facebook
AP Nowa Proszowianka zna rywali

    Dzisiaj jest niedziela, 20 stycznia 2019 r.   (20 dzień roku) ; imieniny: Fabioli, Miły, Sebastiana    
 |   serwis   |   wydarzenia   |   informacje   |   skarby Ziemi Proszowskiej   |   Redakcja   |   tv.24ikp.pl   |   działy autorskie   | 
 |   kultura-oświata   |   sport   |   społeczeństwo   |   mieszkańcy   |   natura   |   w szerszej perspektywie   |   foto - relacje   | 

serwis IKP / sport / AP Nowa Proszowianka zna rywali
O G Ł O S Z E N I A
patronaty IKP


AP Nowa Proszowianka zna rywali

(fot. AP Nowa Proszowianka)

Proszowice, 23-07-2018

     Przed młodymi piłkarzami z proszowskiego klubu dwa prestiżowe turnieje. Pierwszy z nich to Minimundial, w którym gracze klubu powalczą o tytuł najlepszych w Małopolsce. Później w ramach świętowania obchodów 660 rocznicy nadania praw miejskich Proszowicom, Proszowianka będzie gospodarzem turnieju Stanek Machinery Summer Cup.

     Faza finałowa Małopolskiego Minimundialu, czyli rozgrywek o Puchar Marszałka Województwa Małopolskiego, o którym pisałem przed kilkoma dniami, trwa już w najlepsze, jednak grupa B, w której są gracze Proszowianki rozpocznie zmagania, jako ostatnia, dokładnie 23 lipca o godzinie 10:00. Mecze, których gospodarzem jest powiat krakowski, rozegrane zostaną w Zabierzowie.

(fot. twojsacz.pl)

     Pisząc poprzedni artykuł nie wiedziałem jeszcze, z kim dokładnie zagra zespół z Proszowic, znane były tylko powiaty, które reprezentować będą rywale naszego klubu. Dziś, już wiemy, iż będą to Orły Ruczaj (miasto Kraków), UKS Górnik Libiąż (pow. chrzanowski), oraz KS Raba Dobczyce (pow. myślenicki).

     W dniach 17-19 sierpnia to Proszowice będą gościć turniej piłkarski. W Stanek Machinery Summer Cup udział weźmie 16 zespołów z Polski i zagranicy. 3 spośród nich: Akademia Piłkarska Nowa Proszowianka, Lech Poznań Football Academy Rzeszów, oraz FC Karpaty Lviv wystawią po 2 składy, więc w turnieju tak naprawdę wystartuje 18 drużyn. W rywalizacji udział wezmą chłopcy urodzeni w roku 2009.

(fot. UGiM Proszowice)

     Kilka dni temu w Biłgoraju, gdzie akademia Proszowianki, przebywa obecnie na obozie przygotowawczym odbyło się losowanie 2 grup, w których toczyć się będzie rywalizacja w czasie turnieju. Wśród uczestników, którzy wezmą udział w turnieju są min. akademie takich klubów jak: Hutnik Kraków, Bruk-Bet Termalica Nieciecza, czy AP Jagiellonia Białystok 2009. Wśród 16 zespołów, które powalczą o końcowy sukces są także 2 zespoły z zagranicy: FC Karpty Lviv z Ukrainy, oraz SM "Tauras" 2009 Kowno z Litwy.

     Obydwa turnieje w których wezmą udział juniorzy proszowickiego klubu będą dobrą lekcją futbolu i miejmy nadzieje, iż zaowocują tym, iż w przyszłości, gdy uczestnicy tych turniejów dorosną, będą reprezentować jeszcze wyższy poziom piłkarski, niż ich starsi koledzy reprezentujący obecnie barwy Proszowianki.

Mateusz Gajda   

(fot. AP Nowa Proszowianka)idź do góry powrót


 warto pomyśleć?  
Raj nie jest z tego świata, ale są na nim jego fragmenty.
(Anonim)
styczeń  20  niedziela
[12.15]   (Proszowice)
Zimowa opowieść - teatrzyk
styczeń  21  poniedziałek
[...]   (Proszowice)
Ferie w mieście 2019 z CKiW
styczeń  22  wtorek
[...]   (Proszowice)
Ferie w mieście 2019 z CKiW
[18.00]   (Kraków)
Gościem Klubu będzie Wojciech Bonowicz - spotkanie w KKW
styczeń  23  środa
[...]   (Proszowice)
Ferie w mieście 2019 z CKiW
DŁUGOTERMINOWE:


PRZYJACIELE  Internetowego Kuriera Proszowskiego
strona redakcyjna
regulamin serwisu
zespół IKP
dziennikarstwo obywatelskie
legitymacje prasowe
wiadomości redakcyjne
logotypy
patronat medialny
archiwum
reklama w IKP
hierarchia
parametry
miejsce prezentacji
ceny
przyjaciele
copyright © 2016-... Internetowy Kurier Proszowski; 2001-2016 Internetowy Kurier Proszowicki
Nr rejestru prasowego 47/01; Sąd Okręgowy w Krakowie 28 maja 2001
Nr rejestru prasowego 253/16; Sąd Okręgowy w Krakowie 22 listopada 2016

KONTAKT Z REDAKCJĄ
KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ