facebook
Naturalne spalacze tłuszczu
Loading

    Dzisiaj jest poniedziałek, 19 marca 2018 r.   (78 dzień roku) ; imieniny: Aleksandryny, Józefa, Nicety    
 |   serwis   |   wydarzenia   |   informacje   |   skarby Ziemi Proszowskiej   |   Redakcja   |   tv.24ikp.pl   |   działy autorskie   | 
 |   kultura-oświata   |   sport   |   społeczeństwo   |   mieszkańcy   |   natura   |   w szerszej perspektywie   |   foto - relacje   | 

serwis IKP / sport / Naturalne spalacze tłuszczu
O G Ł O S Z E N I A
patronaty IKPNaturalne spalacze tłuszczu

(fot. nadesłane)

20-09-2016

     Bardzo dużo osób, które zaczynają się interesować się kulturystyką czy też rozważają używanie spalaczy tłuszczu. Warto o tym pamiętać, ponieważ nie zawsze spalacze tłuszczu występują pod postacią różnego rodzaju suplementów diety. Bardzo często możemy je tez spotkać w formie ogólnodostępnych produktów, które możemy kupić w każdym sklepie spożywczym. Niewiele osób jednak wie, jakie produkty możemy spokojnie uznać za naturalne spalacze tłuszczu. Poniższy artykuł, z pewnością przybliży państwu tę kwestię.

Przede wszystkim zielona herbata

     Picie zielonej herbaty, w znaczącym stopniu przyspiesza nasz metabolizm. Co za tym idzie, możemy śmiało powiedzieć, że zielona herbata, to jeden z naturalnych spalaczy tłuszczu. Musimy jednak też pamiętać o tym, że mimo iż jest to produkt ogólnodostępny, nie oznacza to, że przysłowiowo możemy pić ją bez opamiętania. Wszystko w nadmiarze, czy niezdrowych ilościach, może nam w ostatecznym rozrachunku zaszkodzić - mniej lub bardziej, ale zawsze.

Po drugie - przyprawy

     Mało kto wpadłby na to, że spalaczami tłuszczu mogą być także przyprawy - również te, których używamy codziennie. Jakie to przyprawy? Otóż przede wszystkim pieprz cayenne. Zawiera on aktywną substancję - kapsaicynę. Odpowiada ona w pierwszej kolejności za ostry smak. Musimy jednak wiedzieć, że jej spożycie, powoduje wzrost termogenezy w naszym organizmie. Co za tym idzie - zwiększa się zdolność do spalania tkanki tłuszczowej w naszym organizmie. Oczywiście, jak w przypadku każdego innego naturalnego spalacza tłuszczu, nie należy przesadzać z ilością spożywanego przez nas pieprzy cayenne.

     Innymi przyprawami, które także są naturalnymi spalaczami tłuszczu, są na przykład cynamon czy kurkuma. Kurkuma posiada między innymi taką właściwość, która w pierwszej kolejności odpowiada za zmniejszenie szybkości magazynowania się tłuszczu w komórkach wątroby. Poza tym, w znaczącym stopniu wspomaga metabolizm a co za tym idzie - także wykazuje pewne działania termogeniczne. Wpływa także w znaczącym stopniu na szybszą regenerację po dużym wysiłku. Cynamon z kolei, w dużej mierze odpowiada za stabilizację poziomu insuliny, w związku z tym - zmniejsza także apetyt na słodycze.

Spalacze tłuszczu w diecie i odżywianiu.

     Znając takie podstawowe zasady, jeśli chodzi o żywienie, jesteśmy w stanie nawet i bez specjalistycznych suplementów diety utrzymać piękną i zdrową sylwetkę. Warto jednak pamiętać też o tym, że sama dieta nie wystarczy, aby wymodelować piękną sylwetkę. Dlatego też dobrze jest połączyć ją z aktywnością fizyczną. Wówczas efekty z pewnością będą nas w pełni zadowalały.

red.   idź do góry powrót


 warto pomyśleć?  
Tylko miłość wie, jak to robić, aby dając innym, samemu się bogacić.
(Clemens Brentano)
marzec  19  poniedziałek
marzec  20  wtorek
[18.00]   (Kraków)
Polscy katolicy w dobie kryzysu w Kościele i 100-lecia odzyskania niepodległości - spotkanie w KKW
marzec  21  środa
marzec  22  czwartek
[...]   (Proszowice)
mija termin składania prac na konkurs "Pisanka wielkanocna"
DŁUGOTERMINOWE:
[wystawa fotograficzna]   Życie zakonne w średniowiecznym klasztorze
[do 30.04.2018]    (MBP Proszowice)


PRZYJACIELE  Internetowego Kuriera Proszowickiego
strona redakcyjna
regulamin serwisu
zespół IKP
dziennikarstwo obywatelskie
legitymacje prasowe
wiadomości redakcyjne
logotypy
patronat medialny
archiwum
reklama w IKP
hierarchia
parametry
miejsce prezentacji
ceny
przyjaciele
copyright © 2001-2016 Internetowy Kurier Proszowicki; 2016 Internetowy Kurier Proszowski
Nr rejestru prasowego 47/01; Sąd Okręgowy w Krakowie 28 maja 2001
Nr rejestru prasowego 253/16; Sąd Okręgowy w Krakowie 22 listopada 2016

KONTAKT Z REDAKCJĄ
KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ