"75 na 75" - rajd rowerowy la uczczenia RP 1944

(fot. nadesłane)
(fot. zbiory IKP)
(fot. nadesłane)

Proszowice, 8-07-2019

     Już sama ilość uczestników, których było 44, miała wymiar symboliczny. Rajd rowerowy zorganizowany przez Stowarzyszenie KPR Razem liczył 75 km, czyli dokładnie tyle ile lat minęło od chwili powstania wolnej od niemieckiej okupacji enklawy Państwa Polskiego nazwanej Rzeczpospolitą Partyzancką 1944.

     Rajd rozpoczął się o godzinie 9.00 w niedzielę, 7 lipca rejestracją uczestników, podpisaniem listy obecności i oświadczeń. Rafał Chmiela wyjaśnił czym była Rzeczpospolita Partyzancka, po czym omówiono zasady poruszania się rowerami po drogach publicznych. Wszyscy bez problemu pokonali zamierzony dystans 75 kilometrów, a niektórym wyszło nawet ponad 123!

     Dodatkowo, podczas rajdu odbywała się charytatywna akcja pomocy dla Karola Domagalskiego, który uległ groźnemu wypadkowi. Zebrano 632,50 zł. Rajd zakończył się, tak jak zaplanowano pomiędzy godziną 14.00 a 15.00, wręczeniem medali, podziękowaniami i wspólnymi zdjęciami. Impreza była rejestrowana za pomocą drona, przez zawsze gotowego do pomocy Stanisława Bernackiego.

     Jeszcze zapowiedź kolejnego rajdu!, którego pomysł zrodził się spontanicznie na trasie. Otóż we wrześniu Stowarzyszenie KPR Razem planuje zorganizować Rajd rowerowy "80 km - z okazji 80 rocznicy Bitwy pod Proszowicami"...

red.   

(fot. nadesłane)

Patronat Honorowy nad imprezą objął poseł na Sejm RP Norbert Kaczmarczyk, a nad bezpieczeństwem uczestników czuwali funkcjonariusze Policji i druhowie z OSP Kościelec. Organizatorzy zadbali o ubezpieczenie, okolicznościowe medale i dodatkowy zapas wody, a właściciele firmy Dukatki.pl przygotowali dla każdego energetyczny i zdrowy zestaw bakalii.

Artykuł pochodzi ze strony: Internetowego Kuriera Proszowskiego
Zapraszamy: http://www.24ikp.pl/serwis/sport/20190708na75/art.php