facebook
Piłkarskie resume powiatu proszowickiego 003 - nie w weekend

    Dzisiaj jest sobota, 27 lutego 2021 r.   (58 dzień roku) ; imieniny: Gagrieli, Liwii, Leonarda    
 |   serwis   |   wydarzenia   |   informacje   |   skarby Ziemi Proszowskiej   |   Redakcja   |   tv.24ikp.pl   |   działy autorskie   |   praca-Jobsora   | 
 |   kultura-oświata   |   sport   |   społeczeństwo   |   mieszkańcy   |   natura   |   w szerszej perspektywie   |   foto - relacje   | 

serwis IKP / sport / Piłkarskie resume powiatu proszowickiego 003 - nie w weekend
O G Ł O S Z E N I A


Piłkarskie resume powiatu proszowickiego 003 - nie w weekend

(fot. ikp)

Proszowice, 6-09-2018

     Wyjątkowo nie w weekend, a w środę 5 września rozegrane zostały mecze III kolejki krakowskiej B klasy. W tej kolejce pauzował dotychczasowy lider tej ligi, czyli Płomień Kościelec. Jednak pozostała trójka reprezentantów naszego powiatu musiała grać. Tego samego dnia w ramach Pucharu Polski rywalizowała także Nadwiślanka Nowe Brzesko.

     Jako, że piłkarze grający w B klasie oczywiście nie są zawodowcami, to konieczność gry w środku tygodnia sprawiła, że znaczna większość z nich musiała na mecz stawić się prosto z pracy, lub ze szkoły. Jednak, gdy piłka nożna jest czyjąś pasją, to jest gotowy zagrać o każdej porze.

     Środowe mecze wyszły dobrze dwójce z trójki zespołów z naszego powiatu, które musiały stanąć do rywalizacji tego dnia. Pierwsze punkty w tym sezonie i to od razu 3 zdobyła Iskra Pałecznica. Zawodnicy Iskry, którzy po raz pierwszy w tym sezonie zagrali u siebie pokonali Spartę Skrzeszowice (gm. Kocmyrzów-Luborzyca) 4:1. Dzięki temu zwycięstwu klub z Pałecznicy opuścił niechlubne ostatnie miejsce w lidze i awansował o 4 oczka w górę na miejsce 9.

     Zwyciężyli także gracze Agricoli Klimontów, którzy podejmowali Olimpię Czaple Wielkie (gm. Gołcza). Mecz zakończony wynikiem 1:0 dla Agricoli, to również pierwsze zwycięstwo tego zespołu w obecnym sezonie.

     Niestety porażkę zanotował ostatni z reprezentantów naszego powiatu, czyli Milenium Radziemice. Zespół z Radziemic uległ na wyjeździe drużynie Novi Narama (gm. Iwanowice) 0:4. Tym samym Milenium zmieniło Iskrę na ostatniej pozycji w tabeli. Płomień Kościelec, który pauzował, mimo nie rozgrywania meczu w tej kolejce spadł tylko o jedno miejsce. Kolejna IV kolejka zostanie rozegrana już tradycyjnie w sobotę i niedzielę.

Najbliższe mecze zespołów z naszego powiatu
(w nawiasach aktualne miejsca zespołów w lidze)

B Klasa (Kraków 1)

IV kolejka (9-09, 11,00): Agricola Klimontów (6) - Orzeł II Iwanowice (1)
IV kolejka (9-09, 15,00): Milenium Radziemice (13) - Płomień Kościelec (2)
Iskra Pałecznica pauzuje.

     Udany rewanż na zespole UKS Sygneczów (gm. Wieliczka) wzięła Nadwiślanka Nowe Brzesko. Zaledwie kilka dni temu zespoły grały ze sobą w lidze, wtedy zwyciężył zespół z Sygneczowa 3:2. Tym razem drużyny te rywalizowały w 2 rundzie Pucharu Polski grupy Kraków- Wieliczka.

     Nadwiślanka miała utrudnione zadnia, gdyż grała na wyjeździe. Mimo to udało się im utrzymać do końca spotkania korzystny wynik 1:1. Oznaczało to, iż o wyniku rozstrzygną rzuty karne. Lepsi w nich (4:3) byli gracze z Nowego Brzeska i to oni zagrają w 3 rundzie. Nie wiadomo na razie, kto będzie rywalem Nadwiślanki, gdyż jeden z meczy 2 rundy został przełożony i pary rundy 3 poznamy zapewne dopiero, gdy będziemy znać wszystkich jej uczestników. Wiadomo jednak, że swój 3 mecz w tej edycji PP Nadwiślanka zagra 19 września.

Mateusz Gajda   idź do góry powrót


 warto pomyśleć?  
Ludzie są jak kwiaty; stworzeni do tego, aby się rozwijać.
(Andre Liege)
luty  27  sobota
luty  28  niedziela
marzec  1  poniedziałek
marzec  2  wtorek
DŁUGOTERMINOWE:


PRZYJACIELE  Internetowego Kuriera Proszowskiego
strona redakcyjna
regulamin serwisu
zespół IKP
dziennikarstwo obywatelskie
legitymacje prasowe
wiadomości redakcyjne
logotypy
patronat medialny
archiwum
reklama w IKP
hierarchia
parametry
miejsce prezentacji
ceny
przyjaciele
copyright © 2016-... Internetowy Kurier Proszowski; 2001-2016 Internetowy Kurier Proszowicki
Nr rejestru prasowego 47/01; Sąd Okręgowy w Krakowie 28 maja 2001
Nr rejestru prasowego 253/16; Sąd Okręgowy w Krakowie 22 listopada 2016

KONTAKT Z REDAKCJĄ
KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ