facebook
WOTgames - rodzinny piknik sportowy woj. małopolskiego

    Dzisiaj jest wtorek, 19 października 2021 r.   (292 dzień roku) ; imieniny: Michaliny, Michała, Piotra Dzień Ratownika    
 |   serwis   |   wydarzenia   |   informacje   |   skarby Ziemi Proszowskiej   |   Redakcja   |   tv.24ikp.pl   |   działy autorskie   | 
 |   wydarzenia terminarz   |   zapowiedzi   | 

serwis IKP / wydarzenia / zapowiedzi / WOTgames - rodzinny piknik sportowy woj. małopolskiego
O G Ł O S Z E N I A
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
Kursy walut
NBP 2021-10-19
USD 3,9212 -0,66%
EUR 4,5717 +0,00%
CHF 4,2644 +0,08%
GBP 5,4084 -0,14%
Wspierane przez Money.pl


WOTgames - rodzinny piknik sportowy woj. małopolskiego

(fot. 11. MBOT)

Gorlice, 20-09-2021

     W niedzielę, 26 września (godz. 11.00-16.00) w Gorlicach, odbędzie się "WOTGames" - rodzinny piknik sportowy z okazji Święta Wojsk Obrony Terytorialnej. Trwają zapisy do sportowej rywalizacji w kategoriach "rekrut" - do 18 lat oraz "terytorials" - powyżej 18 lat. Na uczestników czeka 200 pakietów startowych oraz medale dla najlepszych. Kliknij w aplikację i podejmij wyzwanie: www.wotgames.wp.mil.pl. Zapraszamy też najmłodszych do strefy "Akademia terytorialsa", czekają tam na Was ciekawe konkurencje i nagrody!

     Tegoroczne Święto Wojsk Obrony Terytorialnej, poza uroczystym apelem na Pl. Marszałka Piłsudskiego w Warszawie, podczas którego wręczonych zostanie 6 sztandarów wojskowych (w tym dla 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej), będzie miało wymiar sportowej rywalizacji w wielu gminach w Polsce. Poza formalnym świętowaniem, terytorialsom przyświeca cel wyzwolenia aktywności fizycznej i zaangażowania mieszkańców lokalnych społeczności. Do sportowej rywalizacji, WOT zaprasza rodziny, dzieci i dorosłych. Wspólnie celebrowane czwarte święto WOT, tym razem na sportowo, pogłębi integrację i zaangażowanie w życie środowiska lokalnego. Od żołnierzy Wojska Polskiego oczekuje się propagowania zdrowego stylu życia i wdrażanie zasad "fair play" - taka idea przyświeca organizacji pikników wojskowych "WOTgames".

     Najmłodszych wraz z rodzicami lub opiekunami zapraszamy do strefy "Akademia terytorialsa". Będzie to przestrzeń edukacyjno-zabawowa dla dzieci oraz ich opiekunów. Najmłodsi poznają tam tajniki tematyki wojskowej i służby w WOT. Na ośmiu punktach edukacyjnych dzieci spotkają naszych żołnierzy - specjalistów z różnych wojskowych dziedzin. Dzieci poprzez zabawę będą zdobywały "sprawności", a zdobycie ośmiu będzie równoznaczne z otrzymaniem specjalnej nagrody oraz dyplomu. Aktywności na punktach będą maksymalnie angażowały uczestników. Wybrane zabawy "Akademii terytorialsa" to na przykład: "sokole oko", "szkoła przetrwania" czy chociażby "poszukiwacz skarbów". Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej zapraszamy na specjalną stronę dedykowaną wydarzeniu: www.wotgames.wp.mil.pl.

(fot. 11. MBOT)

     Dorosłych zapraszamy do sportowej rywalizacji w strefie "Wspaniała dwunastka" - jej nazwa związana jest oczywiście z podstawowym modułem szkoleniowym WOT, czyli 12-osobową sekcją lekkiej piechoty.

     W ramach strefy "Wspaniałej dwunastki" będzie rozgrywane 12 konkurencji sportowych. W zależności od wieku uczestnicy zostaną przydzieleni do kategorii "Rekrut" lub "Terytorials". "Rekruci" będą musieli wykonać osiem wskazanych przez organizatora konkurencji, a "Terytorialsi" wszystkie dwanaście. Czas na ich wykonanie jest ograniczony długością trwania pikniku. Najlepsi w poszczególnych kategoriach oraz z podziałem na kobiety i mężczyzn otrzymają złote, srebrne i brązowe medale.

     Wybrane konkurencje w ramach strefy "Wspaniała dwunastka" to na przykład: "Relaks celowniczego" (czyli znane wszystkim pompki w czasie 1 min), "sprint sapera" (to znana z wojskowych testów sprawności "koperta"), "Zaprawa poranna" (to próba szybkości w worku), "Dostawa amunicji" (to bieg ze skrzynkami na czas) będą też konkurencje o tak wyszukanych nazwach jak "Wymagający porucznik", "Surowy sierżant", czy też "Musztra z pojazdami".

Uwaga! Aby dołączyć do rywalizacji w ramach strefy "Wspaniała dwunastka" należy się wcześniej zarejestrować na stronie www.wotgames.wp.mil.pl (liczba miejsc limitowana). Tam również znajdziecie więcej szczegółowych informacji na temat wydarzenia.

     Poza strefami zabawy dla najmłodszych i rywalizacji dla trochę starszych zapraszamy do strefy "Park Sprzętu Technicznego", gdzie będzie można poznać nasze wyposażenie i uzbrojenie oraz do strefy "Plac apelowy", gdzie będzie miejsce na pogadankę z kombatantem, zjedzenie pysznej wojskowej grochówki. Będzie to strefa relaksu. Tutaj także każdy chętny do wstąpienia do WOT może porozmawiać z naszymi rekruterami.

     Dodatkowo podczas pikniku sportowego obecny będzie mobilny punkt krwiodawstwa, punkt szczepień, punkt narodowego spisu powszechnego.

ZAPRASZAMY!!!
szczegóły na plakacie poniżej:

red.   

Źródło: 11. MBOT

 (fot. 11. MBOT)


idź do góry powrót


 warto pomyśleć?  
Ciesz się drobiazgami, a wielkie szczęście wejdzie w Twoje życie.
(autor nieznany)
październik  19  wtorek
[18.00]   (Proszowice)
spotkanie autorskie z Leszkiem Mazanem
październik  20  środa
październik  21  czwartek
październik  22  piątek
[9.00-14.00]   (Koszyce)
sadźmy drzewa i oddychajmy czystym powietrzem!
DŁUGOTERMINOWE:
PRZYJACIELE  Internetowego Kuriera Proszowskiego
strona redakcyjna
regulamin serwisu
zespół IKP
dziennikarstwo obywatelskie
legitymacje prasowe
wiadomości redakcyjne
logotypy
patronat medialny
archiwum
reklama w IKP
hierarchia
parametry
miejsce prezentacji
ceny
przyjaciele
copyright © 2016-... Internetowy Kurier Proszowski; 2001-2016 Internetowy Kurier Proszowicki
Nr rejestru prasowego 47/01; Sąd Okręgowy w Krakowie 28 maja 2001
Nr rejestru prasowego 253/16; Sąd Okręgowy w Krakowie 22 listopada 2016

KONTAKT Z REDAKCJĄ
KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ