Wiersze pisane sercem

(fot. Arkadiusz Fularski)
(fot. Arkadiusz Fularski)

Pieczonogi, 23-03-2023

     We wtorek 21 marca w Domu Pomocy Społecznej w Pieczonogach po raz kolejny zorganizowano wieczór poezji dla mieszkańców Domu. Tym razem swoje wiersze czytali poeci Anna Chruściel poetka z Otwocka i Jacek Fidala z Mniszowa.

     Zebranych w imieniu mieszkańców oraz personelu przywitała Ewa Łakomska pełniąca obowiązki dyrektora placówki. Wśród przybyłych nie zabrakło ks. Damiana Łabuza proboszcza parafii w Bobinie, ks. Macieja Pawłowskiego proboszcza parafii w Radziemicach, Edwarda Szkoda wydawcy tomiku wierszy Jacka Fidali, który przyjechał specjalnie z Otwocka, Łucji Kułaz sekretarza Nowobrzeskiego Koła Pszczelarzy, Anny Piątek z Kuchar i Arkadiusza Fularskiego z PCPR w Proszowicach.

(fot. Arkadiusz Fularski)
(fot. Arkadiusz Fularski)
- Kiedy zostałem zaproszony do DPS w Pieczonogach w listopadzie na wieczór poezji profesora Witolda Cęckiewicza z Nowego Brzeska, to wiedziałem już wtedy, że kolejny wieczór z poezją jest tylko kwestią czasu. Tym razem nasze zaproszenie przyjęła pani Ania z Otwocka i pan Jacek z Mniszowa - mówił znany Małopolski pszczelarz Stanisław Piątek z Kuchar, który był reżyserem spotkania.

     Mieszkańcy i pracownicy mieli okazję wysłuchać nie tylko wierszy, które czytali poeci, ale również piosenek w wykonaniu Sławy Przybylskiej. Po uczcie duchowej przyszedł czas na degustację smakołyków, które specjalnie dla mieszkańców i zaproszonych gości samodzielnie w domach upiekły panie pracujące w DPS. Wyjątkowo smaczne pączki usmażyła Anna Piątek z Kuchar, znana w całym powiecie ze swych kulinarnych zdolności.

(fot. Arkadiusz Fularski)
(fot. Arkadiusz Fularski)
- Bóg zapłać wszystkim, którzy włożyli tak wiele trudu, aby umilić pobyt naszym mieszkańcom. Pięknie prezentowane wiersze i nastrojowe piosenki dostarczyły nam wszystkim wiele wzruszeń - powiedział na koniec proboszcz z Radziemic.

     Mieszkańcy mówili: dziękujemy serdecznie za już! I prosimy o jeszcze ! W odpowiedzi na takie prośby Stanisław Piątek zapowiedział kolejne spotkanie w lecie. - Tym razem przywiozę: pszczoły, miód i ule.

Arkadiusz Fularski   

(fot. Arkadiusz Fularski)
Artykuł pochodzi ze strony: Internetowego Kuriera Proszowskiego
Zapraszamy: https://www.24ikp.pl/serwis/ko/kultura/20230323pieczonogi_autorski/art.php