facebook
Nowe Milenium mimo wszystko działa

    Dzisiaj jest wtorek, 19 grudnia 2018 r.   (352 dzień roku) ; imieniny: Beniaminy, Dariusza, Gabrieli    
 |   serwis   |   wydarzenia   |   informacje   |   skarby Ziemi Proszowskiej   |   Redakcja   |   tv.24ikp.pl   |   działy autorskie   | 
 |   kultura-oświata   |   sport   |   społeczeństwo   |   mieszkańcy   |   natura   |   w szerszej perspektywie   |   foto - relacje   | 

serwis IKP / sport / Nowe Milenium mimo wszystko działa
O G Ł O S Z E N I A
patronaty IKP


Nowe Milenium mimo wszystko działa

rezerwowi zawodniczy Millenium w oczekiwaniu na kolejnego gola (fot. Zbigniew Pałetko)
skuteczna obrona Bartosza Śliwy (fot. Zbigniew Pałetko)
jeden z najlepszych zawodników drużyny zmartwiony wynikiem meczu (fot. Zbigniew Pałetko)
kapitan drużyny Marcin Śliwa (fot. Zbigniew Pałetko)
zawodnik Nowego Milenium w Radziemic Szymon Sikora w nowym dresie (fot. Zbigniew Pałetko)
Krzysztof Nowak (fot. Zbigniew Pałetko)

Radziemice, 26-10-2016

     22 października 2016 r., zawodnicy klubu sportowego Nowe Milenium z Radziemic przystąpili do kolejnych rozgrywek w piłce nożnej w III Lidze Nike Playarena. Tym razem Nowe Millenium zmierzyć się musiało rywalem, Kaszel Tim z Krakowa, który okazał się przeciwnikiem wymagającym bowiem jest liderem Lidze Nike Playarena. Mecz odbył się w Krakowie, na Orliku szkolnym przy Rondzie Grzegórzeckim.

     Zaraz na rozpoczęcie meczu przeciwnicy zdobyli bramkę, chwile później Millenium doprowadziło do wyrównania po bramce Michała Wiśniewskiego. Gra była wyrównana gol za gol, lecz pod koniec pierwszej połowy przeciwnicy zdobyli dwie bramki i zawodnicy schodzili na przerwę przy wyniku 3-5.

     Druga połowa rozpoczęła się od gola strzelonego przez Marcina Śliwę na 4 do 5. Niestety później przez brak dyscypliny w obronie Milenium zaczęło traci bramki. Przez ostatnie 10 min zespół z Radziemic starał się odrobić przewagę przeciwnika strzelając aż 4 bramki. Zabrakło czasu na więcej. Mecz zakończył się kolejną, bo drugą porażką 8 do11 Milenium w ramach rozgrzewek Lidze Nike Playarena.

     Mimo tego, że gra w ofensywie wyglądała w miarę dobrze pomimo kilku niewykorzystanych okazji to gra w defensywie pozostawia wiele do życzenia. W poprzednim sezonie Milenium dużo lepiej radziło sobie w obronie niż w ataku. Zespół umiał bronić lepszymi przeciwnikami i zdobywając bramki z kontry. Zabrakło sportowej agresji w obronie! Zespół musi błędy poprawić jeżeli chce myśleć o wyjściu z 3 ligi. Dużym plusem w meczu jest gra Konrada Kocerby, który zmienił pozycję napastnika na obrońcę i mimo paru błędów był najpewniejszym filarem w defensywie. Najlepszym zawodnikiem atakującym był Michał Wiśniewski. Wyróżnić również należy bramkarza Bartosza Śliwę.

Skład drużyny Nowe Milenium: Bartek Śliwa, Grzegorz Śliwa, Adam Nowak, Szymon Sikora, Marcin Śliwa, Krzysztof Nowak Konrad Kocerba, Patryk Karwat, Michał Wiśniewski, Michał Szarlej.

Bramki strzelili: Konrad Kocerba - 1, Marcin Śliwa - 1, Krzysztof Nowak -1, Patryk Karwat - 1, Grzegorz Śliwa -1, Michał Szarlej - 1, Michał Wiśniewski - 2.

Sportowy klub Nowe Milenium z Radziemic po przegranym meczu z drużyną Kaszel Tim z Krakowa zajmuje drugie miejsce w III Lidze Nike Playarena.

     Nowe Milenium Radziemice powstało 12 grudnia 2015. Założycielami byli gimnazjaliści i licealiści. Rozgrywki w Lidze Nike Playarena odbywają się w grupach 6 osobowych, które reprezentują różne środowiska. Są to amatorskie grupy: studenci, licealiści oraz zawodnicy dorośli pracujący zawodowo. Każda drużyna ma indywidualna nazwę, czas trwania meczu jest wcześniej ustalony w granicach 60 do 90 minut.

     Zawodnicy Nowego Milenium przed jego założeniem w 2015 r., zwrócili się do Wójta Gminy w Radziemicach o wyrażenie zgody i wsparcie. Przyzwolenie, a jakże otrzymali, lecz oficjalnego zarejestrowania nie maja do dziś dnia. Nie maja również żadnego wsparcia. Za własne pieniądze zakupili koszulki firmowe z napisem Nowe Milenium z numerem zawodnika, buty i skarpety Adidas Milano. Koszty dojazdu na rozgrywki zawodnicy pokrywają z własnych pieniędzy lub korzystają z pomocy osób prywatnych. Ostatnio przy wsparciu rodziców zakupili firmowe dresy z Napisem Nowe Milenium.

     Torby sportowe dla piłkarzy koloru beżowego jak koszulki sponsorowało: Stowarzyszenie Kulturalne Radziemic oraz producent sprzętu turystycznego Sigma z Proszowic. Zawodnicy z Radziemic rozgrywki przeprowadza na zewnątrz, bowiem w gminie Radziemice nie ma ani jednego boiska ze sztuczną nawierzchnią. Gmina Koniusza obecnie buduje już czwarte boisku ze sztuczna nawierzchnią. Tym razem w Wierzbnie i do tego pełnowymiarowe.

Samorządowi Gminy w Radziemicach przypominamy, że w kampanii wyborczej 2014 r., obecny wójt Marek Słowiński solennie obiecywał, że w Radziemicach powstanie boisko ze sztuczna nawierzchnią - i co?

W folderze programu wyborczego pkt. 5 pan Marek Słowiński, wówczas kandydat na wójta w Radziemicach pisał: Gmina Radziemice powinna mieć prężnie działający klub sportowy... - i co?

Nie długo będzie dwa lata po wyborczych obietnicach a boiska ze sztuczna nawierzchnią jak nie było tak nie ma, a młodzież trenuje i rozgrywki odbywa na obcych boiskach - i co?

Zbigniew Pałetko   idź do góry powrót


 warto pomyśleć?  
Raj nie jest z tego świata, ale są na nim jego fragmenty.
(Anonim)
grudzień  19  środa
grudzień  20  czwartek
grudzień  21  piątek
grudzień  22  sobota
DŁUGOTERMINOWE:


PRZYJACIELE  Internetowego Kuriera Proszowskiego
strona redakcyjna
regulamin serwisu
zespół IKP
dziennikarstwo obywatelskie
legitymacje prasowe
wiadomości redakcyjne
logotypy
patronat medialny
archiwum
reklama w IKP
hierarchia
parametry
miejsce prezentacji
ceny
przyjaciele
copyright © 2016-... Internetowy Kurier Proszowski; 2001-2016 Internetowy Kurier Proszowicki
Nr rejestru prasowego 47/01; Sąd Okręgowy w Krakowie 28 maja 2001
Nr rejestru prasowego 253/16; Sąd Okręgowy w Krakowie 22 listopada 2016

KONTAKT Z REDAKCJĄ
KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ