Spotkanie w ramach obchodów Powiatowego Dnia Inwalidy 2023

uczestnicy spotkania (fot. Andrzej Powidzki)
powitanie - członkowie Zarządu OR PZERiI, od lewej: Zofia Jeleń i Wiesław Paluch
(fot. Andrzej Powidzki)
od lewej: Krystian Hytroś, Elżbieta Grela i Barbara Gacek
(fot. Andrzej Powidzki)

Proszowice, 6-06-2023

Boże według ludzi dałeś mi niewiele,
Według mnie dałeś mi wszystko


     Te słowa z wiersza Jacka Fidala (proszowianin), były mottem tegorocznej imprezy - spotkania zorganizowanego w ramach obchodów Powiatowego Dnia Inwalidy. Organizatorem wydarzenia był proszowicki Oddział Rejonowy Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Proszowicach. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął starosta Powiatu Proszowickiego Krystian Hytroś.

     W środę, 31 maja 2023 roku, kolejny raz członkowie proszowickiego związku emerytów, rencistów i inwalidów oraz ich sympatyków, zapełnili wnętrze restauracji "Zielone Wzgórze" w miejscowości Zielona, by popołudniowe i późnowieczorne godziny (spotkanie trwało od 16.00 do prawie północy) spędzić, przy zastawionych stołach w sympatycznym gronie, delektując się wiktuałami, napojami, a przede wszystkim towarzyską rozmową z sąsiadami, jak również dać upust swym tanecznym umiejętnościom. W tych walnie im pomagała muzyka wyczarowywana przez zespół muzyczny KLAXON.

wspólne zdjęcie (fot. Andrzej Powidzki)

od lewej: Zofia Jeleń, Małgorzata Leja Kwiecień i Wiesław Paluch
(fot. Andrzej Powidzki)
od prawej: Małgorzata Leja Kwiecień, p. Sylwia, Arkadiusz Fularski
(fot. Andrzej Powidzki)
     W spotkaniu udział wzięło około 300 gości. Byli przedstawiciele wszystkich kół terenowych Oddziału Rejonowego PZERiI Proszowice oraz kierownictwo jednostek organizacyjnych powiatu proszowickiego zajmujących się pomocą społeczną (DPS i WTZ) wraz z podopiecznymi, a także wójtowie i burmistrzowie z powiatu proszowickiego.

     Otwarcia uroczystości i powitania uczestników spotkania, w tym zaproszonych gości dokonał Wiesław Paluch - przewodniczący proszowickiego Oddziału Rejonowego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów wraz panią Zofią Jeleń - zastępca przewodniczącego proszowickiego OR.

     Przewodniczący Wiesław Paluch, podziękował władzom Starostwa Powiatu Proszowickiego, władzom Miasta i Gminy Proszowice oraz dyrektorce Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Proszowicach za dotychczasową owocną współpracę. Serdeczne podziękowania skierował także do wszystkich, którzy pomogli zorganizować Powiatowy Dzień Inwalidów, życząc jednocześnie uczestnikom spędzenia dalszej części spotkania w miłej atmosferze.

     Następnie głos zabrała Marzena Leja Kwiecień - dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Proszowicach, która przedstawiła dyrektorów i kierowników jednostek organizacyjnych pomocy społecznej z terenu proszowickiego, jednocześnie dziękując im za duże zaangażowanie w pracy z podopiecznymi.

     W imieniu dyrektorów i kierowników za uznanie, podziękowała pani Agnieszka Trela - dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Łyszkowicach.

Agnieszka Trela - podziękowanie w imieniu dyrektorów i kierowników jednostek pomocy społecznej
(fot. Andrzej Powidzki)
widzowie podziwiający wokalistów
(fot. Andrzej Powidzki)
Małgorzata Serdyńska - DPS Łyszkowice
(fot. Andrzej Powidzki)
Jan Nowak - WTZ Łyszkowice
(fot. Andrzej Powidzki)
     Kolejną część uroczystości uświetnił występ dwóch wokalistów: Małgorzaty Serdyńskiej podopiecznej Domu Pomocy Społecznej w Łyszkowicach, która zaśpiewała piosenkę zespołu Dżem pt. "Do Kołyski" oraz Jana Nowaka, podopiecznego Warsztatów Terapii Zajęciowej w Łyszkowicach, który zaśpiewał piosenkę pt. "Szukaj mnie". Za swoje występy wokalne otrzymali oni gromkie brawa od publiczności oraz podziękowanie od członku Zarządu Oddziału Rejonowego: Wiesława Palucha i Anny Zborowskiej, którzy wręczyli im drobny słodki upominek.

     Po występach wokalnych i podziękowaniach dyrektorom i kierownikom DPS i WTZ złożonych przez Wiesława Palucha i Marzenę Leja Kwiecień, głos zabrał Starosta Powiatu Proszowickiego Krystian Hytroś, który zebranym życzył dobrej imprezy w swoim imieniu i imieniu wicestarosty pani Elżbiety Grela oraz przewodniczącej Rady Powiatu Proszowice pani Barbary Gacek. Jednocześnie Kierując swe słowa do osób z niepełnosprawnością powiedział m.in.: [...] dziękuję Wam za Waszą pozytywną energię, którą czujemy i którą przekazujecie i bawcie się [...]. Życzę Wam dobrej imprezy, a tak na koniec, ja Państwu ten szacunek oddaję i dziękuję, za to, ze jesteście. Dziękuję.

Rozpoczęła się zabawa taneczna, przy muzyce zespołu muzycznego KLAXON, wszyscy wspaniale się bawili do późnej nocy.

zabawa trwa (fot. Andrzej Powidzki)

     Z wyrazami podziękowania organizatorom za wzruszające spotkanie, mam nadzieję, że za rok - w tym samym składzie! Spotkamy się ponownie!

Andrzej Powidzki   

DPS Łyszkowice, od lewej druga: dyrektor Agnieszka Trela
(fot. Andrzej Powidzki)
SDS Winiary (fot. Andrzej Powidzki)
SDS Wrocimowice (fot. Andrzej Powidzki)
WTZ Pobiednik Mały (fot. Andrzej Powidzki)
Artykuł pochodzi ze strony: Internetowego Kuriera Proszowskiego
Zapraszamy: http://www.24ikp.pl/serwis/spoleczenstwo/orgpart/zerii/20230606pdi/art.php