Minister prosi o wsparcie

(fot. Arkadiusz Fularski)
(fot. Arkadiusz Fularski)

Proszowice, 19-10-2015

     W niedzielę 18 października 2015. w proszowickim domu kultury odbyło się spotkanie wyborcze zorganizowane przez Komitet Wyborczy Polskiego Stronnictwa Ludowego w Proszowicach. Gościem honorowym był minister pracy i polityki społecznej.

     Przybyłych licznie członków i sympatyków PSL przywitał Piotr Janczyk prezes Zarządu Powiatowego PSL w Proszowicach. Wśród gości nie zabrakło ministra pracy i polityki społecznej, samorządowców, w tym obecnych i byłych: starostów, radnych wojewódzkich i powiatowych, burmistrzów i wójtów, radnych gminnych i sołtysów, wieli mieszkańców powiatu.

     Po przywitaniu zaproszonych prezes powiatowy PSL zaprezentował sylwetki kandydatów PSL ubiegających się o mandaty poselskie i senatorskie w okręgu nr 15 czyli tzw. tarnowsko-proszowickim (powiat proszowicki należy do okręgu nr 15). Jak powiedział prezes Janczyk, PSL w okręgu "tarnowsko-proszowickim" jeszcze nigdy nie było tak "silnej" listy, na której skupiałoby się tak wielu doświadczonych kandydatów ubiegających się o mandaty poselskie i senatorski.

     Jako pierwszy z kandydatów głos zabrał obecny minister pracy i polityki społecznej. - Jestem dumny, że mogę być liderem listy na której jest wójt Marcin Gaweł, doświadczony i skuteczny samorządowiec. To dzięki takim samorządowcom, jak wójtowie Pałecznicy i Radziemic powiat proszowicki zmienia swoje oblicze na lepsze. Staramy się nie bić piany, tylko małymi krokami realizować cele, jakie wyznaczają nam nasi wyborcy. Nie jesteśmy "fajerwerkowi" jako PSL, ale jesteśmy skuteczni.

(fot. Arkadiusz Fularski)
(fot. Arkadiusz Fularski)
Przed nami następne wyzwania decydujące o jakości życia. Do ich realizacji potrzebny jest w parlamencie PSL, jako formacja polityczna z jasnym przekazem, którym jest tradycja i nowoczesność. Naszym wspólnym mianownikiem, którego nie pozwolimy deptać jest Polska. Rozwój naszego kraju z poszanowaniem godności człowieka to nasz główny cel. Dlatego proszę o wsparcie PSL w tej drodze
- mówił dr. n. med. Władysław Kosiniak-Kamysz w Proszowicach.

     Minister Kamysz w swoim wystąpieniu przedstawił dokonania PSL w ostatniej kadencji. Jak powiedział bezrobocie jest najniższe od 7. lat, budżet Unijny przeznaczony na rolnictwo jest największy w historii, PSL walczy o utrzymanie KRUS-u oraz o ochronę polskiej ziemi, skutecznie prowadzona jest polityka senioralna, czego przykładem są powstające Domy Seniora w Proszowicach i Koszycach.

(fot. Arkadiusz Fularski)
(fot. Arkadiusz Fularski)
     Dodatkowo w Proszowicach dzięki pomocy ministra Kamysza jeszcze w 2015 powstanie Klub Malucha dla 25 dzieci. Dzięki inicjatywnie PSL rolnicy będą mogli przechodzić na emeryturę po 40. letnim okresie składkowym. Również dzięki PSL-owi rolnicy nie będą musieli pracować do 67. roku życia jak inne zawody.

     W dalszej części spotkania głos zabierali ubiegający się o mandat posła wójt Marcin Gaweł z Pałecznicy oraz ubiegający się o mandat senatora wójt Jan Pająk z Drwini. Kandydaci odpowiadali również na pytania. - Jeśli zabraknie PSL-u w parlamencie nastąpi zamach na KRUS i nastąpi zapowiadana likwidacja KRUS-u. Wtedy wzrosną składki i wydłuży się okres pracy w rolnictwie niezbędny do nabycia praw emerytalnych. Jasne jest, że ceny żywności będą musiały wzrosnąć, kiedy rolnicy będą płacić wysokie składki ubezpieczeniowe. PSL nie dopuści do likwidacji KRUS-u - przekonywali kandydaci PSL odpowiadając na pytanie Andrzeja Klimczyka zainteresowanego przyszłością KRUS-u.

     Na koniec spotkania prezes Piotr Janczyk poprosił wszystkich mieszkańców powiatu proszowickiego o głosowanie na kandydatów PSL. Kilka godzin później podobne spotkanie odbyło się w Koszycach.

Arkadiusz Fularski   

Artykuł pochodzi ze strony: Internetowego Kuriera Proszowskiego
Zapraszamy: http://www.24ikp.pl/serwis/spoleczenstwo/wybory/2015parl/20151019psl_spotkanie/art.php