Proszowickie Mistrzostwa Małopolski Juniorek w piłce siatkowej

(fot. mzps.pl)
(fot. Henryk Pomykalski)

Proszowice, 7-02-2023

     Od 3 lutego (piątek) do 5 (niedziela) w hali sportowej proszowickiego MOSiR-u odbyły się Mistrzostwa Małopolski Juniorek w piłce siatkowej. W szranki stanęło 7 zespołów: SMS SOLNA Wieliczka II, SMS SOLNA Wieliczka I, POGOŃ Proszowice, SMS SPARTA UJ Kraków, KS AGH Kraków, INEX Sandecja Poprad Stary Sącz, STS Sandecja.

     System rozgrywek "każdy z każdym" wyłonił dwie drużyny, które będą reprezentowały województwo małopolskie w ćwierćfinale Mistrzostw Polski, zostały nimi drużyny z Wieliczki (II) i Proszowic. Wprawdzie "proszowianki" zajęły trzecie miejsce w turnieju, jednak ze względu na regulamin zawodów to właśnie one uzyskały prawo reprezentowania Małopolski.

     Awans Proszowic, pod znakiem Pogoni (symbol Wielkiego Księstwa Litewskiego) wywalczyły dziewczęta z Ukrainy, które stanowią trzon reprezentacji naszego miasta. Trenerką drużyny Pogoni jest pani Olena Drobitko.

Wynik zakończonego w niedzielę turnieju (pierwsze cztery zespoły):

  • 1. m-ce SMS Solna Wieliczka II
  • 2. m-ce SMS Solna Wieliczka I
  • 3. m-ce Pogoń Proszowice
  • 4. m-ce SMS Sparta UJ Kraków
  • 5-7 KS AGH Kraków, Akademia Powiatu Nowosądeckiego/Poprad, Sandecja Dunajec Nowy Sącz.
     Aby informacja była kompletna należy wspomnieć także, że chłopcy z Pogoni również uczestniczyli w turnieju kwalifikacyjnym, który został rozegrany w Krakowie. Niestety nie wywalczyli awansu - zajęli dobre 4 miejsce. Na ćwierćfinały Mistrzostw Polski Juniorów pojadą drużyny SMS SPARTA AGH Kraków oraz KS HUTNIK Kraków.

(fot. Henryk Pomykalski)


IKP   

Artykuł pochodzi ze strony: Internetowego Kuriera Proszowskiego
Zapraszamy: http://www.24ikp.pl/serwis/sport/20230207pogon_mmj/art.php