Wielkie kibicowanie w Proszowicach

(fot. nadesłane)

Proszowice, 9-01-2018

     W sobotę 6 stycznia Proszowice, po raz kolejny, kibicowały Kamilowi Stochowi oraz polskim skoczkom w 66. Turnieju Czterech Skoczni. O godzinie 17 w Kawiarni Muzealna i na płycie Rynku spotkało się ok. 200 osób, w tym członkowie FanKlubu, Burmistrz Gminy i Miasta Proszowice Grzegorz Cichy, mieszkańcy Gminy i Miasta Proszowice, druhowie OSP Łaganów oraz goście z Zabrza i Siemianowic Śląskich. Relacje z sobotniego wydarzenia kilkakrotnie emitowały na żywo stacje telewizyjne: TVP Info, Polsat i TVN 24.

     Najmłodsi kibice otrzymali od Burmistrza upominki w postaci toreb, oficjalnych kolorowanek miasta Proszowice i eko-kredek. Na placu przy Muzealnej stanął telebim sfinansowany przez firmę EICHLER AUTOMATIC. W przerwie, pod rozłożonym namiotem, można było skosztować kiełbasy z grilla, ufundowanej przez Gminę Proszowice.

     W całych Proszowicach rozbrzmiewały okrzyki radości, a podczas skoków oddawanych przez Polaków, każdy z kibicujących trzymał kciuki na stojąco. Po wspaniałym zwycięstwie naszego rodaka - Kamila Stocha, wszyscy kibice na północnej pierzei proszowickiego Rynku dwukrotnie odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego - pierwszy raz za wygraną w konkursie w Bischofshofen, a drugi raz za zwycięstwo w całym Turnieju Czterech Skoczni.

     Radość z wygranej była tym większa, że Kamil, jako drugi zawodnik w 66-letniej historii Turnieju, wygrał wszystkie cztery konkursy, wcześniej udało się to jedynie Svenowi Hannawaldowi w sezonie 2001/2002.

     Wieczorem odbyła się również Gala Finałowa plebiscytu przeglądu sportowego na Najlepszego Sportowca. Tytuł ten zdobył nie kto inny jak Kamil Stoch, a w jego imieniu statuetkę odebrała żona Ewa Bilan-Stoch z Proszowic.

Naszemu Honorowemu Obywatelowi, Kamilowi Stochowi serdecznie gratulujemy i życzmy dalszych sukcesów zawodowych.

Anna Rokicińska   

Artykuł pochodzi ze strony: Internetowego Kuriera Proszowskiego
Zapraszamy: http://www.24ikp.pl/serwis/sport/20180109wielkie/art.php