Najważniejsze imprezy sportowe z udziałem Polaków w 2023 roku
    Dzisiaj jest niedziela, 10 grudnia 2023 r.   (344 dzień roku) ; imieniny: Danieli, Bohdana, Julii MD Praw Człowieka    
 |   serwis   |   wydarzenia   |   informacje   |   skarby Ziemi Proszowskiej   |   Redakcja   |   tv.24ikp.pl   |   działy autorskie   | 
 |   kultura-oświata   |   sport   |   społeczeństwo   |   mieszkańcy   |   natura   |   w szerszej perspektywie   |   foto - relacje   | 

serwis IKP / sport/turystyka / Najważniejsze imprezy sportowe z udziałem Polaków w 2023 roku
O G Ł O S Z E N I A
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
Kursy walut
NBP 2023-01-24
USD 4,3341 +0,23%
EUR 4,7073 -0,24%
CHF 4,7014 -0,22%
GBP 5,3443 -0,38%
Wspierane przez Money.pl


Najważniejsze imprezy sportowe z udziałem Polaków w 2023 roku

(fot. nadesłane)

26-01-2023

     Rok 2022 już za nami. W minionych miesiącach fani sportu nie mieli na co narzekać - działo się naprawdę sporo! Polska po raz pierwszy od kilku dekad wyszła z grupy na najważniejszej piłkarskiej imprezie, choć nie obyło się później bez różnych kontrowersji w związku z mało porywająca grą Polaków i późniejszymi wypowiedziami trenera Michniewicza.

     Mundial Mundialem - Polki pokazały się ze świetnej strony na Mistrzostwach Świata w siatkówce. Na uwagę zasługuje także srebro zdobyte podczas Mistrzostw Świata przez ich kolegów. Jednak nowy rok już za pasem i czeka nas w nim sporo ciekawych imprez, z których kilka rozgrywanych będzie na terenie Polski. Niektóre trwają już w najlepsze, a niektóre, jak Turniej Czterech Skoczni czy Rajd Dakar (obie imprezy z udziałem Polaków), już za nami. Spójrzmy zatem na najważniejsze sportowe wydarzenia w 2023 roku!

Mistrzostwa Świata w piłce ręcznej

     Zaczynamy od turnieju, który rozgrywany jest właśnie na naszych oczach. MŚ w piłce ręcznej rozpoczęły się gwizdkiem sędziego w Katowicach, a swój finał będą miały w Sztokholmie. Tak prezentują się grupy na Mistrzostwach Świata w Piłce Ręcznej Mężczyzn w 2023 roku:
  • Grupa A: Hiszpania, Czarnogóra, Chile, IR Iran
  • Grupa B: Francja, Polska, Arabia Saudyjska, Słowenia
  • Grupa C: Szwecja, Brazylia, Republika Zielonego Przylądka, Urugwaj
  • Grupa D: Islandia, Portugalia, Węgry, Republika Korei
  • Grupa E: Niemcy, Katar, Serbia, Algieria
  • Grupa F: Norwegia, Macedonia Północna, Argentyna, Holandia
  • Grupa G: Egipt, Chorwacja, Maroko, Stany Zjednoczone
  • Grupa H: Dania, Belgia, Bahrajn, Tunezja
     Trzy najlepsze ekipy z każdej grupy przechodzą do czterogrupowego turnieju głównego, natomiast zawodnicy z czwartego miejsca biorą udział w Presidents Cup. Zgodnie z zasadami turnieju, dwie najlepsze drużyny z czterech grup turnieju głównego przechodzą do ćwierćfinałów. Mecze o brązowy i złoty medal zostaną rozegrane 29 stycznia w sztokholmskiej Tele2 Arena.

     Przy okazji piłki ręcznej warto dodać, że w drugiej połowie roku o puchar zawalczą również Polki. Impreza odbędzie się w skandynawskim trójkącie, mianowicie w Danii, Szwecji i Norwegii.

E-sporty: IEM Katowice

     Jeden z najważniejszych turniejów powraca i to już niebawem! Fani CS:GO powinni zaznaczyć kolorowym markerem daty od 31 stycznia do 12 lutego. W Spodku po raz kolejny zagoszczą najlepsze ekipy CS:GO na świecie. Zawalczą one w tym roku o rekordową jak na razie pulę nagród wynoszącą 1 mln dolarów oraz punkt w Intel Grand Slam. 31 stycznia rozpocznie się faza play-in, w której udział weźmie 16 drużyn gotowych do rozpoczęcia rywalizacji na IEM Katowice. Zespoły wezmą udział w podwójnej eliminacji, zaczynając od BO1s, by później przejść do BO3s. Tylko osiem najlepszych drużyn przejdzie do fazy grupowej, gdzie dołączy do ośmiu zespołów play-in. Następnie będą one rywalizować w dwóch fazach podwójnej eliminacji z dwoma grupami, z których każda składa się z ośmiu zespołów. W końcu trzy najlepsze drużyny z każdej grupy, co daje w sumie sześć drużyn, dostaną się do play-offów. Play-offy rozpoczną się 10 lutego. Również w tym przypadku będzie to formuła pojedynczej eliminacji. Sześć drużyn awansuje do ćwierćfinałów, półfinałów i wielkiego finału. U buków online już można rozpocząć obstawianie pre-matchowe. Największe szanse na puchar według ekspertów bukmacherskich ma ekipa Faze Clan, następnie Heroic, Navi, G2 Esports i Cloud9 - lista Polskich firm oferujących zakłady online.

Tour de Pologne

     Najważniejsza rowerowa impreza w Polsce i jedna z ważniejszych w Europie wystartuje w Poznaniu i zakończy się w Krakowie na przełomie lipca i sierpnia 2023 roku tuż przed początkiem Mistrzostw Świata w kolarstwie. Ostatni start TdP z Poznania miał miejsce aż w 2007 roku, tak więc stolica Wielkopolski wraca ponownie na mapę kolarstwa. Jubileuszowy, 80. wyścig będzie transmitowane przez ponad 100 stacji telewizyjnych z całego świata i przyciągnie sporo znanych nazwisk. Zwycięzcą ostatniej edycji był Brytyjczyk Ethan Hayter.

Mistrzostwa Świata w lekkoatletyce

     Międzynarodowe Stowarzyszenie Federacji Lekkoatletycznych (IAAF) organizuje w tym roku kolejne Mistrzostwa Świata w Lekkoatletyce. Odbędą się one na Węgrzech, a konkretnie w Budapeszcie, w dniach 19-27 sierpnia 2023 r. Początkowo planowano, że będą się one odbywały co cztery lata, ale po trzeciej lekkoatletycznej imprezie zmieniono termin na co dwa lata. W 1913 roku IAAF postanowiła, że mistrzostwa świata w lekkoatletyce będą igrzyskami olimpijskimi. Taki stan rzeczy utrzymywał się przez 50 lat. W latach 60. niektórzy członkowie IAAF uznali, że uczestnictwo w igrzyskach olimpijskich to za mało. Chcieli mieć własne igrzyska i w 1976 roku członkowie IAAF wzięli udział w spotkaniu w Puerto Rico, zgadzając się, że powinni oddzielić Mistrzostwa Świata w Lekkoatletyce od Igrzysk Olimpijskich. Inauguracyjne zawody w sierpniu 1983 roku odbyły się w Finlandii, na Stadionie Olimpijskim w Helsinkach, a wzięło w nich udział 1300 sportowców ze 154 krajów.

red.   idź do góry powrót


 warto pomyśleć?  
Zawsze jest dobry dzień, kiedy otwierasz szczęśliwe oczy.
(ks. Jan Twardowski)
grudzień  10  niedziela
grudzień  11  poniedziałek
grudzień  12  wtorek
grudzień  13  środa
DŁUGOTERMINOWE:


PRZYJACIELE  Internetowego Kuriera Proszowskiego
strona redakcyjna
regulamin serwisu
zespół IKP
dziennikarstwo obywatelskie
legitymacje prasowe
wiadomości redakcyjne
logotypy
patronat medialny
archiwum
reklama w IKP
szczegóły
ceny
przyjaciele
copyright © 2016-... Internetowy Kurier Proszowski; 2001-2016 Internetowy Kurier Proszowicki
Nr rejestru prasowego 47/01; Sąd Okręgowy w Krakowie 28 maja 2001
Nr rejestru prasowego 253/16; Sąd Okręgowy w Krakowie 22 listopada 2016

KONTAKT Z REDAKCJĄ
KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ