Operacja ''Testy Rp44''

(fot. LOK Nowe Brzesko)

Nowe Brzesko, 11-03-2014

     Czas szybko biegnie. Mamy już trzeci miesiąc Roku Rzeczpospolitej Partyzanckiej 1944r. W najbliższą środę 12-03-2014r. przechodzimy do kolejnych działań związanych z obchodami 70. rocznicy RP 1944, na terenie Gminy i Miasta Nowe Brzesko. Jutro (środa 12 marca) między godziną 8.00 a 9.00 rano do dyrektorów zespołów w Nowym Brzesku, Sierosławicach i SP Mniszów zgłoszą się przedstawiciele Zarządu LOK.

     W opieczętowanych kopertach przekażą dyrektorom ww. szkół, Testy na Konkurs Wiedzy 1944. Dla ułatwienia, historyk, pan mgr Jarosław Chuchmacz przygotował również obok pytań - dla ułatwienia pracy - odpowiedzi.

     Test zawiera 20 pytań. Za ocenę testów i wyłonienie po pięcioro (pięciu) finalistów odpowiada dyrektor szkoły, których uprzejmie prosimy o pomoc i zaangażowanie. Prosimy, aby w każdej z pięciu szkół (2 Gimnazjum i 3 SP) Konkurs rozpoczął się o jednej porze, tj. o godzinie 10.00.

     Regulaminy do Konkursu znajdują się na stronie: http://afularski.blogspot.com/ oraz na stronie http://www.loknowebrzesko.blogspot.com/p/konkurs-1944.html.

     Grupą operacyjną, która przekaże testy i odpowiedzi będzie dowodzić pani dyrektor Dominika Resil-Molo - I-szy wiceprezes LOK, wieloletni dyrektor Szkoły Podstawowej w Gruszowie nad Wisłą, doświadczony pedagog. Asystę stanowią Druhowie: przew. Komisji Rady Mieskiej Dh Józef Krosta - radny miejski z Hebdowa, przewodniczący M-G Komisji ds. Bezpieczeństwa, członek Zarządu Koła M-G LOK Nowe Brzesko, wiceprezes OM-G ZOSP RP Nowe Brzesko, prezes OSP Hebdów, naczelnik Dh Łukasz Pasternak, członek LOK Nowe Brzesko, naczelnik OSP Hebdów, skarbnik OM-G ZOSP RP Nowe Brzesko.

     Operacji został nadany LOK-owski kryptonim "Testy RP44". Patronat Honorowy nad ww. Konkursem objął również Zarząd ZK RP i BWP z prezesem por. rez. w st. spocz. panem Tadeuszem Mykałą na czele. Do dnia i godziny otwarcia testów, ich treść znają jedynie: autor testów pan mgr Jarosław Chuchmacz i prezes LOK Nowe Brzesko. Podkreślam, że do godziny 10.00 tj. rozdania testów młodzieży, ich treść pozostaje NIEJAWNA.

     W dniu 14 maja 2014r. o godzinie 10.00 w M-GCKiP odbędą się eliminacje gminne ww. Konkursu Wiedzy na temat 1944. Zgodnie z Regulaminem weźmie w nich udział po pięcioro (pięciu) przedstawicieli każdej z pięciu szkół.

     Dodam, że nagrody (atrakcyjne) w Konkursach 1944, ufundował pan burmistrz Grzegorz Czajka wraz z Państwem Radnymi z Rady Miejskiej Nowe Brzesko. Nagrody przewidziane są dla finalistów etapu gminnego, i zostaną uroczyście wręczone 27 lipca 2014r. podczas obchodów 70. rocznicy RP 1944r.

     Komisję Miejsko-Gminną w tym Konkursie tworzyć będą osoby nie związane zawodowo ze szkołami z GiM NB, urzędem GiM, biblioteką i M-GCKiP. Na poziomie Gminnym pytania będą kodowane. Konkurs Gminny odbędzie się 14 maja 2014 r.

Prezes LOK Nowe Brzesko - Arkadiusz Fularski   

Artykuł pochodzi ze strony: Internetowego Kuriera Proszowskiego
Zapraszamy: https://www.24ikp.pl/skarby/rp44/news/20140311test/art.php