Nowa edycja SKS rozpoczęta

(fot. iknurow.pl)

Proszowice, 29-02-2020

     Burmistrz Gminy i Miasta Proszowice Grzegorz Cichy podpisał porozumienie współpracy na realizację Programu SKS, którego celem jest popularyzacja aktywnego i zdrowego trybu życia wśród dzieci i młodzieży poprzez dostęp do nieodpłatnych zajęć sportowo - rekreacyjnych. Koordynatorem projektu dla województwa małopolskiego jest Małopolski Szkolny Związek Sportowy, a zajęcia realizowane będą przez nauczyciela wychowania fizycznego z danej szkoły.

     W roku 2020 udział w projekcie zadeklarowało 5 placówek: Szkoła Podstawowa w Ostrowie, Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi w Szczytnikach, Szkoła Podstawowa NR 1 w Proszowicach, Szkoła Podstawowa NR 2 w Proszowicach oraz Szkoła Podstawowa w Klimontowie. Łącznie zgłoszonych zostało 9 grup i w programie weźmie udział 142 uczniów.

     Zajęcia prowadzone będą w dwóch edycjach tj. wiosennej od 15 stycznia do 21 czerwca 2020 oraz jesiennej od 1 września do 12 grudnia 2020, nie rzadziej niż 2 razy w tygodniu w każdej grupach od 15 do 17 osób przez czas nie krótszy niż 60 min.

     Gmina Proszowice uczestniczy w kosztach realizacji projektu. Na mocy porozumienia o współpracy z Małopolskim Szkolnym Związkiem Sportowym przekazane zostało po 160 zł na każdą grupę zajęciową - w sumie 1.440,00 zł. Pozostałe wydatki związane z wynagrodzeniem dla nauczycieli prowadzących zajęcia przez cały rok pokrywa Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Anna Rokicińska   

Źródło: UGiM Proszowice

Artykuł pochodzi ze strony: Internetowego Kuriera Proszowskiego
Zapraszamy: http://www.24ikp.pl/serwis/sport/20200229ugim_sks/art.php