Z Windowsem "za pan brat"...
Piotr Palusiński

biogram

screensaver wdrożenie produktów Microsoftu na kontynencie Afrykańskim RPA Microsoft EMEA (Europe Middle East Africa)

20-11-2007

     Piotr Palusiński architekt, przedsiębiorca prywatny, doskonały fachowiec z systemów operacyjnych Windows. Urodził się w Wałczu. Trzecie dziecko Stanisława i Ireny (rodzeństwo starsze to Zbigniew i Grażyna, młodsi: Ireneusz i Wojciech). Ojciec Stanisław z zawodu leśnik (zmarł 13 sierpnia 1980 r.) , matka Irena (Kordecka) nauczycielka pracująca w szkole podstawowej nr 1 i nr 2 w Proszowicach (zmarła 3 lutego 2009 - as).

     Piotr swoją edukacje rozpoczął w wieku 6 lat w Wałczu. Po skończeniu drugiej klasy wraz z rodzicami, którzy postanowili wrócić w swoje rodzinne strony (Stanisław pochodził z Pojałowic k/Miechowa, Irena z Przemęczan k/Radziemic) przeprowadził się do Proszowic. Początkowo mieszkali w Proszowicach w bloku na ulicy Królewskiej. Pozostałe klasy 3 - 7 szkoły podstawowej kończył w proszowickiej "Jedynce" przy ul. Kościuszki (dyrektorem szkoły w tym czasie była H.Biernacka).

miejsce pracy
     Do szkoły średniej Technikum Melioracji Wodnych w Krakowie przy ul. Ułanów 5 uczęszczał w latach 1968 - 1973. W latach 1973 - 1976 studiował architekturę na Politechnice Krakowskiej.

     W okresie szkolnym uprawiał czynnie koszykówkę w drużynie Krakus i Wisła.

    Ożenił się w 1974 roku z Feliksą, w tym samym roku urodził im się syn Paweł.

     Po studiach do 1980 roku pracował na stanowisku projektanta w Wojewódzkim Inspektoracie Melioracji Wodnych. W latach 1980 - 1991 pracował na stanowisku kierownika oddziału w Przedsiębiorstwie Budowlanym w Krakowie (przy ul. Jana 15).

     W latach 90-tych była koniunktura działalności "na własny rachunek" otworzył więc w 1991 roku firmę o profilu budowlanym (projektowanie, kosztorysowanie, ekspertyzy, wykonawstwo) a 1993 poszerzył jej działalność o obrót paliw płynnych. W 1994 roku wraz z wspólnikiem założył firmę "Perfekt", która znajduje w pierwszej dwudziestce najlepszych dealerów gazu w Polsce. Ponieważ zawsze lubił współpracować z najlepszymi zdecydował się na współpracę z BP. Jest członkiem Polskiej Izby Inżynierów Budowlanych.

podczas pobytu na MVP Global Summit Microsoft 2005 Redmond Washington USA - przed wejściem do Microsoftu
     Pomimo, a może właśnie dlatego, że jego syn od urodzenia jest niepełnosprawny bardzo ważną pozycję w życiu p.Piotra jest niesienie pomocy innym. Podczas uczęszczania syna do "szkoły życia" i rożnych wizyt u lekarzy, znachorów zobaczyłem on wiele cierpień ludzkich i dlatego jest wyjątkowo wyczulony na takie sprawy.


     A teraz "konik" p. Piotra INFORMATYKA. jak sam mówi: ... interesuje mnie wszystko co zawiera przedmioty ścisłe, a w szczególności matematyka, statystyka. Dlatego było to dla mnie wyzwaniem poznać tajniki rejestru i jądra systemu - zapis szesnastkowy... .

MVP Global Summit Microsoft 2005 Redmond Washington USA
     Doszliśmy więc do tego dlaczego już po raz czwarty z rzędu nasz krajan uzyskał tytuł MVP - Microsoft Most Valuable Professionals. (W tłumaczeniu bezpośrednim, co jest wieloznaczne - jest to coś w rodzaju Najbardziej Wartościowy Zawodnik). Władze Microsoftu tłumaczą ten tytuł jako "Człowiek Wiedzy Profesjonalnej Microsoft".

     Pierwszy tytuł MVP dostał On w 2004 z zakresu Windows 95/98, a w latach 2005, 2006 i 2007 z zakresu Windows Shell/User. W Polsce z tej kategorii mają taki tytuł 4 osoby, jednak nie jest to ścisłe określenie, ponieważ osoby te mają przyznany tytuł z zakresu sprzęt np. dyski itp.. (hardware), a że nie było i nie ma takiej kategorii to przydzielono ich do Shell/User. Co do tytułu z zakresu Shell/User/Registry to jest On rodzynkiem w Polsce, a na świecie są 34 takie osoby. Kategorii jest bardzo wiele, najwięcej Polaków otrzymało ten tytuł z zakresu developer.

pobyt nad wodospadem Niagara 2005 rok
Piotr Palusiński jest bardzo częstym "gościem" chociaż właściwie można by go było uznać za "mieszkańca" forów inernetowych poświęconych sprawom systemów operacyjnych Windows. Udziela tam niezliczonych porad, ma ich już na swoim koncie ponad 35000. Wielu internautom uratował on "skórę" chroniąc ich przed utratą danych z komputerów, czy też formatowania dysków. Pisze także artykuły do czasopism komputerowych. Największą satysfakcję sprawił Piotrowi cykl artykułów z zakresu "Tajniki Rejestru Windows 2000/XP/2003".

     Oto lista grup dyskusyjnych (usenetowych) gdzie można najczęściej spotkać naszego słynnego proszowianina: http://groups.google.pl/groups/search?q=Piotr+Palusi%C5%84ski&qt_s=Przeszukuj+grupy, oraz fora dyskusyjne: http://forum.pclab.pl, http://forum.dobreprogramy.pl, http://forum.infojama.pl, http://xp.net.pl/forum/index.php, http://forum.centrumxp.pl itd.

EE&MEA MVP Summit 2005 Prague Czech Republic
     Microsoft bardzo sobie ceni współpracę z p.Piotrem, ma On dostęp do kodu systemu, dostał darmową subskrypcje TechNet i MSDN'u - czyli wszystkie aplikacje i systemy jakie wydal MS w swojej historii i to w każdym języku, wiele wyjazdów na różne konferencje itd. Ciekawe czy w końcu uda się informatykom z Redmond namówić go na bardziej ścisłą współpracę.

OBY TAK DALEJ!!! POWODZENIA!!!

opracowanie: Andrzej Solarz   

Artykuł pochodzi ze strony: Internetowego Kuriera Proszowskiego
Zapraszamy: http://www.24ikp.pl/skarby/ludzie/przyjaciele/palusinski_piotr/art.php