facebook
16. Małopolskie Dni Książki "Książka i Róża"
Loading

    Dzisiaj jest poniedziałek, 25 czerwca 2018 r.   (176 dzień roku) ; imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma    
 |   serwis   |   wydarzenia   |   informacje   |   skarby Ziemi Proszowskiej   |   Redakcja   |   tv.24ikp.pl   |   działy autorskie   | 
 |   wydarzenia terminarz   |   zapowiedzi   | 

serwis IKP / wydarzenia / zapowiedzi / 16. Małopolskie Dni Książki "Książka i Róża"
O G Ł O S Z E N I A
patronaty IKP16. Małopolskie Dni Książki "Książka i Róża"

(fot. WBP w Krakowie)

7-04-2017

     Kwietniowy weekend 23-24 kwietnia to wielkie święto książki. Z tej okazji Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie wraz z Urzędem Marszałkowskim Województwa Małopolskiego zapraszają na kolejną edycję Małopolskich Dni Książki "Książka i Róża". Partnerem wydarzenia jest Krakowskie Biuro Festiwalowe.

     Ideą akcji jest rozwój czytelnictwa w regionie. Projekt przypomina również, że książka może być pięknym podarunkiem. W Małopolskich Dniach Książki rokrocznie bierze udział kilkadziesiąt księgarni i bibliotek z całej Małopolski, organizując w tym czasie wiele imprez związanych z promocją czytelnictwa, promocją autorów oraz nowości wydawniczych.

     Jak co roku z okazji "Książki i Róży" czeka nas wiele atrakcji. Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie 23 kwietnia zaprasza na Literacki Piknik Rodzinny, a 24 kwietnia na spotkanie z Beatą Bochińską oraz warsztaty "Jak pisać krytycznie" z Jarosławem Czechowiczem. W całej Małopolsce odbywać się będą warsztaty i spotkania zarówno w księgarniach i bibliotekach.

     Wraz z Partnerem wydarzenia - Krakowskim Biurem Festiwalowym, zapraszamy już od 22 kwietnia na Pl. Św. Marii Magdaleny, gdzie odbywać się będzie Krakowski Kiermasz Książki. Organizatorami Małopolskich Dni Książki "Książka i Róża" są: Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego oraz Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie.

O wszystkich wydarzeniach dziejących się w Małopolsce informujemy w serwisach: ksiazkairoza.pl oraz rajska.info

PROGRAM MAŁOPOLSKICH DNI KSIĄŻKI "KSIĄŻKA I RÓŻA"
Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie

23 KWIETNIA (niedziela) - LITERACKI PIKNIK RODZINNY
Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie godz. 13.00-17.00

RAJSKIE WARSZTATY Z BUM! BUM! RURKAMI
23 kwietnia, godz. 13.15

Zajęcia, które pokażą uczestnikom świat muzyki, jakiej dotąd nie znali. Czekają nas wspólne kreatywne zabawy, dużo ruchu oraz nauka gry na niezwykłym instrumencie - Bum Bum Rurkach! To wspaniała rozrywka dla całej rodziny. zapisy: ksiazkairoza@rajska.info

DIY DZIAŁAJ!
23 kwietnia, I tura: godz. 13:30, II tura: 14:30

     Zajęcia przeznaczone dla kobiet 18+, które chcą rozwijać swoją kreatywność, uczyć się nowych rzeczy, a także ułatwiać i upiększać sobie życie wykonując różne proste projekty z wykorzystaniem różnorodnych technik (decoupage, upcycling, paper mache itp). Na zajęciach nauczymy się również wykorzystywać w pełni narzędzia, sprzęty i technologie, które są ogólnodostępne dla każdego. Każda osoba uczestnicząca w zajęciach będzie mogła własnoręcznie stworzyć i zabrać ze sobą wspaniały komplet biżuterii, na który składają się: naszyjnik, broszka oraz pierścionek."

zapisy (do 20 kwietnia): dzialajwarte@rajska.info o treści zawierającej imię, nazwisko i wybraną godzinę zajęć. W tytule maila prosimy wpisać "DIY KSIĄŻKA I RÓŻA"

ODKRYJ PIERWIASTEK MAŁOPOLSKI - Literacka Gra Terenowa
23 kwietnia, godz. 14.00

     Młodzi odkrywcy i badacze podążający śladem tajemniczego wędrowca będą musieli odnaleźć elementy składające się na magiczny pierwiastek Małopolski. Ich droga będzie wiodła przez małopolskie stare zamczyska, niebosiężne góry i najgłębsze jeziora. Będą musieli zmierzyć się ze smokiem i Panem Twardowskim oraz zstąpią do najpilniej strzeżonych komnat klasztornych bibliotek, a wszystko po to by odnaleźć esencję magicznego regionu jakim jest Małopolska.

zapisy: ksiazkairoza@rajska.info

CZARODZIEJE MOGĄ WSZYSTKO
23 kwietnia, godz. 14.30

     Świat magii i czarów obecny w literaturze pobudza naszą wyobraźnię, pomaga w kreowaniu pomysłów, zachęca do fantazjowania. A gdyby tak stać się Czarodziejem? Ale nie takim, który wyczarowuje królika z kapelusza, ale takim, który realizuje swoje cele i sprawia, że marzenia się spełniają. Podczas warsztatów dzieci dowiedzą się jak można wpłynąć na swoje życie. Będziemy je zachęcać do pracy nad sobą, do rozwijania empatii i asertywności.

Warsztaty poprowadzi dr Wanda Matras-Mastalerz, pracownik Instytutu Nauk o Informacji Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie oraz specjalista w dziedzinie biblioterapii. Warsztaty skierowane są do dzieci w wieku 9-12 lat.

zapisy: ksiazkairoza@rajska.info

DRUGIE ŻYCIE KSIĄŻKI
23 kwietnia, godz. 16.00 - 17.00, sala 53

     Wyjątkowa akcja, wielka, bezpłatna wymiana książek, to nie lada gratka dla miłośników literatury. Każdy kto ma w domu prywatną biblioteczkę wie, że sam fakt posiadania książek na półce jest powodem do dumy i radości. I choć wszystkie, z definicji, darzy bezinteresowną miłością, po chwili zastanowienia wskazać mógłby przynajmniej jedną pozycję, w stosunku do której żywi uczucia nieco mniejsze - pochopny zakup, nietrafiony prezent, utwór, z którego się wyrosło, lub który po prostu się znudził. Książka, której nikt nie bierze w ręce traci swą magiczną moc. Znajdź jej więc nowego właściciela.

Gościem socjalnym pikniku będzie o. LEON KNABIT.

Dla najmłodszych czytelników przygotowano także gry sprawnościowe, planszówki 3D a całe rodziny zaprosimy do zabawy przy przestrzennej wersji gry Carcassonne.

24 KWIETNIA (poniedziałek) - SPOTKANIA I WARSZTATY
Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie

GALA FINAŁOWA KONKURSU "DRZEWO RECENZJI"
24 kwietnia, godz. 10.00

     Celem konkursu jest rozwijanie twórczości literackiej dzieci i młodzieży, ich aktywności twórczej oraz rozbudzanie zainteresowań dzieci i młodzieży czytelnictwem. Wszystkie prace (na specjalnie przygotowanych w tym celu kolorowych karteczkach) zostaną zawieszone na przestrzennym drzewku wyeksponowanym Wypożyczalni i Pracowni dla Dzieci.

SPOTKANIE Z BEATĄ BOCHIŃSKĄ
24 kwietnia, godz. 10.00, Arteteka WBP w Krakowie

Beata Bochińska - historyczka designu, specjalistka zarządzania designem i rozwojem produktu, kolekcjonerka. Autorka metodologii prognozowania trendów stylistycznych z wykorzystaniem profili klienta. Napisała kilkaset artykułów specjalistycznych, raportów i książek poświęconych zarządzaniu designem. Producentka i współautorka filmów dla TV i kontentu dla portali branżowych. Wykładowczyni krytyki designu na Uniwersytecie Warszawskim i zarządzania rozwojem nowego produktu w SGH w Warszawie. Prowadzi dedykowane warsztaty dla firm z tworzenia korzyści biznesowych w oparciu o wykorzystanie designu i szkolenia dla kolekcjonerów i miłośników designu. Jurorka konkursów projektowania usług o zasięgu globalnym (Nowy Jork, Sydney, Kair, Warszawa) w dziedzinach: design, digital media i software design.

Autorka książki "Zacznij Kochać dizajn. Jak kolekcjonować polską sztukę użytkową".

CZYTAM SOBIE!
24 kwietnia, godz. 10.00, Wypożyczalnia i Pracownia dla Dzieci WBP w Krakowie

Warsztaty czytelnicze, na których dzieci będą czytać i ilustrować książki. gość: ilustrator Marcin Bruchnalski. Jego ilustracje ukazywały się w Misiu, Pentliczku i Bajkach-Grajkach. zapisy: (12) 37-52-256

JAK PISAĆ KRYTYCZNIE?
24 kwietnia, godz. 17.00, Arteteka WBP w Krakowie

     Warsztaty skierowane do osób zajmujących się pisaniem o książkach, redagujących blogi o literaturze, planujących pisanie krytycznych tekstów o książkach. Podczas zajęć omówione zostaną zasadnicze dylematy, trudności, wątpliwości i rozczarowania wynikające z tworzenia tekstu krytycznoliterackiego. Wyjaśniona zostanie istota konstruktywnej krytyki. Będzie można podyskutować na temat tego, komu i w jakiej formie potrzebna jest dzisiaj krytyka literacka. Uczestnicy warsztatów podejmą próbę stworzenia własnego tekstu krytycznego, porozmawiają o pisaniu i redagowaniu opiniotwórczego bloga krytycznoliterackiego.

Warsztaty poprowadzi Jarosław Czechowicz - ur. 1978, absolwent filologii polskiej UJ oraz Podyplomowego Studium Dziennikarstwa i Komunikacji Medialnej UJ. Niezależny recenzent, autor ponad tysiąca omówień współczesnej literatury polskiej i światowej. Autor bloga krytycznoliterackiego "Krytycznym okiem". Na co dzień nauczyciel języka polskiego i wielbiciel Islandii. Współpracuje z mediami i bibliotekami w Polsce przy promocji czytelnictwa.

zapisy: ksiazkairoza@rajska.info

Podróż Kolejami Małopolskimi w tym dniu umilą książki rozdawane przez organizatorów wydarzenia.

red.   

Źródło: Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie

(fot. WBP w Krakowie)

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Instytut Książki, Izba Księgarstwa Polskiego, Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Patronat medialny: TVP3 Kraków, Radio Kraków, Gazeta Wyborcza, Czasdzieci.pl.idź do góry powrót


 warto pomyśleć?  
Ciesz się szczęściem innych, a życie samo się do ciebie uśmiechnie.
(Piotr Czajkowski)
czerwiec  25  poniedziałek
[10.00]   (Kraków)
Niedokończone msze wołyńskie
czerwiec  26  wtorek
czerwiec  27  środa
czerwiec  28  czwartek
[16.00]   (Proszowice)
Strefa kibica - mecz Polska - Japonia
DŁUGOTERMINOWE:
[wystawa fotograficzna]   Drzewa - świadkowie historii
[do 30.06.2018]    (MBP Proszowice)
PRZYJACIELE  Internetowego Kuriera Proszowskiego
strona redakcyjna
regulamin serwisu
zespół IKP
dziennikarstwo obywatelskie
legitymacje prasowe
wiadomości redakcyjne
logotypy
patronat medialny
archiwum
reklama w IKP
hierarchia
parametry
miejsce prezentacji
ceny
przyjaciele
copyright © 2016-... Internetowy Kurier Proszowski; 2001-2016 Internetowy Kurier Proszowicki
Nr rejestru prasowego 47/01; Sąd Okręgowy w Krakowie 28 maja 2001
Nr rejestru prasowego 253/16; Sąd Okręgowy w Krakowie 22 listopada 2016

KONTAKT Z REDAKCJĄ
KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ