facebook
Piłkarskie resume powiatu proszowickiego 005 - bratobójcza rywalizacja w Pucharze Polski

    Dzisiaj jest wtorek, 20 sierpnia 2019 r.   (232 dzień roku) ; imieniny: Bernarda, Sabiny, Samuela    
 |   serwis   |   wydarzenia   |   informacje   |   skarby Ziemi Proszowskiej   |   Redakcja   |   tv.24ikp.pl   |   działy autorskie   | 
 |   kultura-oświata   |   sport   |   społeczeństwo   |   mieszkańcy   |   natura   |   w szerszej perspektywie   |   foto - relacje   | 

serwis IKP / sport / Piłkarskie resume powiatu proszowickiego 005 - bratobójcza rywalizacja w Pucharze Polski
O G Ł O S Z E N I A
patronaty IKP


Piłkarskie resume powiatu proszowickiego 005 - bratobójcza rywalizacja w Pucharze Polski

(fot. ikp)

Proszowice, 18-09-2018

     Ubiegły weekend przyniósł kolejne spotkania naszych reprezentantów. Drugą porażkę w sezonie zaliczyła Proszowianka i niestety po raz kolejny straciła pozycję lidera KO (Kraków1). Serię zwycięstw w lidze kontynuuje niepokonany Płomień Kościelec. Remisem zakończyły się derby naszego powiatu pomiędzy Iskrą, a Milenium. Rozstrzygnięta została także bratobójcza rywalizacja w Pucharze Polski.

     Proszowianka w VI kolejce krakowskiej Klasy Okręgowej przegrała swój mecz wyjazdowy z Grębałowianką Kraków 0:2. To druga porażka zespołu z Proszowic w tym sezonie. Wcześniej ulegli także na wyjeździe Pogoni Miechów. To także pierwszy mecz tego sezonu, w którym Proszowianka nie zdobyła bramki, jednak trudno mówić o zdobywaniu goli, kiedy w meczu nie oddało się ani jednego celnego strzału.

     Grębałowianka świetnie się broniła, ale też świetnie strzelała z dystansu, gdyż obydwie bramki padły spoza pola karnego. W uzyskaniu korzystnego wyniku drużynie Proszowianki nie pomogła także czerwona kartka, którą w 59 minucie obejrzał jeden z jej graczy. Dla przypomnienia jest to drugi ligowy mecz z rzędu, który zespół z Proszowic kończy w dziesiątkę. Porażka z Grębałowianką oznacza, iż Proszowianka spadała z pierwszego na trzecie miejsce w swojej lidze.

     Fatalną passę kontynuuje zespół, Wierzbowianki Wierzbno, który zaliczył piątą już porażkę w sezonie. Grająca w A Klasie (Kraków1) Wierzbowianka tym razem uległa na własnym stadionie Galicji Raciborowice (gm. Michałowice) 1:2. Po dwóch meczach bez zwycięstwa przełamał się drugi reprezentant naszego powiatu w tej lidze, czyli Szreniawa Koszyce. Zespół z Koszyc pokonał u siebie 3:1 Spartak Wielkanoc (gm. Gołcza).

     W wielickiej A Klasie w swoim szóstym meczu Nadwiślanka Nowe Brzesko zanotowała pierwszy remis w tym sezonie. Ich mecz u siebie z Piłkarzem Podłęże (gm. Niepołomice) zakończył się wynikiem 1:1.

     W krakowskiej B klasie po raz pierwszy od 3 kolejek swoje mecze rozegrały wszystkie 4 zespoły z naszego powiatu występujące w tej lidze. Swoje czwarte zwycięstwo w czwartym meczu zanotował Płomień Kościelec, który pokonał u siebie silne rezerwy Słomniczanki Słomniki 3:0. Płomień traci do lidera ligi 1 punkt, lecz ma rozegrany jeden mecz mniej, niż prowadzący Orzeł II Iwanowice.

     Remisem 1:1 zakończył się wyjazdowy mecz Agricoli Klimontów z LKS Polanowice (gm. Słomniki). Jest to już trzeci remis Agricoli w piątym meczu tego sezonu. Remisem zakończyły się także derby naszego powiatu, w których Iskra Pałecznica podejmowała Milenium Radziemice. Z wyniku 2:2 bardziej zadowoleni mogą być goście, gdyż są to ich pierwsze punkty w tym sezonie.

     Mecz Iskry z Milenium nie był jednak jedynymi derbami w naszym powiecie w ubiegłym tygodniu. W grupie Kraków - Kraków małopolskiego Pucharu Polski w środę 12 września odbywała się IV runda rozgrywek. W tej fazie trafili na siebie nasi ostatni reprezentacji w pucharze, czyli Proszowianka i Płomień. Mecz rozgrywany w Kościelcu zakończył się zwycięstwem gości 2:1 i to oni awansowali dalej. Rywalem Proszowianki w V rundzie będzie klub Wiślanie Jaśkowice. Mecz zostanie rozegrany w Proszowicach 26 września.

19 września w PP swój kolejny mecz rozegra Nadwiślanka Nowe Brzesko, która rywalizuje w grupie Kraków-Wieliczka. Ich rywalami będzie zespół Targowianka Targowisko. Spotkanie odbędzie się w Nowym Brzesku o 17:00.

Najbliższe mecze zespołów z naszego powiatu
(w nawiasach aktualne miejsca zespołów w lidze)

KO (Kraków 1)

VII kolejka (23.09 16:00): Proszowianka Proszowice (3) - Spójnia Osiek (6)

A Klasa (Kraków 1)

VI kolejka (23.09 11:00): Kapitol Racławice (7) - Szreniawa Koszyce (4)
VI kolejka (23.09 16:00): Ekler Baranówka (14) - Wierzbowianka Wierzbno (13)

A Klasa (Wieliczka)

VII kolejka (23.09 16:30): Piast Łapanów (8) - Nadwiślanka Nowe Brzesko (5)

B Klasa (Kraków 1)

VI kolejka (23.09 11:00): Agricola Klimontów (8) - LKS II Niedźwiedź (12)
VI kolejka (23.09 15:00): Milenium Radziemice (13) - Sparta Skrzeszowice (7)
VI kolejka (23.09 16:00): Słomniczanka II Słomniki (4) - Iskra Pałecznica (10)
VI kolejka (23.09 16:00): Trątnowianka Trątnowice (6) - Płomień Kościelec (2)

Mateusz Gajda   idź do góry powrót


 warto pomyśleć?  
Ból to słabość opuszczająca twoje ciało.
(mądrość ludowa)

sierpień  20  wtorek
sierpień  21  środa
sierpień  22  czwartek
sierpień  23  piątek
[18.00]   (Proszowice)
Walne Zebranie w Stowarzyszeniu "Gniazdo - Ziemia Proszowicka"
DŁUGOTERMINOWE:


PRZYJACIELE  Internetowego Kuriera Proszowskiego
strona redakcyjna
regulamin serwisu
zespół IKP
dziennikarstwo obywatelskie
legitymacje prasowe
wiadomości redakcyjne
logotypy
patronat medialny
archiwum
reklama w IKP
hierarchia
parametry
miejsce prezentacji
ceny
przyjaciele
copyright © 2016-... Internetowy Kurier Proszowski; 2001-2016 Internetowy Kurier Proszowicki
Nr rejestru prasowego 47/01; Sąd Okręgowy w Krakowie 28 maja 2001
Nr rejestru prasowego 253/16; Sąd Okręgowy w Krakowie 22 listopada 2016

KONTAKT Z REDAKCJĄ
KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ