IV. ''Ciżma Stańczyka'' z podwójnym patronatem

(fot. IKP)

Proszowice, 26-09-2013

     Rozpoczynająca się w niedzielę 6 października IV. edycja Proszowickich Turniejów Szachowych "Ciżma Stańczyka" tym razem będzie rozgrywana w zmienionej formule. Wyjątkowo, ze względu na przypadającą w przyszłym roku 70. Rocznicę Powstania Rzeczpospolitej Partyzanckiej turnieje rozgrywane w 2014 roku będą miały podwójny patronat.

     Jednak to nie jedyna zmiana, od pierwszego turnieju w 2014 roku wyniki zawodów będą ujmowane w dwóch klasyfikacjach generalnych, "Ciżma Stańczyka" i "Rzeczpospolita Partyzancka 1944".

     Klasyfikacja RP 1944 będzie łącznikiem pomiędzy turniejami IV i V edycji Ciżmy, (będą to turnieje IV Ciżmy, rozgrywane od stycznia do kwietnia oraz turnieje V Ciżmy rozgrywane od października do grudnia 2014). Zasady punktacji będą takie same jak w Ciżmie Stańczyka.

     Nagradzanie zwycięzców każdego turnieju pozostaje bez zmian. Ze względu na czas trwania obu cyklów turniejowych (parę miesięcy) obowiązuje zasada, że wyniki dwóch "najsłabszych" dla zawodnika turniejów nie będą liczone w klasyfikacjach generalnych.

Więcej szczegółów o turniejach (regulaminy, formularze zgłoszeniowe, aktualności, wyniki) będzie na tworzonej stronie projektu pod adresem www.cizma.24ikp.pl.

Zapraszamy do uczestnictwa w rozgrywkach!

(fot. IKP)


Andrzej Solarz   

Artykuł pochodzi ze strony: Internetowego Kuriera Proszowskiego
Zapraszamy: https://www.24ikp.pl/skarby/rp44/news/20130926cizma/art.php