facebook
Międzynarodowy biznes w Krakowie. Jaka jest przyszłość europejskiej stolicy nowoczesnych usług dla biznesu?

    Dzisiaj jest czwartek, 04 marca 2021 r.   (63 dzień roku) ; imieniny: Adrianny, Kazimierza, Wacława    
 |   serwis   |   wydarzenia   |   informacje   |   skarby Ziemi Proszowskiej   |   Redakcja   |   tv.24ikp.pl   |   działy autorskie   |   praca-Jobsora   | 
 |   wydarzenia terminarz   |   zapowiedzi   | 

serwis IKP / wydarzenia / zapowiedzi / Międzynarodowy biznes w Krakowie. Jaka jest przyszłość europejskiej stolicy nowoczesnych usług dla biznesu?
O G Ł O S Z E N I A


Międzynarodowy biznes w Krakowie. Jaka jest przyszłość europejskiej stolicy nowoczesnych usług dla biznesu?

(fot. Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie)

Kraków, 23-01-2021

     Globalny biznes - globalny problem, a może szansa dla Krakowa? Czy pandemia rozda nowe karty w sektorze, który był jednym z napędów miasta w ostatniej dekadzie? Zapraszamy na debatę Miasta Kraków i Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

     W branży usług dla biznesu w Krakowie pracuje ok. 80 tys. osób. Dziś pewnie duża część - zdalnie. Przez lata ich praca przeszła kompetencyjną ewolucję - od prostych call center i usług księgowych do wyspecjalizowanych procesów prawnych czy IT, czyli Knowledge Intensive Business Services - KIBS.

     Rozwój tego sektora i coraz lepsze zarobki napędzały inne branże - nieruchomości, gastronomię, wszelkie "przemysły wolnego czasu i spotkań". Całość napędzała miasto i region. Wystarczy wspomnieć, że w ostatnich pięciu latach w Krakowie deweloperzy podwoili powierzchnię biur, a 8400 wydarzeń biznesowych zrealizowanych pod Wawelem przyciągnęło 1,2 mln osób.

     W grudniu ubiegłego roku w rankingu Tholons Services Globalization CITY INDEX 2019 Kraków znalazł się na 11. pozycji jako najlepsza lokalizacja dla inwestycji typu BPO/SSC w Europie Środkowo-Wschodniej.

     Jaka jest więc przyszłość europejskiej stolicy nowoczesnych usług dla biznesu? Czy pandemia, która "zamknęła" pracowników w domowych biurach, zmieni też gospodarkę regionu i zachwieje jednym z filarów wzrostu jego stolicy? A może to szansa, bo pandemia doświadcza podobnie wszystkich globalnych graczy, wszystkie miasta i państwa. Wygrają te, które będą potrafiły kryzys wykorzystać, wzmacniając innowacyjność, budując relacje nauka-biznes, społeczeństwo obywatelskie, stawiając na ekologię.

     UEK razem z Władzami Miasta i Województwa zapraszają na debatę o globalnych firmach w mieście i regionie. - Jako Uniwersytet Ekonomiczny badamy zarówno mechanizmy funkcjonowania m.in. samorządów podczas pandemii i po niej, jak również blisko współpracujemy z nimi oraz z biznesem, czy sektorem BPO. Zmiany dotkną wszystkich, ale jeśli się do nich przygotujemy, będziemy architektami nowej gospodarki, która może być zdrowsza od tej sprzed pandemii - zaznacza prof. Stanisław Mazur, Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego.

Uczestnikami debaty będą:

  • prof. Stanisław Mazur - Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie
  • Jerzy Muzyk - Zastępca Prezydenta Krakowa
  • Wojciech Cichoń, Vice President, Head of the European Business Services Delivery Centers, Capgemini
  • Paweł Hajduk - Head of Centre, AMS - Alexander Mann Solutions
Wprowadzenie do debaty wygłosi prof. Jacek Majchrowski - Prezydent Miasta Krakowa, a rozmowę poprowadzi red. Magdalena Kursa z "Gazety Wyborczej".

Transmisja spotkania będzie dostępna na stronach internetowych: www.uek.krakow.pl oraz www.krakow.pl.

Termin: 26 stycznia (wtorek), godz. 16.30.

     Spotkanie "Jaka jest przyszłość europejskiej stolicy nowoczesnych usług dla biznesu?" to trzecia z cyklu debat "Przemyśleć Kraków i Małopolskę" inicjowanego przez Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, a prowadzonego we współpracy z władzami samorządowymi Krakowa i Małopolski, krakowskimi uczelniami, biznesem oraz organizacjami obywatelskimi. Zamiarem jego pomysłodawców jest stworzenie przestrzeni otwartej dla twórczej debaty nad sprawami ważnymi dla mieszkańców i poszukiwanie wartościowych rozwiązań stanowiących podstawę dla społeczno-ekonomicznego rozwoju miasta i regionu. Moment jest szczególny, bo wymaga wypracowania rozwiązań nowych - z uwzględnieniem szybko zmieniającego się otoczenia, ale przy wykorzystaniu potencjału Krakowa i Małopolski.
red.   

Źródło: Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

 (fot. Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie)


idź do góry powrót


 warto pomyśleć?  
Ludzie są jak kwiaty; stworzeni do tego, aby się rozwijać.
(Andre Liege)
marzec  4  czwartek
marzec  5  piątek
marzec  6  sobota
marzec  7  niedziela
DŁUGOTERMINOWE:
PRZYJACIELE  Internetowego Kuriera Proszowskiego
strona redakcyjna
regulamin serwisu
zespół IKP
dziennikarstwo obywatelskie
legitymacje prasowe
wiadomości redakcyjne
logotypy
patronat medialny
archiwum
reklama w IKP
hierarchia
parametry
miejsce prezentacji
ceny
przyjaciele
copyright © 2016-... Internetowy Kurier Proszowski; 2001-2016 Internetowy Kurier Proszowicki
Nr rejestru prasowego 47/01; Sąd Okręgowy w Krakowie 28 maja 2001
Nr rejestru prasowego 253/16; Sąd Okręgowy w Krakowie 22 listopada 2016

KONTAKT Z REDAKCJĄ
KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ