Dzisiaj jest środa, 17 stycznia 2018 r.   (17 dzień roku) ; imieniny: Antoniego, Henryki, Mariana
 |   serwis   |   wydarzenia   |   informacje   |   skarby Ziemi Proszowskiej   |   Redakcja   |   tv.24ikp.pl   |   działy autorskie   |
 |   kultura-oświata   |   sport   |   społeczeństwo   |   mieszkańcy   |   natura   |   w szerszej perspektywie   |   foto - relacje   |

serwis IKP / sport / Milenium z Radziemic na wyjeździe w Polanowicach
O G Ł O S Z E N I A
patronaty IKP

drużyna Milenium z Radziemic przed meczem, po raz pierwszy w nowych koszulkach (fot. Zbigniew Pałetko)
trener Marcin Wącowicz i stoper Adam Nowak (fot. Zbigniew Pałetko)

Radziemice, 12-09-2017

W niedzielę, 10 września o 17:00 LKS Milenium Radziemice rozegrało 3. mecz Krakowskiej Klasy C, tym razem przeciwnikiem był LKS Polanowice w Polanowicach.

W pierwszej połowie obydwie drużyny stwarzały sobie okazję do zdobycia bramki, przy wyraźnej przewadze młodych zawodników z Milenium. Jednak przez nieskuteczność zespoły schodziły na przerwę przy wyniku 0:0.

W drugiej połowie gra Milenium wyglądała bardzo dobrze, zespół z Radziemic zdecydowanie przeważał, stwarzał sobie bardzo dużo sytuacji strzeleckich. Wydawało się, że w końcu wpadnie "coś" do bramki przeciwnika. Niestety jak to mówi stare przysłowie niewykorzystane okazje lubią się mścić. Tak też się stało tym razem.

Po kontrataku ze strony Polanowic w ostatnich minutach meczu rywale strzelili bramkę na 1:0. Takim też wynikiem zakończył się mecz. Pomimo porażki był to zdecydowanie najlepszy dotychczasowy mecz Milenium, na który przyjechało kilkudziesięciu kibiców z gminy Radziemice.

Przeciwnik LKS Polanowice jest liderem rozgrywek w grupie i grał na swoim boisku. Klub istnieje już ok. 20. lat. Dodajmy, że na terenie gminy Słomniki jest, aż 5 zespołów klubowych piłki nożnej. Do dyspozycji maja 7 boisk pełnowymiarowych. Radziemianie nie mają ani jednego boiska, na którym mogliby przeprowadzać rozgrywki i trenować. Klubowe rozgrywki odbywają na wynajętym przez Gminę Radziemice w Pałecznicy, płacąc każdorazowo 100 zł za wynajęcie boiska.

Pochwała należą się Grzegorzowi Śliwa - ostoi obrony drużyny. Kolejnym zawodnikiem, którego trzeba pochwalić był pomocnik - Michał Szarlej, który wykazał się dużą kreatywnością i determinacją. Oby tak dalej zespół grał, pod kierunkiem trenera Marcina Wącowicza.