Istota klubu sportowego to praca z młodzieżą

(fot. LKS Nadwiślanka Nowe Brzesko - fb)

Nowe Brzesko, 11-07-2018

     Na trwających nadal mistrzostwach świata nasza kadra nie spełniła pokładanych w niej oczekiwań. Jednak, czy scenariusz meczu otwarcia, meczu o wszystko i meczu o honor musi być powtarzany na każdych kolejnych mistrzostwa globu na które uda nam się zakwalifikować w XXI wieku. Otóż nie i kluczem do sukcesu wydaje się być trening młodzieży.

Największy nacisk kładziemy na szkolenie młodzieży. Młodzież to sens tego klubu, mówi pan Wojciech Hajdaś, trener młodzieży, oraz wiceprezes klubu LKS Nadwiślanka Nowe Brzesko. Faktycznie, łatwo zauważyć, iż ta wypowiedź to prawda. Świadczy o tym np. profesjonalny sprzęt, oraz boisko na którym młodzi fani polskiej kadry mogą zbierać pierwsze szlify zawodowego futbolu.

     Jednak najważniejszym argumentem, który powinien zachęcić rodziców do zapisania swoich pociech do Nadwiślanki są trenerzy pracujący w klubie. Nieprzypadkowo na pytanie: Dlaczego warto się do państwa zapisać? wiceprezes Hajdaś jako pierwszą rzecz wymienił właśnie kadrę trenerską, są to wszak wykształceni trenerzy, absolwenci krakowskiego AWF-u, posiadający wszelkie uprawnienia do szkolenia młodzieży. Mówi także, że rodziców zachęcić mogą niskie składki, oraz to, że klub nie troszczy się o swoich podopiecznych tylko pod względem sportowym, ale dbają także o to by sport nie sprawił, że chłopcy opuszczą się w nauce.

     Do klubu można zapisać się przez cały rok, lecz warto to zrobić właśnie teraz, kiedy ruszył nabór przed nowym sezonem, da to szansę nowym piłkarzom na rozpoczęcie treningów z drużyną jeszcze przed rozpoczęciem rozgrywek. Treningi dla juniorów (urodzonych od 2000 do 2003) i trampkarzy (2004-2005) startują już 16 lipca, a dla młodszych grup wiekowych na początku sierpnia.

     Warto zauważyć, że w obecnej na mistrzostwach świata kadrze Adama Nawałki, był tylko jeden piłkarz urodzony w Małopolsce, czyli Michał Pazdan. Może jednak któregoś dnia na mundialu zagra, których z wychowanków Nadwiślanki. Władze klubu gorąco w to wierzą.

Mateusz Gajda   

(fot. nowe-brzesko.pl)
Artykuł pochodzi ze strony: Internetowego Kuriera Proszowskiego
Zapraszamy: http://www.24ikp.pl/serwis/sport/20180711nadwislanka/art.php