facebook
Piłkarskie resume powiatu proszowickiego 004 - ciekawe spotkania

    Dzisiaj jest środa, 19 czerwca 2019 r.   (170 dzień roku) ; imieniny: Gerwazego, Protazego, Sylwii    
 |   serwis   |   wydarzenia   |   informacje   |   skarby Ziemi Proszowskiej   |   Redakcja   |   tv.24ikp.pl   |   działy autorskie   | 
 |   kultura-oświata   |   sport   |   społeczeństwo   |   mieszkańcy   |   natura   |   w szerszej perspektywie   |   foto - relacje   | 

serwis IKP / sport / Piłkarskie resume powiatu proszowickiego 004 - ciekawe spotkania
O G Ł O S Z E N I A
patronaty IKP


Piłkarskie resume powiatu proszowickiego 004 - ciekawe spotkania

(fot. ikp)

Proszowice, 10-09-2018

     Ubiegły weekend obfitował w ciekawe spotkania z udziałem zespołów piłkarskich z powiatu Proszowice. Najważniejsze wydarzenia minionego weekendu to jednak powrót Proszowianki na "fotel lidera" Klasy Okręgowej (Kraków 1), oraz kolejne derby naszego powiatu, w których Płomień rozgromił Milenium.

     Liderem Klasy Okręgowej znów jest Proszowianka Proszowice. Drużyna z miasta powiatowego straciła tę pozycję w ubiegłym tygodniu po niespodziewanej porażce z Pogonią Miechów. Okazja do pokazania, iż mecz z Pogonią to tylko "wypadek przy pracy" nadarzyła się w niedzielę 9 września. W ramach piątej kolejki KO (Kraków1) Proszowianka podejmowała u siebie silną Prądniczankę Kraków, która przed tym meczem znajdowała się zaledwie 2 miejsca w tabeli za Proszowianką.

     Zespół z Proszowic podobnie jak w meczu z Pogonią po trafieniu w samej końcówce pierwszej połowy schodził do szatni prowadząc 1:0. Druga połowa przebiegała pod dyktando bardzo brutalnej gry obydwu zespołów, której kulminacja nastąpiła w 69 minucie. Jeden z graczy Proszowianki otrzymał drugą żółtą kartkę (pierwszą zobaczył 2 minuty wcześniej) i musiał opuścić boisko. To sprawiło, że Prądniczanka poczuła szansę i zaatakowała dominujących dotychczas gospodarzy. Na szczęście drużyna z Proszowic nie dała sobie strzelić gola, a wręcz przeciwnie, już w doliczonym czasie gry sami trafili do bramki drużyny z Krakowa po raz drugi. W awansie na pozycję lidera Proszowiance pomógł także remis dotychczasowego lidera Zieleńczanki Zielonki z klubem LOT Balice (2:2).

     Ten weekend był bardzo nieudany dla naszych reprezentantów w A Klasie (Kraków1). Po raz czwarty w swoim czwartym meczu przegrała Wierzbowianka Wierzbno. Tym razem lepsi od drużyny z gminy Koniusza okazał się Partyzant Dojazdów (gm. Kocmyrzów-Luborzyca), który wygrał u siebie 3:1. Niemiłą niespodziankę swoim kibicom sprawiła Szreniawa Koszyce. Niedawny lider tej ligi uległ na wyjeździe Juvenii Prandocin (gm. Słomniki) 1:3. Wynik ten jest tym bardziej rozczarowujący, że Juvenia w trzech poprzednich meczach zanotowała... 3 porażki. Szreniawa traci do lidera już 5 punktów.

     Honor naszych reprezentantów w A Klasie obroniła Nadwiślanka Nowe Brzesko. Grająca w grupie Wieliczka Nadwiślanka rywalizowała w ubiegłą niedzielę na wyjeździe z Strażakiem Kokotów (gm. Wieliczka). Mecz zakończył się skromnym zwycięstwem drużyny z Nowego Brzeska 1:0.

     Tymczasem w krakowskiej B Klasie rywalizowała trójka spośród czwórki naszych reprezentantów. Iskra Pałecznica pauzowała w tej kolejce. W IV kolejce doszło do drugich już w tym sezonie derbów naszego powiatu. Podobnie jak w pierwszym tego typu meczu wysokie zwycięstwo odniósł w nich Płomień Kościelec. W I kolejce wygrali z Iskrą Pałecznica 6:1. Tym razem rozgromili na wyjeździe Milenium Radziemice aż... 9:1. Był to, zatem bardzo nieudany debiut w tym sezonie B Klasy na swoim boisku dla Milenium.

     Pozytywnie wypadł ostatni z naszych reprezentantów w tej lidze, czyli Agricola Klimontów. Zespół z Klimontowa zremisował u siebie z dotychczasowym liderem Orłem II Iwanowice 2:2. Był to pierwszy mecz w tym sezonie ligowym, którego drugi zespół Orła nie wygrał. Przegrali oni, co prawda ze Słomniczanką II Słomniki, jednak z powodu występu nieuprawnionego gracza w zespole ze Słomnik, mecz został zweryfikowany, jako walkower dla Orła.

Najbliższe mecze zespołów z naszego powiatu
(w nawiasach aktualne miejsca zespołów w lidze)

KO (Kraków 1)

VI kolejka (16.09 16:00): Grębałowianka Kraków (5) - Proszowianka Proszowice (1)

A Klasa (Kraków 1)

V kolejka (15.09 16:30): Wierzbowianka Wierzbno (13) - Galicja Raciborowice (5)
V kolejka (16.09 17:00): Szreniawa Koszyce (4) - Spartak Wielkanoc (8)

A Klasa (Wieliczka)

VI kolejka (15.09 17:00): Nadwiślanka Nowe Brzesko (4) - Piłkarz Podłęże (9)

B Klasa (Kraków 1)

V kolejka (15.09 16:00): Płomień Kościelec (2) - Słomniczanka II Słomniki (4)
V kolejka (15.09 17:00): LKS Polanowice (6) - Agricola Klimontów (8)
V kolejka (16.09 16:00): Iskra Pałecznica (10) - Milenium Radziemice (13)

Mateusz Gajda   idź do góry powrót


 warto pomyśleć?  
Najlepszym sposobem, by zrealizować własne sny, jest się obudzić.
(Paul Valery)
czerwiec  19  środa
czerwiec  20  czwartek
czerwiec  21  piątek
[18.00]   (Proszowice)
IV Noc Świętojańska
czerwiec  22  sobota
DŁUGOTERMINOWE:


PRZYJACIELE  Internetowego Kuriera Proszowskiego
strona redakcyjna
regulamin serwisu
zespół IKP
dziennikarstwo obywatelskie
legitymacje prasowe
wiadomości redakcyjne
logotypy
patronat medialny
archiwum
reklama w IKP
hierarchia
parametry
miejsce prezentacji
ceny
przyjaciele
copyright © 2016-... Internetowy Kurier Proszowski; 2001-2016 Internetowy Kurier Proszowicki
Nr rejestru prasowego 47/01; Sąd Okręgowy w Krakowie 28 maja 2001
Nr rejestru prasowego 253/16; Sąd Okręgowy w Krakowie 22 listopada 2016

KONTAKT Z REDAKCJĄ
KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ