facebook
Piłkarskie resume powiatu proszowickiego 003 - nie w weekend

    Dzisiaj jest wtorek, 20 sierpnia 2019 r.   (232 dzień roku) ; imieniny: Bernarda, Sabiny, Samuela    
 |   serwis   |   wydarzenia   |   informacje   |   skarby Ziemi Proszowskiej   |   Redakcja   |   tv.24ikp.pl   |   działy autorskie   | 
 |   kultura-oświata   |   sport   |   społeczeństwo   |   mieszkańcy   |   natura   |   w szerszej perspektywie   |   foto - relacje   | 

serwis IKP / sport / Piłkarskie resume powiatu proszowickiego 003 - nie w weekend
O G Ł O S Z E N I A
patronaty IKP


Piłkarskie resume powiatu proszowickiego 003 - nie w weekend

(fot. ikp)

Proszowice, 6-09-2018

     Wyjątkowo nie w weekend, a w środę 5 września rozegrane zostały mecze III kolejki krakowskiej B klasy. W tej kolejce pauzował dotychczasowy lider tej ligi, czyli Płomień Kościelec. Jednak pozostała trójka reprezentantów naszego powiatu musiała grać. Tego samego dnia w ramach Pucharu Polski rywalizowała także Nadwiślanka Nowe Brzesko.

     Jako, że piłkarze grający w B klasie oczywiście nie są zawodowcami, to konieczność gry w środku tygodnia sprawiła, że znaczna większość z nich musiała na mecz stawić się prosto z pracy, lub ze szkoły. Jednak, gdy piłka nożna jest czyjąś pasją, to jest gotowy zagrać o każdej porze.

     Środowe mecze wyszły dobrze dwójce z trójki zespołów z naszego powiatu, które musiały stanąć do rywalizacji tego dnia. Pierwsze punkty w tym sezonie i to od razu 3 zdobyła Iskra Pałecznica. Zawodnicy Iskry, którzy po raz pierwszy w tym sezonie zagrali u siebie pokonali Spartę Skrzeszowice (gm. Kocmyrzów-Luborzyca) 4:1. Dzięki temu zwycięstwu klub z Pałecznicy opuścił niechlubne ostatnie miejsce w lidze i awansował o 4 oczka w górę na miejsce 9.

     Zwyciężyli także gracze Agricoli Klimontów, którzy podejmowali Olimpię Czaple Wielkie (gm. Gołcza). Mecz zakończony wynikiem 1:0 dla Agricoli, to również pierwsze zwycięstwo tego zespołu w obecnym sezonie.

     Niestety porażkę zanotował ostatni z reprezentantów naszego powiatu, czyli Milenium Radziemice. Zespół z Radziemic uległ na wyjeździe drużynie Novi Narama (gm. Iwanowice) 0:4. Tym samym Milenium zmieniło Iskrę na ostatniej pozycji w tabeli. Płomień Kościelec, który pauzował, mimo nie rozgrywania meczu w tej kolejce spadł tylko o jedno miejsce. Kolejna IV kolejka zostanie rozegrana już tradycyjnie w sobotę i niedzielę.

Najbliższe mecze zespołów z naszego powiatu
(w nawiasach aktualne miejsca zespołów w lidze)

B Klasa (Kraków 1)

IV kolejka (9-09, 11,00): Agricola Klimontów (6) - Orzeł II Iwanowice (1)
IV kolejka (9-09, 15,00): Milenium Radziemice (13) - Płomień Kościelec (2)
Iskra Pałecznica pauzuje.

     Udany rewanż na zespole UKS Sygneczów (gm. Wieliczka) wzięła Nadwiślanka Nowe Brzesko. Zaledwie kilka dni temu zespoły grały ze sobą w lidze, wtedy zwyciężył zespół z Sygneczowa 3:2. Tym razem drużyny te rywalizowały w 2 rundzie Pucharu Polski grupy Kraków- Wieliczka.

     Nadwiślanka miała utrudnione zadnia, gdyż grała na wyjeździe. Mimo to udało się im utrzymać do końca spotkania korzystny wynik 1:1. Oznaczało to, iż o wyniku rozstrzygną rzuty karne. Lepsi w nich (4:3) byli gracze z Nowego Brzeska i to oni zagrają w 3 rundzie. Nie wiadomo na razie, kto będzie rywalem Nadwiślanki, gdyż jeden z meczy 2 rundy został przełożony i pary rundy 3 poznamy zapewne dopiero, gdy będziemy znać wszystkich jej uczestników. Wiadomo jednak, że swój 3 mecz w tej edycji PP Nadwiślanka zagra 19 września.

Mateusz Gajda   idź do góry powrót


 warto pomyśleć?  
Ból to słabość opuszczająca twoje ciało.
(mądrość ludowa)

sierpień  20  wtorek
sierpień  21  środa
sierpień  22  czwartek
sierpień  23  piątek
[18.00]   (Proszowice)
Walne Zebranie w Stowarzyszeniu "Gniazdo - Ziemia Proszowicka"
DŁUGOTERMINOWE:


PRZYJACIELE  Internetowego Kuriera Proszowskiego
strona redakcyjna
regulamin serwisu
zespół IKP
dziennikarstwo obywatelskie
legitymacje prasowe
wiadomości redakcyjne
logotypy
patronat medialny
archiwum
reklama w IKP
hierarchia
parametry
miejsce prezentacji
ceny
przyjaciele
copyright © 2016-... Internetowy Kurier Proszowski; 2001-2016 Internetowy Kurier Proszowicki
Nr rejestru prasowego 47/01; Sąd Okręgowy w Krakowie 28 maja 2001
Nr rejestru prasowego 253/16; Sąd Okręgowy w Krakowie 22 listopada 2016

KONTAKT Z REDAKCJĄ
KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ