Finaliści ''1944''

(fot. ikp)

Nowe Brzesko, 13-03-2014

     Wczoraj (12 marca) na terenie Gminy i Miasta Nowe Brzesko zostały przeprowadzone eliminacji szkolne konkursu wiedzy na temat 1944 roku. W eliminacjach udział wzięło kilkudziesięciu uczestników, z dwóch gimnazjów i trzech szkół podstawowych.

     Konkurs został przygotowany przez LOK Nowe Brzesko wraz z M-GCKiP i Biblioteką w Nowym Brzesku. Pytania testowe zostały przygotowane przez historyka Jarosława Chuchmacza i obejmowały okres lipca i sierpnia 1944, z czasu funkcjonowania Rzeczpospolitej Partyzanckiej na terenie gminy Nowe Brzesko. Uczniowie mogli przygotować się z konspektu przygotowanego przez Zarząd LOK Nowe Brzesko, w którym znalazły się fragmenty z książek traktujących o RP 1944 oraz wspomnienia osób biorących udział w wydarzeniach Powstania Lipcowego w gminie Nowe Brzesko w 1944 roku.

finaliści konkursu 1944 z SP Nowe Brzesko
(fot. organizatorzy)
     Finaliści wyłonieni w każdej z pięciu szkół wezmą udział w drugim etapie konkursu na poziomie gminnym w dniu 14 maja 2014 roku w MGCKiP Nowe Brzesko.

     Pierwotnie zakładano, że do kolejnego etapu zostanie wytypowanych po pięciu uczestników z każdej ze szkół biorących udział w konkursie. Jednak kilku uczniów uzyskało taką samą liczbę punktów. W związku z tym Gminna Komisja Konkursowa zdecydowała, że nie będzie dogrywki i do kolejnego etapu zostaną dopuszczeni wszyscy uczniowie z pięcioma najlepszymi wynikami testów. Świadczy to tylko o dużym zainteresowaniu konkursem wśród uczniów.
finaliści konkursu 1944 z Gimnazjum Nowe Brzesko
(fot. organizatorzy)

Finaliści eliminacji szkolnych:

SP Nowe Brzesko: Jakub Jasonek, Jakub Gajda, Jakub Malinowski, Piotr Melczewski, Aleksandra Armatys.

Gimnazjum Nowe Brzesko: Klaudia Caba, Anna Płatek, Sylwia Marzec, Bartosz Armatys, Justyna Piekarz, Jakub Gorzałczany.

SP Sierosławice: Jakub Maj, Przemysław Sibiga, Jakub Oziębło, Magdalena Szlachta, Dominika Warchoł, Dagmara Marzec.

Gimnazjum Sierosławice: Wioletta Bryniczka, Sebastian Kaczmarczyk, Adam Belski, Karolina Grzyb, Szymon Cieśla, Łukasz Domagała.

SP Mniszów: Gabriela Gajowiec, Dominik Gosławski, Jakub Kubik, Michał Musiał, Klaudia Płaszewska.

Organizatorzy   

finaliści SP Sierosławice
(fot. organizatorzy)
finaliści Gimnazjum Sierosławice
(fot. organizatorzy)
Artykuł pochodzi ze strony: Internetowego Kuriera Proszowskiego
Zapraszamy: https://www.24ikp.pl/skarby/rp44/news/20140313finalisci/art.php