki siatkowej dziewcząt.

9.50 - Poświęcenie pamiątkowej tablicy ku czci walczących Partyzantów- Koniusza.

10.15 - Rozpoczęcie biegu przełajowego z Koniuszy do Proszowic.

10.45 - Zakończenie biegu przełajowego (wręczenie nagród).

11.15 - Początek turnieju piłkarskiego- boisko Klubu Sportowego Proszowianka.

15.30 - Wręczenie nagród (piłka nożna i piłka siatkowa), zakończenie imprezy.

Zapisy do biegu otwartego oraz potwierdzenia udziału szkół w zawodach przyjmuje koordynator imprezy Wojciech Marzec pod numerem telefonu 501 160 924.

(fot. ikp)


red.   

Źródło: Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Proszowicach

Artykuł pochodzi ze strony: Internetowego Kuriera Proszowskiego
Zapraszamy: https://www.24ikp.pl/skarby/rp44/news/20140829bieg/art.php