Finaliści Konkursów ''1944''

praca Piotra Melczewskiego (fragment)
(fot. Arkadiusz Fularski)
praca Konrada Dzika (fragment)
(fot. Arkadiusz Fularski)

Nowe Brzesko, 9-05-2014

     Organizatorzy konkursów "1944" organizowanych z okazji 70. rocznicy utworzenia Rzeczpospolitej Partyzanckiej i Powstania Lipcowego na terenie Gminy i Miasta Nowe Brzesko wyłonili finalistów w konkursie literacko - historycznym "1944" oraz w konkursie plastycznym "1944". Do udziału w konkursach zgłosili się uczniowie ze wszystkich szkół z terenu gminy Nowe Brzesko nadsyłając wiele prac.

     Jury w składzie: Magdalena Kowalska-Sendek, Dominika Resil-Molo i Mariola Bochenek w konkursie plastycznym (należało wykonać komiks o wydarzeniach w 1944) przyznało: pierwsze miejsce Piotrowi Melczewskiemu z SP Nowe Brzesko. Wyróżnienia ex aequo przyznano Konradowi Dzikowi z SP Sierosławice oraz Sebastianowi Marcowi z SP Nowe Brzesko.

     Jury w składzie: Magdalena Kowalska-Sendek, Kinga Zathey-Stąpor i Jarosław Chuchmacz w konkursie literacko-historycznym przyznało: pierwsze miejsce Justynie Piekarz z Gimnazjum Nowe Brzesko, a wyróżnienia przyznano dla Sary Pasek z Gimnazjum Nowe Brzesko, Karoliny Janczur z Gimnazjum w Sierosławicach i Sylwii Marzec z Gimnazjum Nowe Brzesko. Nagrodę specjalną jury przyznało Kamilowi Koralowi z SP w Mniszowie.

     Ponieważ do Konkursu Literacko-Historycznego nadeszło 10 prac ze Szkoły Podstawowej, organizatorzy doceniając podjęty trud przez uczniów, postanowili przyznać trzy dodatkowe wyróżnienia dla uczniów SP.

Dodatkowe nagrody w ramach wyróżnienia otrzymają:

Małgorzata Sobczyk - wiersz "Trudno wspominać" - wyróżnienie i nagroda prezesa LOK Nowe Brzesko, Klaudia Płaszewska - (opowieść) - "Mysie wspomnienie" - wyróżnienie i nagroda dyrektora M-GCKiP, Hubert Skalski - (wspomnienia) - wyróżnienie i nagroda kierownika Biblioteki Publicznej w Nowym Brzesku.

     Nagrody dla finalistów zostaną wręczone uroczyście 27 lipca 2014r. podczas obchodów rocznicowych w Nowym Brzesku. Organizatorem Konkursów jest: LOK Nowe Brzesko, M-GCKiP oraz Biblioteka Publiczna Nowe Brzesko.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy udziału w Konkursach 1944.

W dniu 14 maja od 10.00 w M-GCKiP Nowe Brzesko odbędzie się drugi etap (gminny) Konkursu Wiedzy o "1944".
praca Sebastiana Marca (fragment) (fot. Arkadiusz Fularski)


Arkadiusz Fularski   

Artykuł pochodzi ze strony: Internetowego Kuriera Proszowskiego
Zapraszamy: https://www.24ikp.pl/skarby/rp44/news/20140509nb_konkursy/art.php