Gratulujemy awansu!

(fot. Paulina Meres)

Proszowice, 13-03-2019

     Rozgrywany w Proszowicach turniej ćwierćfinałowy Mistrzostw Polski kadetek przyspo-rzył kibicom kobiecej siatkówki wiele emocji. W rozgrywkach udział wzięło 6 ekip, które rozdzielone zostały na dwie podgrupy. Drużyna z Proszowic pokazała się w nim z bardzo dobrej strony zapewniając sobie awans do kolejnego etapu.

     Siatkarki z Elite Volley świetnie radziły sobie podczas tegorocznego turnieju. Od pierwszego meczu, który odbył się w czwartek nie straciły ani jednego seta czym zapewniły sobie awans do niedzielnego finału.

(fot. Paulina Meres)

     Rozgrywka o pierwsze miejsce odbyła się na hali należącej do Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, na której gospodynie podjęły walkę z Energetykiem Poznań. Niestety po wyjątkowym paśmie zwycięstw ostatni mecz okazał się pechowy dla naszych zawodniczek, które mimo wielkich starań uległy przeciwniczkom i przegrały 1:3. Cały mecz obfitował w widowiskowe zagrywki, a także zwroty akcji. Drużyna z Proszowic w końcu trafiła na rywala godnego siebie, w swojej grupie poznanianki również nie przegrał żadnego meczu.

     W klasyfikacji końcowej siatkarki z Proszowic uplasowała się na drugim miejscu tuż za drużyną Enea Energetyk Poznań. Obie ekipy awansowały do półfinału Mistrzostw Polski. Ćwierćfinałową stawkę uzupełniła drużyna UKS Absolwent Sport Club, która zajęły trzecie miejsce oraz MMKS Kędzierzyn Koźle na czwartym miejscu. Na koniec wydarzenia drużyny, które przeszły do kolejnego etapu uhonorowane zostały pucharami, które wręczył zastępca burmistrza Proszowic Zbigniew Nowak.

Paulina Meres   

(fot. Paulina Meres)
Artykuł pochodzi ze strony: Internetowego Kuriera Proszowskiego
Zapraszamy: http://www.24ikp.pl/serwis/sport/20190314kadetki/art.php