facebook
Resume piłkarskiego weekendu powiatu proszowickiego 002 - słabo

    Dzisiaj jest sobota, 27 lutego 2021 r.   (58 dzień roku) ; imieniny: Gagrieli, Liwii, Leonarda    
 |   serwis   |   wydarzenia   |   informacje   |   skarby Ziemi Proszowskiej   |   Redakcja   |   tv.24ikp.pl   |   działy autorskie   |   praca-Jobsora   | 
 |   kultura-oświata   |   sport   |   społeczeństwo   |   mieszkańcy   |   natura   |   w szerszej perspektywie   |   foto - relacje   | 

serwis IKP / sport / Resume piłkarskiego weekendu powiatu proszowickiego 002 - słabo
O G Ł O S Z E N I A


Resume piłkarskiego weekendu powiatu proszowickiego 002 - słabo

(fot. ikp)

Proszowice, 3-09-2018

     Piłkarskie zespoły naszego powiatu 1 i 2 września rozegrały swoje kolejne mecze. Po raz pierwszy w tym sezonie mecz o punkty przegrała Proszowianka. Nie zachwycili także pozostali. Spośród 8 naszych seniorskich drużyn zwycięstwo odniósł jedynie Płomień Kościelec.

     Proszowianka, która grała na wyjeździe z beniaminkiem Klasy Okręgowej (Kraków1) - Pogonią Miechów przegrała 1:2. Przez długi czas nic nie wskazywało na to, iż Pogoń urwie dotychczasowemu liderowi ligi choćby punkt. Najpierw Proszowianka objęła prowadzenie w doliczonym czasie gry pierwszej połowy, a później kontrolowała grę, przez niemal całą drugą część meczu. Jednak drużynie z Proszowic nie udało się utrzymać korzystnego rezultatu.

     Gospodarze najpierw wyrównali w 83 minucie. Minutę później Proszowianka, co prawda miała świetną sytuację, by znów wyjść na prowadzenie, lecz przeciwników uratował świetną interwencją bramkarz. W 86 minucie Pogoń strzeliła drugą bramkę i już spokojnie "dowiozła" wynik do końca, mając nawet w samej końcówce szansę na trzecie trafienie. Proszowianka tym samym spadła na 2 miejsce w lidze, lecz ich najgroźniejszy w tym momencie sezonu rywal, czyli Zieleńczanka Zielonki także po raz pierwszy nie zdobyła trzech punktów - zremisowała tylko 1:1 z Sokołem Kocmyrzów. Proszowianka traci, zatem do rywali z Zielonki tylko 1 punkt.

     W A klasie (Kraków1) również liderem nie jest już zespół z naszego powiatu. Szreniawa Koszyce po remisie u siebie ze Strażakiem Goszcza (gm. Kocmyrzów-Luborzyca) 2:2 spadła na 3 miejsce. Drugi nasz reprezentant w tej lidze Wierzbowianka Wierzbno w swoim 3 meczu w tym sezonie przegrała... po raz 3. Tym razem zespół z Wierzbna uległ na wyjeździe 3:5 drużynie Jastrzębiec Książ Wielki. Wierzbowianka tylko dzięki lepszemu od rywali bilansowi bramek zajmuje w lidze 12 miejsce na 14 uczestniczących zespołów.

     W tej samej klasie rozgrywkowej w grupie Wieliczka drugą porażkę w czwartym meczu odniosła Nadwiślanka Nowe Brzesko. Drużyna z Nowego Brzeska uległa u siebie UKS-owi Sygneczów (gm. Wieliczka) 2:3. Warto przypomnieć, że już w środę te zespoły, znów ze sobą zagrają. Tym razem spotkają się w 2 rundzie PP grupy Kraków-Wieliczka.

     Najwięcej naszych reprezentantów rywalizuje w B Klasie (Kraków1). Jednak w ten weekend spośród czwórki naszych zagrała tylko trójka. Mecz Milenium Radziemice z LKS Niedźwiedź II (gm. Słomniki), który miał odbyć się w Radziemicach, został odwołany z powodu braku protokołu odbioru boiska. W momencie, w którym to piszę nie wiadomo jeszcze, czy mecz zostanie rozegrany w innym terminie, czy zakończy się walkowerem dla gości. Nie wiadomo, także, co będzie z kolejnymi meczami, które mają zostać rozegrane na boisku Milenium.

     Remisem 1:1 zakończył się jedyny sobotni mecz w tej lidze, w którym Agricola Klimontów grała na wyjeździe z Maszycanką Maszyce (gm. Skała). 3:0 zwyciężył natomiast Płomień Kościelec, który mierzył się w Skrzeszowicach (gm. Kocmyrzów-Luborzyca) z tamtejszą Spartą. Dzięki temu zwycięstwu Płomień awansował na pozycję lidera ligi. Drugiej porażki w sezonie doznała niestety Iskra Pałecznica, która także na wyjeździe uległa Olimpii Czaple Wielkie (gm. Gołcza) 1:3 i obecnie zajmuje ostatnią pozycję w tej grupie B Klasy.

Mecze zespołów z naszego powiatu w przyszłym tygodniu
(w nawiasach obecne miejsca zespołów w lidze)

KO (Kraków1)

V kolejka: Proszowianka Proszowice (2) - Prądniczanka Kraków (4)

A Klasa (Kraków1)

IV kolejka: Partyzant Dojazdów (2) - Wierzbowianka Wierzbno (12)
IV kolejka: Juvenia Prandocin (13) - Szreniawa Koszyce (3)

A Klasa (Wieliczka)

V kolejka: Strażak Kokotów (14) - Nadwiślanka Nowe Brzesko (6)

B Klasa (Kraków1)

III kolejka: Iskra Pałecznica (13) - Sparta Skrzeszowice (6)
III kolejka: Novi Narama (11) - Milenium Radziemice (12)
III kolejka: Agricola Klimontów (9) - Olimpia Czaple Wielkie (8)
Płomień Kościelec pauzuje.

Mateusz Gajda   idź do góry powrót


 warto pomyśleć?  
Ludzie są jak kwiaty; stworzeni do tego, aby się rozwijać.
(Andre Liege)
luty  27  sobota
luty  28  niedziela
marzec  1  poniedziałek
marzec  2  wtorek
DŁUGOTERMINOWE:


PRZYJACIELE  Internetowego Kuriera Proszowskiego
strona redakcyjna
regulamin serwisu
zespół IKP
dziennikarstwo obywatelskie
legitymacje prasowe
wiadomości redakcyjne
logotypy
patronat medialny
archiwum
reklama w IKP
hierarchia
parametry
miejsce prezentacji
ceny
przyjaciele
copyright © 2016-... Internetowy Kurier Proszowski; 2001-2016 Internetowy Kurier Proszowicki
Nr rejestru prasowego 47/01; Sąd Okręgowy w Krakowie 28 maja 2001
Nr rejestru prasowego 253/16; Sąd Okręgowy w Krakowie 22 listopada 2016

KONTAKT Z REDAKCJĄ
KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ