facebook
XVII. Spinningowy Memoriał im. Wojciecha Kwietnia

    Dzisiaj jest sobota, 27 lutego 2021 r.   (58 dzień roku) ; imieniny: Gagrieli, Liwii, Leonarda    
 |   serwis   |   wydarzenia   |   informacje   |   skarby Ziemi Proszowskiej   |   Redakcja   |   tv.24ikp.pl   |   działy autorskie   |   praca-Jobsora   | 
 |   kultura-oświata   |   sport   |   społeczeństwo   |   mieszkańcy   |   natura   |   w szerszej perspektywie   |   foto - relacje   | 

serwis IKP / sport / XVII. Spinningowy Memoriał im. Wojciecha Kwietnia
O G Ł O S Z E N I A


XVII. Spinningowy Memoriał im. Wojciecha Kwietnia

(fot. Arkadiusz Fularski)
Mateusz Czechowicz (fot. Arkadiusz Fularski)

Nowe Brzesko, 8-07-2019

     W niedzielę, 7 lipca 2019 r. już po raz XVII. wędkarze uczcili pamięć swego Kolegi Wojciecha Kwietnia, organizując spinningowy memoriał Jego imienia. W zawodach nad Wisłą w Nowym Brzesku udział wzięła rekordowa liczba 47 zawodników.

     Miejsce w Nowym Brzesku nad Wisłą nie jest wybierane przypadkowo. To właśnie tutaj Wojciech Kwiecień przed kilkunastoma laty został drużynowym medalistą Okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego w Krakowie. Wędkarstwo było wielką pasją Wojtka. Jednak Patron memoriału odszedł po zmaganiach z nieuleczalną chorobą w 2003 roku.

     W 2019 roku w zawodach wzięło udział rekordowa liczba 47 zawodników, reprezentujących koła: HTS, Zębaty Bochnia, Kleparz, Kolejarz, Zwierzyniec, Raba Bolesław, Skała, Rzemieślnik, Małoszówka. W 2018 roku uczestniczyło 31 zawodników.

(fot. Arkadiusz Fularski)

     Dla rodziny zmarłego Wojtka memoriał ma charakter bardzo osobisty. Składając gratulacje uczestnikom i zwycięzcom memoriału żona zmarłego podziękowała za tak liczną obecność wędkarzy, którzy już od 17 lat nie zawodzą organizatorów swoją obecnością.

- Jak organizowaliśmy pierwszy memoriał, to obecni byli na nim Ci, którzy znali mojego męża. Potem co roku pytaliśmy pana Jerzego Moliszewskiego, ile osób zapisało się w danym roku na zawody. Dziękujemy, że co roku pamiętacie o nas i jesteście obecni. Już teraz zapraszamy za rok - mówiła Marzena Leja-Kwiecień.

     Jak zapowiedziała żona Patrona, XX. Memoriał ma mieć charakter wyjątkowy. - Zawsze z wielką przyjemnością przyjeżdżamy na te zawody do Nowego Brzeska. Są ciekawe wartościowe nagrody, miła atmosfera, ale też czas łowienia wynosi 7 godzin, a nie 4,5 godziny, jak to niektórzy organizują - powiedział Jacek Damm z Koła Zwierzyniec, który w Nowym Brzesku rywalizował już 14 raz.

     Sama idea organizacji spinningowego memoriału zrodziła się wśród członków rodziny. Natomiast organizacja przebiega zgodnie z zasadami sportu wędkarskiego i możliwa jest dzięki życzliwości oraz zaangażowaniu członków Koła Wędkarskiego PZW Oddział w Proszowicach, a przede wszystkim dzięki dużemu zaangażowaniu Pana Jerzego Moliszewskiego oraz Pana Jędrzeja Galusa.

(fot. Arkadiusz Fularski)

     Zawodnikiem, który uczestniczył we wszystkich 17 edycjach jest Mateusz Czechowicz, który 15 razy wystąpił w barwach Koła Proszowice, a od dwóch lat reprezentuje Małoszówkę Kazimierza Wielka.

Nagrody zawodnikom wręczyły żona Patrona oraz córka Julia. Obecni byli rodzice i przyjaciele Wojtka.

Klasyfikacja: 1. Marek Tabor (Zębaty Bochnia), 2. Jędrzej Galus (złowił najdłuższą rybę bolenia 66,90 cm), 3. Jacek Antos, 4. Andrzej Banaś (wszyscy Koło Proszowice), 5. Tomasz Czochara (Azoty Tarnów).

Arkadiusz Fularski   


fot. Arkadiusz Fularski
zdjęcia 7-07-2019   publikacja: 8-07-2019idź do góry powrót


 warto pomyśleć?  
Ludzie są jak kwiaty; stworzeni do tego, aby się rozwijać.
(Andre Liege)
luty  27  sobota
luty  28  niedziela
marzec  1  poniedziałek
marzec  2  wtorek
DŁUGOTERMINOWE:


PRZYJACIELE  Internetowego Kuriera Proszowskiego
strona redakcyjna
regulamin serwisu
zespół IKP
dziennikarstwo obywatelskie
legitymacje prasowe
wiadomości redakcyjne
logotypy
patronat medialny
archiwum
reklama w IKP
hierarchia
parametry
miejsce prezentacji
ceny
przyjaciele
copyright © 2016-... Internetowy Kurier Proszowski; 2001-2016 Internetowy Kurier Proszowicki
Nr rejestru prasowego 47/01; Sąd Okręgowy w Krakowie 28 maja 2001
Nr rejestru prasowego 253/16; Sąd Okręgowy w Krakowie 22 listopada 2016

KONTAKT Z REDAKCJĄ
KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ