Spotkanie w Skalbmierzu

(fot. Arkadiusz Fularski)

Skalbmierz, 28-03-2014

     W dniu 26 marca 2014 (środa) w Urzędzie Miasta w Skalbmierzu odbyło się spotkanie poświęcone przygotowaniom miasta i gminy Skalbmierz do 70. rocznicy powstania Rzeczpospolitej Partyzanckiej (Kazimiersko-Proszowickiej Rzeczpospolitej Partyzanckiej).

(fot. Arkadiusz Fularski)
     Na zaproszenie burmistrza Skalbmierza pana Michała Markiewicza w konferencji udział wzięli przedstawiciele Skalbmierza oraz zaproszeni goście w osobach Arkadiusza Fularskiego i Rafała Chmieli, reprezentujących Regionalny Komitet Obchodów 70. rocznicy powstania RP 1944.

     Podczas spotkania burmistrz Skalbmierza wraz z sekretarzem miasta panem Mirosławem Magnesem poinformowali zebranych o planowanych przygotowaniach do obchodów rocznicowych. W dyskusji głos zabierali zaproszeni goście, a wśród nich proboszcz parafii w Skalbmierzu ks. Marian Fatyga, który powiedział m.in.

- Jak najszybciej trzeba stworzyć kalendarium obchodów w poszczególnych gminach, po to aby znalazło się ono na stronach urzędów, parafii, organizacji. Kalendarium to jest bardzo ważne, ponieważ zainteresowani obecnością na poszczególnych uroczystościach będą mogli wcześniej zaplanować swój udział. Ja na pewno zamieszczę takie kalendarium na stronie parafialnej Skalbmierza.

     O tworzonej od kilku tygodni stronie internetowej www.rp44.pl, na której budowane jest kalendarium obchodów mówił pan Rafał Chmiela, który poinformował również o patronatach honorowych i medialnych nad planowanymi uroczystościami rocznicowymi.

    Na koniec spotkania Arkadiusz Fularski zaprosił przedstawicieli Skalbmierza na konferencję w czwartek 27 marca 2014 roku na godz. 18 do GOK-u w Koniuszy. Ustalono również, że kolejna konferencja "1944" odbędzie się w Skalbmierzu 24 kwietnia 2014. Przedstawiciele Skalbmierza zapowiedzieli też udział w konferencji w Koniuszy oraz współpracę w Regionalnym Komitecie Obchodów 70. rocznicy powstania RP 1944.

MB   

Artykuł pochodzi ze strony: Internetowego Kuriera Proszowskiego
Zapraszamy: https://www.24ikp.pl/skarby/rp44/news/20140328skalbmierz/art.php