Nagrodę Polonia Minor otrzymał Zarządu OR PZERiI Proszowice

wyróżnieni nagroda Polonia Minor (fot. Biuro Prasowe UMWM)

Proszowice, 1-07-2022

     W Krakowie, 6 czerwca 2022 roku odbyły się uroczyste obchody 60-lecia reaktywacji Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów Oddziału Okręgowego, w których wziął udział wicemarszałek Łukasza Smółka. Była to okazja do wręczenia Medali Polonia Minor i Krzyży Małopolskich dla zasłużonych działaczy, społeczników za wybitne zasługi w integrowaniu Seniorów.

Małopolska oddaje seniorom ogromny hołd i jest wdzięczna za lata poświęconej pracy oraz wysiłek w budowaniu naszego regionu. To oni wypracowali podwaliny sukcesu, jakim możemy się szczycić dzisiaj i za to jesteśmy im winni najlepszą opiekę i każde możliwe wsparcie - mówił wicemarszałek Łukasz Smółka.

wicemarszałek Łukasz Smółka wręcza Krzyż Małopolski: Stanisławowi Sroka i Wandzie Szelągowskiej
(fot. Biuro Prasowe UMWM)
Wiesław Paluch pokazuje otrzymaną nagrodę Polonia Minor
(fot. Arkadiusz Fularski)
     Relację z krakowskich uroczystości, obchodów ważnego jubileuszu dla małopolskich seniorów, przedstawił Wiesław Paluch - przewodniczący OR PZERiI, 28 czerwca br. na Zielonym Wzgórzu, gdzie miały miejsce uroczyste obchody Powiatowego Dnia Inwalidy, na które przybyło blisko 300 osób.

     Wiesław Paluch powiedział, że podczas wydarzenia, które miało miejsce w Małopolskim Urzędzie Marszałkowskim z udziałem wicemarszałka Łukasza Smółki i przedstawicieli Zarządu Głównego PZERiI z Warszawy, wyróżniono wiele zasłużonych Małopolan.

Srebrną Odznakę Honorową Województwa Małopolskiego - Krzyż Małopolski, otrzymali: - Wanda Szelągowska, przewodnicząca Zarządu Oddziału Okręgowego PZERiI w Krakowie;

- Stanisław Sroka - wiceprzewodniczący Zarządu Oddziału Okręgowego PZERiI w Krakowie.

Nagrodę Polonia Minor w uznaniu za wybitne zasługi w integrowaniu Seniorów, rozwijanie ich pasji i ciekawości świata, niesienie pomocy oraz wytrwałą pracę na rzecz Małopolski i jej mieszkańców, otrzymał:

- Zarząd Oddziału Rejonowego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Proszowicach;

- ponadto, nagrodę Polonia Minor otrzymali: Zarząd Okręgu PZERiI z Krakowa oraz zarządy Oddziałów Rejonowych PZERiI: Kraków-Krowodrza II, Kraków-Podgórze, Myślenice, Olkusz, Wieliczka i Sucha Beskidzka.

     Wręczono również Odznaki Honorowe PZERiI przyznane przez Zarząd Główny Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Wyróżnieni zostali również Seniorzy z Proszowic.

Uchwałą Zarządu Głównego PZERiI w Warszawie, Złotą Odznakę Honorową PZERiI (duża) wraz z aktem nadania otrzymali: Tadeusz Antos, Irena Fularska, Jadwiga Liguzińska i Wiesław Paluch.

Zarządowi OR i wyróżnionym Seniorom GRATULUJĘ!

wyróżnieni Złotą Honorową Odznaką PZERiI (fot. Arkadiusz Fularski)


Andrzej Powidzki   


W artykule wykorzystałem informację Biura Prasowego UMWM/ŁP

Artykuł pochodzi ze strony: Internetowego Kuriera Proszowskiego
Zapraszamy: http://www.24ikp.pl/serwis/spoleczenstwo/orgpart/zerii/20220701wyroznieni/art.php