facebook
Piłkarskie resume powiatu proszowickiego 005 - bratobójcza rywalizacja w Pucharze Polski

    Dzisiaj jest sobota, 27 lutego 2021 r.   (58 dzień roku) ; imieniny: Gagrieli, Liwii, Leonarda    
 |   serwis   |   wydarzenia   |   informacje   |   skarby Ziemi Proszowskiej   |   Redakcja   |   tv.24ikp.pl   |   działy autorskie   |   praca-Jobsora   | 
 |   kultura-oświata   |   sport   |   społeczeństwo   |   mieszkańcy   |   natura   |   w szerszej perspektywie   |   foto - relacje   | 

serwis IKP / sport / Piłkarskie resume powiatu proszowickiego 005 - bratobójcza rywalizacja w Pucharze Polski
O G Ł O S Z E N I A


Piłkarskie resume powiatu proszowickiego 005 - bratobójcza rywalizacja w Pucharze Polski

(fot. ikp)

Proszowice, 18-09-2018

     Ubiegły weekend przyniósł kolejne spotkania naszych reprezentantów. Drugą porażkę w sezonie zaliczyła Proszowianka i niestety po raz kolejny straciła pozycję lidera KO (Kraków1). Serię zwycięstw w lidze kontynuuje niepokonany Płomień Kościelec. Remisem zakończyły się derby naszego powiatu pomiędzy Iskrą, a Milenium. Rozstrzygnięta została także bratobójcza rywalizacja w Pucharze Polski.

     Proszowianka w VI kolejce krakowskiej Klasy Okręgowej przegrała swój mecz wyjazdowy z Grębałowianką Kraków 0:2. To druga porażka zespołu z Proszowic w tym sezonie. Wcześniej ulegli także na wyjeździe Pogoni Miechów. To także pierwszy mecz tego sezonu, w którym Proszowianka nie zdobyła bramki, jednak trudno mówić o zdobywaniu goli, kiedy w meczu nie oddało się ani jednego celnego strzału.

     Grębałowianka świetnie się broniła, ale też świetnie strzelała z dystansu, gdyż obydwie bramki padły spoza pola karnego. W uzyskaniu korzystnego wyniku drużynie Proszowianki nie pomogła także czerwona kartka, którą w 59 minucie obejrzał jeden z jej graczy. Dla przypomnienia jest to drugi ligowy mecz z rzędu, który zespół z Proszowic kończy w dziesiątkę. Porażka z Grębałowianką oznacza, iż Proszowianka spadała z pierwszego na trzecie miejsce w swojej lidze.

     Fatalną passę kontynuuje zespół, Wierzbowianki Wierzbno, który zaliczył piątą już porażkę w sezonie. Grająca w A Klasie (Kraków1) Wierzbowianka tym razem uległa na własnym stadionie Galicji Raciborowice (gm. Michałowice) 1:2. Po dwóch meczach bez zwycięstwa przełamał się drugi reprezentant naszego powiatu w tej lidze, czyli Szreniawa Koszyce. Zespół z Koszyc pokonał u siebie 3:1 Spartak Wielkanoc (gm. Gołcza).

     W wielickiej A Klasie w swoim szóstym meczu Nadwiślanka Nowe Brzesko zanotowała pierwszy remis w tym sezonie. Ich mecz u siebie z Piłkarzem Podłęże (gm. Niepołomice) zakończył się wynikiem 1:1.

     W krakowskiej B klasie po raz pierwszy od 3 kolejek swoje mecze rozegrały wszystkie 4 zespoły z naszego powiatu występujące w tej lidze. Swoje czwarte zwycięstwo w czwartym meczu zanotował Płomień Kościelec, który pokonał u siebie silne rezerwy Słomniczanki Słomniki 3:0. Płomień traci do lidera ligi 1 punkt, lecz ma rozegrany jeden mecz mniej, niż prowadzący Orzeł II Iwanowice.

     Remisem 1:1 zakończył się wyjazdowy mecz Agricoli Klimontów z LKS Polanowice (gm. Słomniki). Jest to już trzeci remis Agricoli w piątym meczu tego sezonu. Remisem zakończyły się także derby naszego powiatu, w których Iskra Pałecznica podejmowała Milenium Radziemice. Z wyniku 2:2 bardziej zadowoleni mogą być goście, gdyż są to ich pierwsze punkty w tym sezonie.

     Mecz Iskry z Milenium nie był jednak jedynymi derbami w naszym powiecie w ubiegłym tygodniu. W grupie Kraków - Kraków małopolskiego Pucharu Polski w środę 12 września odbywała się IV runda rozgrywek. W tej fazie trafili na siebie nasi ostatni reprezentacji w pucharze, czyli Proszowianka i Płomień. Mecz rozgrywany w Kościelcu zakończył się zwycięstwem gości 2:1 i to oni awansowali dalej. Rywalem Proszowianki w V rundzie będzie klub Wiślanie Jaśkowice. Mecz zostanie rozegrany w Proszowicach 26 września.

19 września w PP swój kolejny mecz rozegra Nadwiślanka Nowe Brzesko, która rywalizuje w grupie Kraków-Wieliczka. Ich rywalami będzie zespół Targowianka Targowisko. Spotkanie odbędzie się w Nowym Brzesku o 17:00.

Najbliższe mecze zespołów z naszego powiatu
(w nawiasach aktualne miejsca zespołów w lidze)

KO (Kraków 1)

VII kolejka (23.09 16:00): Proszowianka Proszowice (3) - Spójnia Osiek (6)

A Klasa (Kraków 1)

VI kolejka (23.09 11:00): Kapitol Racławice (7) - Szreniawa Koszyce (4)
VI kolejka (23.09 16:00): Ekler Baranówka (14) - Wierzbowianka Wierzbno (13)

A Klasa (Wieliczka)

VII kolejka (23.09 16:30): Piast Łapanów (8) - Nadwiślanka Nowe Brzesko (5)

B Klasa (Kraków 1)

VI kolejka (23.09 11:00): Agricola Klimontów (8) - LKS II Niedźwiedź (12)
VI kolejka (23.09 15:00): Milenium Radziemice (13) - Sparta Skrzeszowice (7)
VI kolejka (23.09 16:00): Słomniczanka II Słomniki (4) - Iskra Pałecznica (10)
VI kolejka (23.09 16:00): Trątnowianka Trątnowice (6) - Płomień Kościelec (2)

Mateusz Gajda   idź do góry powrót


 warto pomyśleć?  
Ludzie są jak kwiaty; stworzeni do tego, aby się rozwijać.
(Andre Liege)
luty  27  sobota
luty  28  niedziela
marzec  1  poniedziałek
marzec  2  wtorek
DŁUGOTERMINOWE:


PRZYJACIELE  Internetowego Kuriera Proszowskiego
strona redakcyjna
regulamin serwisu
zespół IKP
dziennikarstwo obywatelskie
legitymacje prasowe
wiadomości redakcyjne
logotypy
patronat medialny
archiwum
reklama w IKP
hierarchia
parametry
miejsce prezentacji
ceny
przyjaciele
copyright © 2016-... Internetowy Kurier Proszowski; 2001-2016 Internetowy Kurier Proszowicki
Nr rejestru prasowego 47/01; Sąd Okręgowy w Krakowie 28 maja 2001
Nr rejestru prasowego 253/16; Sąd Okręgowy w Krakowie 22 listopada 2016

KONTAKT Z REDAKCJĄ
KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ