facebook
Piłkarskie resume powiatu proszowickiego 004 - ciekawe spotkania

    Dzisiaj jest sobota, 27 lutego 2021 r.   (58 dzień roku) ; imieniny: Gagrieli, Liwii, Leonarda    
 |   serwis   |   wydarzenia   |   informacje   |   skarby Ziemi Proszowskiej   |   Redakcja   |   tv.24ikp.pl   |   działy autorskie   |   praca-Jobsora   | 
 |   kultura-oświata   |   sport   |   społeczeństwo   |   mieszkańcy   |   natura   |   w szerszej perspektywie   |   foto - relacje   | 

serwis IKP / sport / Piłkarskie resume powiatu proszowickiego 004 - ciekawe spotkania
O G Ł O S Z E N I A


Piłkarskie resume powiatu proszowickiego 004 - ciekawe spotkania

(fot. ikp)

Proszowice, 10-09-2018

     Ubiegły weekend obfitował w ciekawe spotkania z udziałem zespołów piłkarskich z powiatu Proszowice. Najważniejsze wydarzenia minionego weekendu to jednak powrót Proszowianki na "fotel lidera" Klasy Okręgowej (Kraków 1), oraz kolejne derby naszego powiatu, w których Płomień rozgromił Milenium.

     Liderem Klasy Okręgowej znów jest Proszowianka Proszowice. Drużyna z miasta powiatowego straciła tę pozycję w ubiegłym tygodniu po niespodziewanej porażce z Pogonią Miechów. Okazja do pokazania, iż mecz z Pogonią to tylko "wypadek przy pracy" nadarzyła się w niedzielę 9 września. W ramach piątej kolejki KO (Kraków1) Proszowianka podejmowała u siebie silną Prądniczankę Kraków, która przed tym meczem znajdowała się zaledwie 2 miejsca w tabeli za Proszowianką.

     Zespół z Proszowic podobnie jak w meczu z Pogonią po trafieniu w samej końcówce pierwszej połowy schodził do szatni prowadząc 1:0. Druga połowa przebiegała pod dyktando bardzo brutalnej gry obydwu zespołów, której kulminacja nastąpiła w 69 minucie. Jeden z graczy Proszowianki otrzymał drugą żółtą kartkę (pierwszą zobaczył 2 minuty wcześniej) i musiał opuścić boisko. To sprawiło, że Prądniczanka poczuła szansę i zaatakowała dominujących dotychczas gospodarzy. Na szczęście drużyna z Proszowic nie dała sobie strzelić gola, a wręcz przeciwnie, już w doliczonym czasie gry sami trafili do bramki drużyny z Krakowa po raz drugi. W awansie na pozycję lidera Proszowiance pomógł także remis dotychczasowego lidera Zieleńczanki Zielonki z klubem LOT Balice (2:2).

     Ten weekend był bardzo nieudany dla naszych reprezentantów w A Klasie (Kraków1). Po raz czwarty w swoim czwartym meczu przegrała Wierzbowianka Wierzbno. Tym razem lepsi od drużyny z gminy Koniusza okazał się Partyzant Dojazdów (gm. Kocmyrzów-Luborzyca), który wygrał u siebie 3:1. Niemiłą niespodziankę swoim kibicom sprawiła Szreniawa Koszyce. Niedawny lider tej ligi uległ na wyjeździe Juvenii Prandocin (gm. Słomniki) 1:3. Wynik ten jest tym bardziej rozczarowujący, że Juvenia w trzech poprzednich meczach zanotowała... 3 porażki. Szreniawa traci do lidera już 5 punktów.

     Honor naszych reprezentantów w A Klasie obroniła Nadwiślanka Nowe Brzesko. Grająca w grupie Wieliczka Nadwiślanka rywalizowała w ubiegłą niedzielę na wyjeździe z Strażakiem Kokotów (gm. Wieliczka). Mecz zakończył się skromnym zwycięstwem drużyny z Nowego Brzeska 1:0.

     Tymczasem w krakowskiej B Klasie rywalizowała trójka spośród czwórki naszych reprezentantów. Iskra Pałecznica pauzowała w tej kolejce. W IV kolejce doszło do drugich już w tym sezonie derbów naszego powiatu. Podobnie jak w pierwszym tego typu meczu wysokie zwycięstwo odniósł w nich Płomień Kościelec. W I kolejce wygrali z Iskrą Pałecznica 6:1. Tym razem rozgromili na wyjeździe Milenium Radziemice aż... 9:1. Był to, zatem bardzo nieudany debiut w tym sezonie B Klasy na swoim boisku dla Milenium.

     Pozytywnie wypadł ostatni z naszych reprezentantów w tej lidze, czyli Agricola Klimontów. Zespół z Klimontowa zremisował u siebie z dotychczasowym liderem Orłem II Iwanowice 2:2. Był to pierwszy mecz w tym sezonie ligowym, którego drugi zespół Orła nie wygrał. Przegrali oni, co prawda ze Słomniczanką II Słomniki, jednak z powodu występu nieuprawnionego gracza w zespole ze Słomnik, mecz został zweryfikowany, jako walkower dla Orła.

Najbliższe mecze zespołów z naszego powiatu
(w nawiasach aktualne miejsca zespołów w lidze)

KO (Kraków 1)

VI kolejka (16.09 16:00): Grębałowianka Kraków (5) - Proszowianka Proszowice (1)

A Klasa (Kraków 1)

V kolejka (15.09 16:30): Wierzbowianka Wierzbno (13) - Galicja Raciborowice (5)
V kolejka (16.09 17:00): Szreniawa Koszyce (4) - Spartak Wielkanoc (8)

A Klasa (Wieliczka)

VI kolejka (15.09 17:00): Nadwiślanka Nowe Brzesko (4) - Piłkarz Podłęże (9)

B Klasa (Kraków 1)

V kolejka (15.09 16:00): Płomień Kościelec (2) - Słomniczanka II Słomniki (4)
V kolejka (15.09 17:00): LKS Polanowice (6) - Agricola Klimontów (8)
V kolejka (16.09 16:00): Iskra Pałecznica (10) - Milenium Radziemice (13)

Mateusz Gajda   idź do góry powrót


 warto pomyśleć?  
Ludzie są jak kwiaty; stworzeni do tego, aby się rozwijać.
(Andre Liege)
luty  27  sobota
luty  28  niedziela
marzec  1  poniedziałek
marzec  2  wtorek
DŁUGOTERMINOWE:


PRZYJACIELE  Internetowego Kuriera Proszowskiego
strona redakcyjna
regulamin serwisu
zespół IKP
dziennikarstwo obywatelskie
legitymacje prasowe
wiadomości redakcyjne
logotypy
patronat medialny
archiwum
reklama w IKP
hierarchia
parametry
miejsce prezentacji
ceny
przyjaciele
copyright © 2016-... Internetowy Kurier Proszowski; 2001-2016 Internetowy Kurier Proszowicki
Nr rejestru prasowego 47/01; Sąd Okręgowy w Krakowie 28 maja 2001
Nr rejestru prasowego 253/16; Sąd Okręgowy w Krakowie 22 listopada 2016

KONTAKT Z REDAKCJĄ
KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ