W imieniu chorych oczekujących na krew - ZAPRASZAMY!!!

(fot. źródła)

Skalbmierz, 20-04-2024

     W imieniu chorych oczekujących na krew, wspólnie z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach pilnie Miasto i Gmina Skalbmierz zwraca się z apelem o honorowe oddanie krwi. 8. Akcja Honorowego Krwiodawstwa "Krew darem życia 2024" odbędzie się w piątek, 26 kwietnia rejestracja 9.30-13.30 (Klubie Senior+ w Skalbmierzu, Plac Marii Skłodowskiej-Curie 1).

     Ten cenny dar potrzebny jest chorym, w tym dzieciom z oddziałów hematologicznych, pacjentom z chorobami nowotworowymi, z krwotokami, poszkodowanym w wypadkach, czekającym na operacje chirurgiczne oraz pacjentom dializowanym.

Jedynym źródłem tego bezcennego leku jest każda zdrowa, pełnoletnia osoba o masie ciała powyżej 50 kg.

     Kwalifikację do oddania krwi przeprowadzać będzie wyspecjalizowana i przyjazna kadra z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Kielc na czele z lekarzem. Dla dzielnych i ofiarnych krwiodawców przy specjalnym stoisku czekał będzie ciepły posiłek i słodki poczęstunek. Zapewniamy również pamiątkowe zdjęcie, dobre towarzystwo oraz oczywiście duuużo czekolad.

Pragniemy również przypomnieć, że każdy Krwiodawca po oddaniu krwi może otrzymać:
  • 2 dni wolnego - zaświadczenie usprawiedliwiające nieobecność w miejscu nauki/pracy w dniu oddania oraz w dniu następnym,
  • czekolady (wartość kaloryczna 4.500 kilokalorii),
  • raz w roku zaświadczenie do Urzędu Skarbowego celem odliczenia rocznej darowizny oddanej krwi od podstawy opodatkowania,
  • najwcześniej po trzech dniach od oddania krwi bezpłatne wyniki badań z krwi.

Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w wiosennej akcji krwiodawstwa!

red.   

źródła: Miasto i Gmina Skalbmierz

(fot. źródła)
Artykuł pochodzi ze strony: Internetowego Kuriera Proszowskiego
Zapraszamy: https://www.24ikp.pl/wydarzenia/zapowiedzi/20240420skalbmierz_krew/art.php