Orkiestra z Biórkowa Wielkiego będzie koncertowała w Nowej Hucie

kościół na Szklanych Domach (fot. zbiory autora)

Proszowice, 9-04-2024

     Od marca w kościele pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Krakowie na osiedlu Szklane Domy, odbywa się cykl koncertów sakralnych na szczytny cel - remont organów. Dotychczas wystąpiło 9 chórów z dwóch parafii z tej dzielnicy, a w roli prowadzących wystąpili: Magdalena Wolińska-Riendi - korespondentka z Watykanu i krakowski Aktor-Karol Zapała.

     Przyszedł także czas, że zaproszono parafialną orkiestrę z naszego powiatu. Zaszczyt taki spotkał orkiestrę dętą "Sygnał" z Biórkowa Wielkiego (gmina Koniusza) pod dyrekcją Dariusza Pikora. Koncert odbędzie się 28 kwietnia (niedziela) po mszy świętej o godzinie 17.00. Orkiestra podejmie także animację muzyczną podczas tej mszy, po której bezpośrednio rozpocznie się występ naszych muzyków.

    Wstęp jest wolny, dla idei przyświeca szczytny cel, a mianowicie podczas występu zespołu przeprowadzona będzie zbiórka wolnych datków na remont organów oraz możliwość nabycia "cegiełek" na ten cel.

     Na pewno jak ostatnio wnętrze kościoła zapełni się w całości nie tylko mieszkańcami Nowej Huta, ale za pewnie będą i też krajanie z rejonu Proszowic i Koniuszy.

Serdecznie ZAPRASZAMY!!!

(źródło: Muzyka kościelna na Szklanych Domach)


Marcin Szwaja   

Artykuł pochodzi ze strony: Internetowego Kuriera Proszowskiego
Zapraszamy: https://www.24ikp.pl/serwis/ko/kultura/20240409szklane_sygnal/art.php