Gniazdo ZP proponuje...

(fot. IKP + internet)

Proszowice, 6-08-2013

     Zarząd Stowarzyszenia "Gniazdo - Ziemia Proszowicka" zwrócił się w ubiegłym tygodniu z pisemną propozycją do wszystkich gmin i powiatów, na terenach których w roku 1944 funkcjonowała Rzeczpospolita Partyzancka, aby Rady tych samorządów uchwaliły rok 2014, rokiem Rzeczpospolitej Partyzanckiej.

     Poniżej cytujemy fragment wysłanego pisma: "...W przyszłym roku przypada 70. rocznica bezprecedensowych wydarzeń na Ziemi Proszowickiej oraz na terenach przyległych. W lipcu 1944 roku mieszkańcy tych ziem, mając dość terroru niemieckiego okupanta, postanowili zdecydowanie się temu przeciwstawić. Oddziały partyzanckie, od działań konspiracyjnych przeszły do otwartej walki z Niemcami, by w końcu lipca 1944 roku wyzwolić i przejąć kontrolę nad obszarem ponad tysiąca kilometrów kwadratowych. Przez tych kilkanaście dni mieszkańcy tego Regionu mogli żyć bez strachu i cieszyć się prawdziwą wolnością.

     W przygotowaniu mamy wiele ciekawych imprez, które odbywać się będą przez cały rok 2014. Stowarzyszenie "Gniazdo - Ziemia Proszowicka" wraz z Zarządem Głównym Stowarzyszenia Żołnierzy Armii Krajowej w Krakowie podejmuje się organizacji obchodów z myślą, że wiele gmin, które w przeszłości obejmowała swym zasięgiem Rzeczpospolita Partyzancka czynnie włączy się w obchody 70 rocznicy tych ważnych wydarzeń (wsparcie organizacyjne i promocyjne). Mamy nadzieję, że uda nam się zgromadzić wokół tego projektu wiele instytucji, organizacji i osób, które docenią wagę pamięci o naszych przodkach..."
.

     Internetowy Kurier Proszowicki z zadowoleniem i dumą przyjął propozycję, aby ten interesujący projekt objąć patronatem medialnym. Mamy nadzieję, że każda instytucja, organizacja, urząd, a nawet osoby prywatne, włączą się czynnie w tak ważne obchody. Liczymy na to, że firmy działające w regionie wesprą materialnie realizację tej ciekawej inicjatywy.

     Waga wydarzenia, i ranga, jaką inicjatorzy chcą nadać obchodom wymaga, aby prace nad jego przebiegiem zacząć już teraz. Organizatorzy będą wysyłali pisma do wielu podmiotów, z prośbą o współpracę, mamy nadzieję, że nie pozostaną one bez odpowiedzi.

Dla tych, którzy już teraz chcą się włączyć w przygotowywanie obchodów, nie czekając na list, prosimy o wypełnienie poniższego formularza kontaktowego. Przedstawiciel Gniazda lub lokalny współpracownik skontaktuje się ze wskazaną osobą w możliwie krótkim terminie.

Namawiamy wszystkich do zaangażowania się w projekt.
Społeczeństwo nie będzie miało przyszłości, jeżeli nie będzie pamiętało o przeszłości...

Proszę wypełnić wypełnić wszystkie pola zaznaczone gwiazdką!!

Imię Nazwisko:   
(nazwa podmiotu) *    
Osoba do kontaktu *:   
Adres do kontaktu (mail) *:   
Temat *:   
Treść*:   


IKP   

Artykuł pochodzi ze strony: Internetowego Kuriera Proszowskiego
Zapraszamy: https://www.24ikp.pl/skarby/rp44/news/20130806proponuje/art.php