Dzisiaj jest czwartek, 20 czerwca 2019 r.   (171 dzień roku) ; imieniny: Bogny, Rafaeli, Rafała Ś. Dzień Uchodźcy
 |   serwis   |   wydarzenia   |   informacje   |   skarby Ziemi Proszowskiej   |   Redakcja   |   tv.24ikp.pl   |   działy autorskie   |
 |   kultura-oświata   |   sport   |   społeczeństwo   |   mieszkańcy   |   natura   |   w szerszej perspektywie   |   foto - relacje   |

serwis IKP / sport / Resume piłkarskiego weekendu powiatu proszowickiego 002 - słabo
O G Ł O S Z E N I A
patronaty IKP

(fot. ikp)

Proszowice, 3-09-2018

Piłkarskie zespoły naszego powiatu 1 i 2 września rozegrały swoje kolejne mecze. Po raz pierwszy w tym sezonie mecz o punkty przegrała Proszowianka. Nie zachwycili także pozostali. Spośród 8 naszych seniorskich drużyn zwycięstwo odniósł jedynie Płomień Kościelec.

Proszowianka, która grała na wyjeździe z beniaminkiem Klasy Okręgowej (Kraków1) - Pogonią Miechów przegrała 1:2. Przez długi czas nic nie wskazywało na to, iż Pogoń urwie dotychczasowemu liderowi ligi choćby punkt. Najpierw Proszowianka objęła prowadzenie w doliczonym czasie gry pierwszej połowy, a później kontrolowała grę, przez niemal całą drugą część meczu. Jednak drużynie z Proszowic nie udało się utrzymać korzystnego rezultatu.

Gospodarze najpierw wyrównali w 83 minucie. Minutę później Proszowianka, co prawda miała świetną sytuację, by znów wyjść na prowadzenie, lecz przeciwników uratował świetną interwencją bramkarz. W 86 minucie Pogoń strzeliła drugą bramkę i już spokojnie "dowiozła" wynik do końca, mając nawet w samej końcówce szansę na trzecie trafienie. Proszowianka tym samym spadła na 2 miejsce w lidze, lecz ich najgroźniejszy w tym momencie sezonu rywal, czyli Zieleńczanka Zielonki także po raz pierwszy nie zdobyła trzech punktów - zremisowała tylko 1:1 z Sokołem Kocmyrzów. Proszowianka traci, zatem do rywali z Zielonki tylko 1 punkt.

W A klasie (Kraków1) również liderem nie jest już zespół z naszego powiatu. Szreniawa Koszyce po remisie u siebie ze Strażakiem Goszcza (gm. Kocmyrzów-Luborzyca) 2:2 spadła na 3 miejsce. Drugi nasz reprezentant w tej lidze Wierzbowianka Wierzbno w swoim 3 meczu w tym sezonie przegrała... po raz 3. Tym razem zespół z Wierzbna uległ na wyjeździe 3:5 drużynie Jastrzębiec Książ Wielki. Wierzbowianka tylko dzięki lepszemu od rywali bilansowi bramek zajmuje w lidze 12 miejsce na 14 uczestniczących zespołów.

W tej samej klasie rozgrywkowej w grupie Wieliczka drugą porażkę w czwartym meczu odniosła Nadwiślanka Nowe Brzesko. Drużyna z Nowego Brzeska uległa u siebie UKS-owi Sygneczów (gm. Wieliczka) 2:3. Warto przypomnieć, że już w środę te zespoły, znów ze sobą zagrają. Tym razem spotkają się w 2 rundzie PP grupy Kraków-Wieliczka.

Najwięcej naszych reprezentantów rywalizuje w B Klasie (Kraków1). Jednak w ten weekend spośród czwórki naszych zagrała tylko trójka. Mecz Milenium Radziemice z LKS Niedźwiedź II (gm. Słomniki), który miał odbyć się w Radziemicach, został odwołany z powodu braku protokołu odbioru boiska. W momencie, w którym to piszę nie wiadomo jeszcze, czy mecz zostanie rozegrany w innym terminie, czy zakończy się walkowerem dla gości. Nie wiadomo, także, co będzie z kolejnymi meczami, które mają zostać rozegrane na boisku Milenium.

Remisem 1:1 zakończył się jedyny sobotni mecz w tej lidze, w którym Agricola Klimontów grała na wyjeździe z Maszycanką Maszyce (gm. Skała). 3:0 zwyciężył natomiast Płomień Kościelec, który mierzył się w Skrzeszowicach (gm. Kocmyrzów-Luborzyca) z tamtejszą Spartą. Dzięki temu zwycięstwu Płomień awansował na pozycję lidera ligi. Drugiej porażki w sezonie doznała niestety Iskra Pałecznica, która także na wyjeździe uległa Olimpii Czaple Wielkie (gm. Gołcza) 1:3 i obecnie zajmuje ostatnią pozycję w tej grupie B Klasy.