facebook
XVII Wielkie Derby Krwiodawców Krakowa w Proszowicach

    Dzisiaj jest poniedziałek, 17 grudnia 2018 r.   (351 dzień roku) ; imieniny: Jolanty, Łukasza, Olimpii Polski Dzień bez Przekleństw    
 |   serwis   |   wydarzenia   |   informacje   |   skarby Ziemi Proszowskiej   |   Redakcja   |   tv.24ikp.pl   |   działy autorskie   | 
 |   kultura-oświata   |   sport   |   społeczeństwo   |   mieszkańcy   |   natura   |   w szerszej perspektywie   |   foto - relacje   | 

serwis IKP / sport / XVII Wielkie Derby Krwiodawców Krakowa w Proszowicach
O G Ł O S Z E N I A
patronaty IKP


XVII Wielkie Derby Krwiodawców Krakowa w Proszowicach


Proszowice, 13-10-2017

     Zarząd Pierwszego Klubu Honorowych Dawców Krwi Cracovia Pasy informuje o XVII meczu derbowym krwiodawców Cracovii i Wisły na stadionie miejskim w Proszowicach w sobotę, 14 października o godz. 14.00.

     Temu wydarzeniu będzie towarzyszyła w poniedziałek na Placu Szczepańskim w Krakowie Akcja Krwiodawstwa w godz. 11.00-15.00, a krew będzie pobierana w ambulansie RCKiK Kraków.

(fot. nadesłane)

     Po Wielkich Derbach Krwiodawców Krakowa w Proszowicach odbędzie się w Krakowie o godz. 19.00 spotkanie uczestników meczu w klubie Prestige, którego właściciel Arkadiusz Michaluk zaprasza uczestników meczu na gratisowe piwo.

     Przed meczem odegrane zostaną hymny Cracovii i Wisły. Mecz 2x45 min. będą sędziowali Wojciech Łężniak i Stanisław Sobór. Mecz rozpoczną kopnięciem piłki burmistrz Proszowic Grzegorz Cichy i prezes krwiodawców Cracovii Andrzej Tychoniak.

     Drużyny w meczu derbowym będą rywalizowały o puchar przechodni "Kropla Krwi" ufundowany przez prezesa klubu HDK Cracovia Pasy Andrzeja Tychoniaka. Puchar został zaprojektowany przez krwiodawcę Cracovii Andrzeja Kaszę, a wykonany przez artystę z Krosna Witolda Śliwińskiego (firma Decor).

     Puchar dla zwycięzców ufundowali: Przewodniczący Rady Miasta Krakowa Bogusław Kośmider i burmistrz Gminy i Miasta Proszowice Grzegorz Cichy. Puchary równorzędne dla obydwu zespołów ufundował marszałek województwa małopolskiego Jacek Krupa: Puchar Prezesa MZPN Ryszarda Niemca, Puchar Fair Play właściciel klubu Prestige Arkadiusz Michaluk.

     Statuetki otrzymają najlepsi zawodnicy krwiodawców Cracovii i krwiodawców Wisły oraz sędziowie tego bezkrwawego pojedynku. Wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowe dyplomy. Puchary, statuetki i dyplomy będzie wręczał prezes krwiodawców Cracovii Andrzej Tychoniak z burmistrzem Grzegorzem Cichym oraz Norbert Kaczmarczyk.

(fot. nadesłane)

     Pierwszy Klub HDK Cracovia Pasy jak zwykle zaprosił Klub Krwiodawców HDK PCK Wisły Kraków do rozegrania tradycyjnego meczu derbowego krwiodawców. Zazwyczaj mecze derbowe krwiodawców rozgrywane są w okolicy meczu derbowego pierwszych jedenastek. W sierpniu odbył się pierwszy mecz derbowy pierwszych jedenastek Cracovii i Wisły, a następny w grudniu.

     Zaproszono kibiców obydwu klubów do oddawania krwi w ambulansie do poboru krwi na Placu Szczepańskim w Krakowie w dniu 16 października w godz. 11.00-15.00. Krwiodawcy Cracovii i Wisły są bardzo dalecy od "krwawego rozstrzygania konfliktów" pomiędzy kibicami obydwu klubów na ulicach i osiedlach "królewskiego miasta Krakowa" i wolą tę kwestię rozstrzygać na zielonej murawie. "Akcja Krwiodawstwa i Pojednania Kibiców" jest prowadzona przez Cracovia Pasy w ramach wdzięczności za wierne kibicowanie dla "Największego Kibica i Sympatyka Cracovii" Św. Jana Pawła II.

     Inicjatywa rozstrzygania sporów kibiców i tego kto jest lepszy na zielonej murawie ma genezę od początku powstania Pierwszego Klubu Honorowych Dawców Krwi "Cracovia Pasy" w 2005 r. Kibice krwiodawcy krakowskich klubów pokażą jak ważne dla obydwu stron jest święto futbolu rozgrywając już niejednokrotnie "pokojowe mecze" bez rozlewu krwi.

     W bilansie rozegranych 16 meczy krwiodawców wyniki korzystne dla Cracovia Pasy: 12 zwycięstw, 1 remis, 3 wygrane krwiodawców Wisły w bramkach 66:44.

red.   

Źródło: Prezes Krwiodawców Cracovii, Andrzej Tychoniakidź do góry powrót


 warto pomyśleć?  
Raj nie jest z tego świata, ale są na nim jego fragmenty.
(Anonim)
grudzień  17  poniedziałek
grudzień  18  wtorek
grudzień  19  środa
grudzień  20  czwartek
DŁUGOTERMINOWE:


PRZYJACIELE  Internetowego Kuriera Proszowskiego
strona redakcyjna
regulamin serwisu
zespół IKP
dziennikarstwo obywatelskie
legitymacje prasowe
wiadomości redakcyjne
logotypy
patronat medialny
archiwum
reklama w IKP
hierarchia
parametry
miejsce prezentacji
ceny
przyjaciele
copyright © 2016-... Internetowy Kurier Proszowski; 2001-2016 Internetowy Kurier Proszowicki
Nr rejestru prasowego 47/01; Sąd Okręgowy w Krakowie 28 maja 2001
Nr rejestru prasowego 253/16; Sąd Okręgowy w Krakowie 22 listopada 2016

KONTAKT Z REDAKCJĄ
KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ